Thermoval - profesjonalny od ponad 20 lat

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 9-16 minut
Thermoval - profesjonalny od ponad 20 lat

Kiedy dwie dekady temu powstawała firma Thermoval, nikt nie przypuszczał, że jej pionierskie rozwiązania w zakresie urządzeń grzewczych szturmem zdobędą (nie tylko) polskie domy. Dziś firma cieszy się dużym uznaniem, zarówno wśród specjalistów z firm montażowych, jak i samych użytkowników, doceniających zaawansowaną technologię systemów grzewczych tego producenta. Firma nadal się rozwija, a daje temu wyraz wprowadzając na rynek energooszczędne i zeroemisyjne urządzenia, którymi sterować można za pomocą smartfonów z podłączeniem do Internetu.

aktualizacja: 2022-09-30 05:50:02

1. Marka Thermoval - co warto wiedzieć?

Jedną z najważniejszych pozycji w ofercie firmy Thermoval stanowią systemy ogrzewania elektrycznego, oparte na urządzeniach, których cechą rozpoznawczą jest intuicyjna i komfortowa obsługa, a także niemal zupełny brak konieczności serwisowania. Co dokładnie oferuje nam marka Thermoval?

Ogrzewanie podłogowe

Popularna "podłogówka" jest jednym z najchętniej wybieranych sposobów ogrzewania pomieszczeń. Użytkownicy cenią sobie nie tylko komfortowe ciepło emitowane przez ogrzewanie podłogowe, ale też możliwość swobodnego kształtowania estetyki wnętrza pomieszczeń, bez kompromisu, na który trzeba się godzić w przypadku kaloryferów. Nie bez znaczenia są oszczędności, jakie niesie ze sobą ten typ ogrzewania.

Warto w tym miejscu podkreślić, że ciało ludzkie lubi ciepło, które trafia do niego od strony stóp. Takie ogrzewanie jest dla niego efektywne, a co za tym idzie - nie ma konieczności ogrzewania pomieszczeń do wysokich temperatur.

 Regulator manualny z WiFi Thermoval
Regulator manualny z WiFi Thermoval

W ofercie firmy Thermoval znaleźć można m.in. elektryczne maty podłogowe, które montuje się pod płytkami i pod panelami, a zatem niezależnie od materiału, z jakiego została wykonana podłoga. Do zalet mat należy bezawaryjność i wysoka trwałość. Uwagę zwraca także uniwersalność - bowiem elektryczne maty podłogowe mogą ogrzewać zarówno kuchnię czy łazienkę, jak i pokój, a nawet rzadziej użytkowane domki letniskowe czy garaż. Tylko od użytkownika zależy, czy będą jedynym czy dodatkowym sposobem ogrzania pomieszczeń.

Najwięcej zwolenników ogrzewanie podłogowe zyskuje u klientów, którzy zwykle narzekają na uczucie zimna, a przesuszone powietrze i kurz, które są wynikiem ogrzewania paliwami kopalnymi lub kaloryferami, źle wpływają na ich zdrowie, zwłaszcza w zakresie górnych dróg oddechowych. Osoby te zauważyły - co często podkreślają - że ogrzewanie podłogowe matami elektrycznymi jest zbawienne dla ich zdrowia, a ponad to pozwala na zmniejszenie rachunków za energię, co związane jest m.in. ze wspomnianym wcześniej innym odczuwaniu ciepła rozchodzącego się po ciele od strony stóp.

Co istotne, tego typu ogrzewanie świetnie sprawdzi się także w tych gospodarstwach domowych, w których do produkcji prądu wykorzystywane są panele fotowoltaiczne. Zwłaszcza, jeśli klient dobrze dobrał ich moc, a do tego zamontował magazyny energii.

Mata grzewcza Thermoval na siatce bawełnianej - jedyny taki produkt na polskim rynku.
Mata grzewcza Thermoval na siatce bawełnianej - jedyny taki produkt na polskim rynku. (fot. Thermoval)

Systemy przeciwoblodzeniowe

Systemy przeciwoblodzeniowe to "must have" właścicieli domów i firm. Zimą, gdy podjazdy pokrywa śnieg i lód, a rynny i rury zewnętrzne ulegają zamarznięciu, maty i kable grzejne mogą skutecznie ochronić przed oblodzeniem schody, podjazdy, rynny, rury i inne elementy zewnętrze. To bardzo wygodne, zwłaszcza, że dzięki temu rozwiązaniu właściciel może zapomnieć o odśnieżaniu czy skuwaniu lodu.

Elementy grzejne nie są trudne w montażu, nie są też widoczne i tym samym nie ulegają zniszczeniu. Dodatkowo producent oferuje na nie długą gwarancję, co jest dowodem na to, że są to produkty precyzyjnie przebadane pod kątem odporności, nawet na ekstremalne warunki.

Kabel grzewczy SHTV 10W/1m2 Thermoval
Kabel grzewczy SHTV 10W/1m2 Thermoval

Grzejniki elektryczne

Zwłaszcza w nowym budownictwie, grzejniki elektryczne dominują nad ogrzewaniem wodnym. W zależności od potrzeb mogą pełnić rolę ogrzewania pomocniczego bądź głównego.

W ofercie firmy Thermoval znajdują się grzejniki konwektorowe elektryczne oraz energooszczędne grzejniki do łazienki, z funkcją suszarki do odzieży bądź ręczników. Charakteryzuje je zróżnicowana moc i gabaryty, co pozwala na optymalny dobór rozwiązania do miejsca, w jakim ma znaleźć zastosowanie. Do produkcji grzejników wykorzystane zostały najnowocześniejsze, trwałe a do tego lekkie materiały, w tym m.in. stal nierdzewna czy aluminium. Ich dodatkowe wyposażenie stanowią czujniki oraz regulatory temperatury, które przynoszą spore oszczędności, załączając grzejniki dokładnie wtedy gdy jest to konieczne, ze względu na spadek temperatury w pomieszczeniu poniżej założonej granicy.

Grzejnik Konwektor T17 PRO Thermoval
Grzejnik Konwektor T17 PRO Thermoval

Klimatyzacja - Thermoval

Dynamika zmian w przyrodzie, związanych z klimatem powoduje, że zapewnienie właściwej temperatury w pomieszczeniach może być nie lada wyzwaniem. Urządzenia wyposażone w najnowsze technologie są w stanie pogodzić potrzebę dogrzania z potrzebą schłodzenia wnętrza budynku. Takie właśnie są klimatyzatory marki Thermoval, które wyposażone są w funkcję grzania, chłodzenia a także podtrzymania temperatury w pomieszczeniu. Ma to zaletę wysoce cenioną przez właścicieli domów - opóźnia konieczność rozpoczęcia sezonu grzewczego i skraca czas jego trwania.

Do listy walorów ściennego klimatyzatora Thermoval dopisać można wysoką wydajność, łatwy montaż, a także komfortową obsługę przy pomocy pilota bądź sterowania zdalnego. Na uwagę zasługuję także energooszczędność urządzenia, oznaczona klasami energetycznymi A+++ i A++.

Konstruktorzy klimatyzatora nie zapomnieli także o zbawiennym dla zdrowia wyposażeniu klimatyzatora w filtry jonów srebra i katalityczne, które umożliwiają dokładne oczyszczenie powietrza nie tylko z kurzu, ale też z zarodników pleśni i drobnoustrojów.

W ofercie producenta znajdują się dwie serie tego typu urządzeń - SAKAI i MISHIMA. Klimatyzatory Thermoval z obu tych serii wyróżniają się ponadczasowym designem dopasowanym do gustów miłośników klasyki i minimalizmu, cichą pracą oraz równomiernym rozprowadzaniem powietrza w pomieszczeniu. Producent przyznał na nie 5-letnią gwarancję.

Klimatyzator (fot. Thermoval)
Klimatyzator (fot. Thermoval)

2. Thermoval idzie z duchem czasu - pompy ciepła

Ci, którzy mają pompy ciepła w swoich domach, już teraz - w obliczu kryzysu energetycznego - wygrali los na loterii. Są w posiadaniu niedrogiego a do tego bezemisyjnego sposobu ogrzewania budynków. W ofercie firmy Thermoval znajdują się pompy ciepła powietrze-woda zarówno split jak i monoblok. Z ich pomocą można ogrzać (bądź latem schłodzić) każdy budynek, zarówno prywatny jak i komercyjny. Warto także pamiętać, że przy użyciu pompy ciepła można nie tylko zadbać o komfort cieplny w mieszkaniu, ale także podgrzać ciepłą wodę użytkową i zrezygnować z zakupu kotłów na paliwa stałe bądź płynne.

Pompy typu monoblok (MITO) są urządzeniami przeznaczonymi do montażu na zewnątrz, bez konieczności podłączania czynnika chłodzącego. Z kolei pompa ciepła typu split (SAPPORO) jest właśnie tym urządzeniem, które może ogrzewać bądź schładzać pomieszczenie, a także ogrzewać wodę. Często praktykuje się podłączanie pompy do instalacji CWU, a także do ogrzewania podłogowego lub klimakonwektorów.

Warto wiedzieć, że pompy ciepła Thermoval mogą czerpać energię elektryczną z paneli fotowoltaicznych. Dzięki odpowiedniemu dobraniu mocy własnej elektrowni, użytkownik może bezkosztowo (lub prawie bezkosztowo) ogrzewać swój dom, niezależnie od jego kubatury.

Nowość Thermoval - Pompy ciepła
Nowość Thermoval - Pompy ciepła

3. Dlaczego Thermoval?

Odpowiedź na to pytanie nie jest trudna. Jeśli dokonujemy wyboru urządzenia, które ma ogrzewać lub schładzać nasz dom przez kolejne lata, trzeba wybrać uznaną i sprawdzoną markę, której produkty są wysoko oceniane.

Możemy mieć pewność, że są one przetestowane, a wcześniej - zaprojektowane na gruncie doświadczeń wykwalifikowanych inżynierów.

Firma Thermoval działa na rynku od ponad 20 lat i ciągle się rozwija, wprowadzając do swojej oferty kolejne, coraz to nowsze i bardziej zaawansowane urządzenia grzewcze. Producent inwestuje w badania i pracę nad nowymi technologiami oraz materiałami, które oprócz trwałości zapewnią produktom doskonały design. W swoim porfolio Thermoval ma już tysiące sprzedanych mat grzewczych, kabli grzewczych, grzejników, folii, a także docenione przez klientów nowe modele klimatyzatorów i pomp ciepła. Ci, którzy chcą rozpocząć współpracę z firmą Thermoval, mogą liczyć na dostęp do rozwiązań, które wyprzedzają swój czas, a do tego są użyteczne i ekologiczne.

Nowe rozwiązania z oferty Thermovala powodują, że dom staje się ciepły, komfortowy oraz przyjazny.

4. "Pakiet dla profesjonalistów" - dla klientów biznesowych!

Firma Thermoval oferuje swoje produkty nie tylko osobom prywatnym, ale także zinstytucjonalizowanym, w tym związanym z branżą budowlaną.

"Pakiet dla profesjonalistów", zaproponowany przez Thermoval, dostarcza znaną i sprawdzoną gamę urządzeń do ogrzewania i chłodzenia, ale jednocześnie nie zasypia gruszek w popiele, wciąż uaktualniając swoją ofertę. Wśród ostatnich nowości znalazły się wspomniane wcześniej pompy ciepła Thermoval MITO i SAPPORO. Kolejną nowością tej firmy jest mata grzewcza na bawełnianej siatce. To znak, że inżynierowie Thermoval docenili właściwości bawełny, wdrażając to ekologiczne rozwiązanie. Dzięki samoprzylepnej macie na siatce bawełnianej, układanie jej w kleju i wylewkach nigdy nie było łatwiejsze. Co więcej, absorbująca wilgoć bawełna perfekcyjnie przylega do podłoża, przez co eliminuje wszelkie nierówności.

W Thermoval pojawiły się też Folie PTC (czyli folie na podczerwień) wraz z akcesoriami i regulatorem TVT 31. To wyjątkowa "inteligentna folia z samozabezpieczeniem", która nadaje się pod panele winylowe, dywany i wykładziny. Co ciekawe, folia tego typu kontroluje temperaturę z uwzględnieniem środowiska termicznego, a nanocząsteczki w ścieżkach węglowych zwiększają lub zmniejszają oporność.

Do kolejnych nowości w ofercie zaliczyć można manualny regulator temperatury komunikujący się przez WiFi. Jest on łatwo (ręcznie) sterowany, można też ustawiać jego parametry przez specjalną aplikację. Urządzenie wyróżnia się na tle konkurencji intuicyjnym interfejsem i funkcją ECO.

Na uwagę zasługują także, wprowadzone w tym samym czasie do sprzedaży, przewody grzewcze SHTV 10W ze wzmocnioną konstrukcją. Są one przydatne zwłaszcza w przypadku do instalacji w betonie lub w głębokiej wylewce. Znakomicie nadaje się do zastosowania w domach pasywnych.

Profesjonalistów w ofercie firmy Thermoval zainteresują przede wszystkim grzejniki konwektorowe T17 PRO. Charakteryzuje je bardzo mocna konstrukcja z blach ocynkowanych, która jest odporna na wilgoć. Dodatkowym udogodnieniem są stabilne nóżki lub mocowanie, za pomocą którego można przymocować urządzenie do ściany.

I w końcu - klimatyzatory Thermoval z funkcją grzania. Mogą one stanowić samodzielne źródło ciepła. Producent zwraca uwagę zwłaszcza na te modele, które dodatkowo mają funkcję ogrzewania pomieszczeń czy też podtrzymywania temperatury do +8°C. Pozwala to na kontrolowanie temperatury w pomieszczeniu, niezależnie od pory roku i warunków atmosferycznych. 

Nowości Thermoval w ofercie dla profesjonalistów

5. Produkty Thermoval a programy dofinansowania

Przypominamy, że na urządzenia działające w oparciu o odnawialne źródła energii można otrzymać dofinansowanie. Spośród aktualnych programów wymienić można m.in. Mój Prąd 4.0.

Dodatkowe środki na zakup urządzeń otrzymać można także z programu Czyste powietrze, przygotowanego z myślą o właścicielach i współwłaścicielach domów i mieszkań. Zgodnie z jego zapisami, możliwe jest uzyskanie zwrotu części kosztów montażu pomp ciepła czy systemu ogrzewania elektrycznego.

Prawie 30 000 zł otrzymać można z programu Moje ciepło. Otwiera on drogę do wyposażenia budynku w źródło ciepła ekologiczne, nieemisyjne i praktycznie bezobsługowe.

6. Baza wiedzy Thermoval

Jeśli zainteresowały Was nowe technologie, sposoby montażu systemów ogrzewania, podgrzewania wody i klimatyzacji, zachęcamy do odwiedzenia strony www.thermoval.pl, na której publikowane są profesjonalnie przygotowane materiały poradnikowe, a także się filmy instruktażowe. Można także skorzystać z porady ekspertów z Thermovala, wysyłając swoje pytania na adres mailowy lub dzwoniąc do działu obsługi klienta. Bez wątpienia znajdziecie tam pomoc i fachową radę, niezależnie od tego, czy należycie do grona klientów indywidualnych czy od lat pracujecie w branży budowlanej.

Decydując się na kupno urządzeń Thermoval - mat grzewczych lub grzejników tego producenta - warto skorzystać z intuicyjnego konfiguratora oferty, który znaleźć można na stronie https://thermoval.pl/konfigurator-oferty/. Ułatwia on wybór urządzenia elektrycznego zarówno do domu, jak i do biura.

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Jak dobrać grzejnik do instalacji?
Jak dobrać grzejnik do instalacji?
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania