Gazowy kocioł kondensacyjny Vitodens 200-W marki Viessmann

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
aktualizacja: 2017-07-17 08:30:02
Gazowy kocioł kondensacyjny Vitodens 200-W marki Viessmann

Vitodens 200-W to nowy, wiszący, gazowy kocioł kondensacyjny firmy Viessmann. Sprawność znormalizowana wynosząca 109%, układ spalania dostosowujący się do rodzaju gazu, czy powierzchnia wymiany ciepła ze stali nierdzewnej daje gwarancję ekonomicznej i niezawodnej pracy urządzenia przez lata. Niewątpliwą zaletą kotła jest połączenie najwyższej jakości z atrakcyjną ceną.

Trwały, efektywny i oszczędny

Gazowy kocioł kondensacyjny Vitodens 200-W marki ViessmannGazowy kocioł kondensacyjny Vitodens 200-W marki Viessmann to idealny sposób na komfortowe i tanie ogrzewanie zarówno małych powierzchni mieszkalnych, jak również dużych obiektów użytkowych. Zastosowanie techniki kondensacji i wykorzystanie do celów grzewczych ciepła zgromadzonego w spalinach, zapewnia sprawność kotła dochodząca do 109%.

W efekcie zmniejsza to zużycie gazu i w znacznym stopniu redukuje koszty eksploatacji. Powierzchnia wymiany ciepła Inox- Radial ze stali szlachetnej jest gwarancją niezawodności i wysokiego stopnia wykorzystania ciepła kondensacji.

Również serce kotła, czyli palnik cylindryczny wykonany jest ze stali szlachetnej. Jest on szczególnie oszczędny, gdyż przez modulowany tryb pracy dopasowuje się do rzeczywistego zapotrzebowania na ciepło i elastycznie dopasowuje moc urządzenia. W ten sposób zmniejsza się zużycie paliwa, a także emisja substancji szkodliwych.

Z kolei zintegrowany układ kontroli procesu spalania Lambada Pro Control automatycznie dostosowuje proces spalania w warunkach zmieniającego się gazu. Zapewnia to ciągle tak samo wysoką efektywność energetyczną, a także zabezpiecza na przyszłość, np. w przypadku domieszania biogazu.

Łatwa obsługa, kontrola i bezpieczeństwo

Zaawansowany technologicznie kocioł kondensacyjny jest łatwy w obsłudze dzięki nowemu regulatorowi Vitotronic. Duży, podświetlany wyświetlacz graficzno- tekstowy pozwala w łatwy sposób programować, a także kontrolować pracę kotła. Regulatory Vitotronic dostępne w kotłach Vitodens 200-W są wyposażone w sterowanie pogodowe.

Polega ono na płynnym dopasowywaniu temperatury wody w kotle, a tym samym temperatury wody grzewczej kierowanej na obiegi do temperatury zewnętrznej. W najnowszych odsłonach regulatorów Vitotronic zmodernizowano także system dopasowywania parametrów mieszanki gazowej do kaloryczności gazu– Lambda Pro Control.

Sterując obrotami wentylatora system zmniejsza także poziom generowanego przez kocioł hałasu. Umożliwia również zmianę nastawy armatury gazowej przy podłączaniu kotła do gazu ziemnego lub płynnego bez potrzeby modyfikowania armatury gazowej.

Viessmann wprowadził do najnowszych regulatorów algorytm dynamicznego wyznaczania przerw między kolejnymi włączeniami palnika. Dzięki temu im szybszy przyrost temperatury wody w kotle od momentu uruchomienia palnika, tym automatyka kotła wydłuża okresy pomiędzy załączeniami palnika. Nowy system pozwala na uzyskanie jeszcze wyższych sprawności średniorocznych urządzenia.

Regulator Vitotronic nie tylko zwiększa wydajność kotła, ale przede wszystkim daje użytkownikom gwarancję bezpieczeństwa i niezawodnej pracy systemu grzewczego dostosowanej do ich potrzeb i oczekiwań.

Również dla większych obiektów

Gazowy kocioł kondensacyjny Vitodens 200-W marki ViessmannKocioł Vitodens 200-W sprawdza się idealnie w małych obiektach, mieszkaniach lub domach jednorodzinnych, ale również w obiektach, które wymagają urządzeń o większej mocy.

W zależności od zapotrzebowania, można wybierać spośród mocy 17- 45 kW, 17- 60 kW, 30- 80 kW lub 30-105 kW, które są przeznaczone dla większych obiektów, np. budynków wielorodzinnych, biur, przedsiębiorstw produkcyjnych itp. Wykorzystując jako paliwo gaz ziemny jak i gaz płynny.

Zastosowanie kotła Vitodens 200-W pozwala na zapewnienie wymaganej ilości ciepła przy minimalnym zapotrzebowaniu na miejsce zabudowy. Szczególnie w obiektach, gdzie brak jest pomieszczenia kotłowni lub kotłownia zlokalizowana jest na poddaszu, zastosowanie kotła wiszącego o podwyższonej mocy i niskim ciężarze stanowić może jedyne rozwiązanie.

Kotły Vitodens 200-W mogą pracować również w instalacji wielokotłowej - kaskadzie. Połączenie maksymalnie 4-ech kotłów o mocy 30-105 kW, pozwala na uzyskanie mocy 420 kW, w pełni spełniając zapotrzebowanie na ciepło dużych obiektów.

Wydajny i atrakcyjny- także cenowo

Kompaktowy kocioł Vitodens 200-W dzięki swoim niewielkim wymiarom zmieści się prawie wszędzie: w kuchni, w łazience, na poddaszu, we wnękach i narożach. Jego estetyczne, proste kształty i biały kolor idealnie komponuje się z danym wnętrzem. Wysoki komfort ogrzewania ciepłej wody, zwarte gabaryty oraz charakterystyczne, ponadczasowe, eleganckie wzornictwo wyróżniają kocioł Vitodens 200-W.

Z pewnością oprócz wielu zalet kotła na szczególną uwagę zasługuje jego idealny stosunek ceny do wydajności, który jest istotnym argumentem przy podejmowaniu decyzji o zakupie kotła. Ponadto korzyści wynikające z jego ekonomicznej eksploatacji, będą odczuwalne przez lata.

 

Przegląd zalet:

 • Gazowy kocioł kondensacyjny, jednofunkcyjny 4,8 do 105 kW
 • Sprawność znormalizowana do 109%
 • Nowoczesny regulator Vitotronic posiadający intuicyjną obsługę i duży wyświetlacz tekstowy
 • Układ Lambda Pro Control umożliwia rozpoznawanie jakości gazu i automatyczną adaptację procesu spalania
 • Parametry emisji substancji szkodliwych spełniają wymagania znaku ekologicznego „Błękitny Anioł“
 • Wydajna i trwała powierzchnia wymiany ciepła Inox-Radial z kwasoodpornej stali szlachetnej z dodatkiem molibdenu i tytanu
 • Energooszczędny, niskoszumowy promiennikowy palnik cylindryczny ze stali szlachetnej MatriX
 • Małe zapotrzebowanie na miejsce, gdyż zbędne są wszelkie boczne odstępy serwisowe
 • Komfortowe regulatory Vitotronic sterowane temperaturą pomieszczenia lub pogodowo
 • Niskie zużycie energii elektrycznej, dzięki wentylatorowi na prąd stały z regulacją obrotów
 • Wzorowy stosunek ceny do wydajności
 • Kompaktowe wymiary, tylko 450 mm szerokości (4,8 do 35 kW)
 • Możliwość łączenia w kaskadę do 4 kotłów o mocy od 45 kW do 420 kW
 • Wymiary kotła, przy mocy od 4,8 – 19 kW, długość 360 mm, szerokość 450, wysokość 850 mm, ciężar 43 kg, pojemność wymiennika ciepła 1,8 l

Cena kotła Vitodens 200-W (typ WB2C) z 120l. z podgrzewaczem c.w.u. , zestawem kominowym i regulatorem pogodowym Vitotronic od 10 990 zł netto.

 

{mosloadmodule mod_firmy}

Firma powiązana:
Viessmann

Zdaniem naszych Czytelników

time image

Gość Andrea

18 Cze 2019, 21:08

Urządzenia Viessmann ma dobre ale znaleźć fachowca do serwisowania graniczy z cudem. Zainteresowanie firmy klientem kończy się po zakupie urządzenia. Po zakończeniu gwarancji pies z kulawą nogą się nie zainteresuje.

time image

Gość bożena

21 Maj 2010, 12:27

Jeśli chodzi o mnie to u nas od razu taki sposób ogrzewania odpada.Ostatecznie zdecydowalismy sie na podlaczenie pompy ciepła(smart+).Tu koszty zwracaja sie jak sie okazuje dosyc szybko.A kominek bedzie swoja droga..

Wiecej na Forum BudujemyDom.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Jakie posadzki można układać na ogrzewaniu podłogowym?
Jakie posadzki można układać na ogrzewaniu podłogowym?
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny