O czym należy pamiętać planując odpływ liniowy w remontowanej łazience?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 9-16 minut
O czym należy pamiętać planując odpływ liniowy w remontowanej łazience?

Należy zacząć od określenia grubości stropu, co pozwoli na wybór odpływu o odpowiedniej głębokości zabudowy. Biorąc pod uwagę głębokość zabudowy, trzeba zwrócić uwagę na parametry przepływu, aby optymalnie dostosować odpływ do potrzeb użytkowych.

Bardzo ważnym aspektem jest jakość wykonania, najlepiej aby pokrywa odpływu wykonana była ze stali nierdzewnej (V2A albo V4A), co zapobiegnie w dłuższej perspektywie problemom z korozją.

Jeżeli zależy nam na spójnym efekcie aranżacji wnętrza łazienki, to warto wybrać odpływ posiadający dwustronną pokrywę. Druga strona pokrywy nadaje się do wypełnienia płytką tego samego rodzaju, co pozostałe zastosowane w podłodze. Taka aranżacja sprawi wrażenie, że odpływ praktycznie stanie się niewidoczny w podłodze.

Planując zakup odpływu, pomyślmy o jego kolorze: czy będzie pasował do prysznica i pozostałej armatury? Obecnie w ofercie rynkowej mamy wiele opcji kolorystycznych oraz różnych rodzajów wykończenia powierzchni (np. stal polerowana albo szczotkowana).

Jeżeli chcemy zamontować odpływ tuż przy ścianie, albo połączyć ze sobą kilka odpływów w różnych zakresach kątów, to zwróćmy uwagę na możliwość jego konfiguracji.

Pamiętajmy o tym, żeby przy wyborze odpływu nie kierować się tylko jego ceną. Przede wszystkim sprawdźmy, z jakich materiałów jest wykonany, czy posiada uszczelnienie w postaci maty hydroizolacyjnej oraz czy zawiera zestaw montażowy, który zapewni jego stabilne ułożenie. Pozwoli to na bezawaryjne eksploatowanie urządzenia i zapobiegnie w późniejszym czasie kosztownym remontom oraz możliwym zalaniom.

Aby utrzymać odpływ liniowy w czystości, warto sprawdzić dostęp do syfonu, czyli łatwość jego wyjęcia i włożenia w korpus. W przypadku łazienek z ogrzewaniem podłogowym, dobrze będzie rozważyć zastosowanie suchego syfonu przeciw wysychaniu w nim wody i nieprzyjemnym zapachom. Ciekawą opcją jest też sitko z tworzywa sztucznego, zatrzymujące drobne zanieczyszczenia.

Daniel Bogutyn
Specjalista ds. Marketingu KESSEL Sp. z o.o.
Na zdjęciu otwierającym: Wąski odpływ liniowy ze stali szlachetnej. (fot. Kessel)

Przeczytaj
Może cię zainteresować
Dowiedz się więcej
+ Pokaż więcej

Dodaj komentarz

time image
time image
Montaż stelaża podtynkowego do sedesu wiszącego
Montaż stelaża podtynkowego do sedesu wiszącego
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2022

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze maj 2022

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom kwiecień 2022

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje