Odpływ liniowy jest najpraktyczniejszy w użytkowaniu i pielęgnacji

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Odpływ liniowy jest najpraktyczniejszy w użytkowaniu i pielęgnacji

Odpływ liniowy wydał się nam najpraktyczniejszy w użytkowaniu i pielęgnacji. Wygląda o wiele lepiej, niż kratka w podłodze kojarząca się z publiczną łaźnią. Nie obyło się bez podkuwania istniejącej wylewki - mówią Magda i Krzysiek, Członkowie Klubu Budujących Dom, którzy odpływ liniowy pod prysznicem zamontowali w 2015 r.

Łazienka gościnna:

  • Pow. 9 m2.
  • Prysznic - o wym. 1 × 0,9 m, zasłonięty kotarą prysznicową.
  • Posadzka i ściany - z płyt gresu.

Odpływ liniowy:

  • Wymiary 79 × 9 cm, wysokość rynienki z syfonem 10 cm, maskownica ze szczotkowanej stali nierdzewnej, ozdobnie perforowana.
  • Jednokierunkowy spadek na posadzce o nachyleniu 2,7%.

Decyzja: Krzysiek - kupiliśmy parterowy budynek w stanie deweloperskim i w gościnnej łazience zastaliśmy wnękę przeznaczoną na prysznic. Nie chcieliśmy brodzika, nawet najpłytszego, ani szklanych drzwi - wiadomo, to wszystko szybko się zakamienia od minerałów w wodzie. Przestrzeń zasłoniliśmy łazienkową kotarą, a kiedy jest brudna, pierzemy ją, albo kupujemy nową.

Odpływ liniowy wydał się nam najpraktyczniejszy w użytkowaniu i pielęgnacji. Wygląda o wiele lepiej, niż kratka w podłodze kojarząca się z publiczną łaźnią. Montaż odpływu i wykonanie posadzki zleciliśmy dobremu hydraulikowi i glazurnikowi. Nie obyło się bez podkuwania istniejącej wylewki. Najpierw zrobili zagłębienie i sprawdzili układ rur kanalizacyjnych, potem dopasowali do nich odpływ, następnie poszła reszta prac. Oczywiście, zakładając spust i wykańczając posadzkę, zastosowali folię w płynie, sanitarną zaprawę klejową i fugę epoksydową. To naprawdę konieczne materiały pod natryskiem.

Wnęka prysznicowa
Wnękę prysznicową wyposażono w odpływ liniowy, antypoślizgowe płytki i zasłonkę. Odpływ o długości 79 cm wykonano ze szczotkowanej stali nierdzewnej; perforowaną maskownicę łatwo się zdejmuje.

Odpływ liniowy - rady i przestrogi:

Magda: odpływ liniowy to super wynalazek. Starałam się iść bezpieczną ścieżką, dlatego wyszukałam w sklepie internetowym model o dobrych parametrach i od producenta specjalizującego się w tego rodzaju wyrobach. Wybrałam stal nierdzewną, ale nie chciałam błyszczącej - wolę szczotkowaną, bo jest bardziej matowa.

Do skandynawskiego wystroju łazienki zamówiłam listwę pełną, lecz producent zadzwonił, że chwilowo dostępna jest tylko perforowana. Wzięłam ją, widząc, że wzory są delikatne i proste. Taka stal w połączeniu z wodą, kosmetykami, środkami do czyszczenia sprawdza się idealnie. Nie przyjmuje żadnych osadów, jest czysta po przetarciu ściereczką z płynem myjącym.

Ażurowa listwa i syfon doskonale przepuszczają wodę - nie czeka na spłynięcie do rur. Listwę łatwo się zdejmuje, a syfon jest dostępny bez problemu. Nie wydziela się z niego zapach kanalizacji. Odpływ czyścimy raz na kwartał - z tej łazienki głównie korzysta mąż i przy jednym użytkowniku taka częstotliwość mycia wystarcza. Osady mineralne z wody, niestety, pojawiają się na płytkach - w celu ich zmniejszenia, po kąpieli posadzkę osuszamy mopem. Pomaga! Fuga nie zachodzi pleśnią i brudem, nie wyciera się.

Odpływ liniowy - koszty:

  • odpływ liniowy 750 zł.

Lilianna Jampolska

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Montaż stelaża podtynkowego do sedesu wiszącego
Montaż stelaża podtynkowego do sedesu wiszącego
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze maj 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom kwiecień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje