Prysznicowy odpływ punktowy za 500 zł świetnie się sprawdza

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Prysznicowy odpływ punktowy za 500 zł świetnie się sprawdza

Kiedy wykańczałam dom liniowe odpływy jeszcze nie były tak popularne jak obecnie, dlatego zastosowałam tradycyjny odpływ punktowy z syfonem i kwadratową kratką. Odpływ świetnie działa. Jest wykonany z trwałych materiałów, bo zadbałam, żeby był wytrzymały i długowieczny. Wątpliwa jakość materiałów nie wchodziła w grę! - mówi Danka, Czytelniczka Budujemy Dom, która odpływ punktowy pod prysznicem zamontowała w 2007 r.

Łazienka wspólna przy strefie dziennej:

  • Pow. 3,10 m2.
  • Prysznic - o wym. 1,75 × 0,85 m, odgrodzony tylko hartowaną szybą z powłoką samoczyszczącą.
  • Posadzka i ściany - z płyt gresu.

Odpływ punktowy z syfonem: kratka w kształcie kwadratu o średnicy 15 cm, wykonana ze stali nierdzewnej.

Decyzja: już podczas projektowania budynku powiedziałam architektowi, że w łazience koniecznie chcę mieć równą podłogę i zlicowany z nią odpływ pod prysznicem. Kiedy wykańczałam dom w 2007 r., liniowe odpływy jeszcze nie były tak popularne jak obecnie, dlatego zastosowałam tradycyjny odpływ punktowy z syfonem i kwadratową kratką.

Absolutnie wykluczałam głęboki brodzik, nie rozważałam nawet płaskiego, bo też tworzy nierówność. Będąc już wtedy w wieku przedemerytalnym, brałam pod uwagę wszelkie losowe przypadki. Łazienka miała być łatwo dostępna dla seniorów i osób poruszających się na wózku inwalidzkim.

Poza obrębem prysznica poprosiłam o położenie rur do wodnego ogrzewania podłogowego. Co ważne, odpływ punktowy znajduje się w odległości 50 cm od podłogówki. Wykonawca umieścił go centralnie, w pobliżu ściany, biorąc prysznic nie stoję na krzywiźnie. Zamiast tradycyjnej kabiny zamontowałam przegrodę z hartowanego szkła, bez drzwi z ruchomymi skrzydłami. Jest prosto i wygodnie.

Punktowy odpływ liniowy
Wokół odpływu z kratką ze stali nierdzewnej wyprofilowano ukośną kopertę.
Odpływ punktowy i przegroda ze szkła hartowanego, bez drzwi
Odpływ punktowy i przegroda ze szkła hartowanego, bez drzwi.

Prysznicowy odpływ punktowy - rady i przestrogi:

Architekt i konstruktor dobrze przygotowali grubość posadzki na parterze. Od fazy budowania fundamentów, układania rur wodnych i kanalizacyjnych oraz warstw podłogi, wszystkie prace szły w kierunku zrealizowania mojej prośby. Nikt nie popełnił błędów. Odpływ świetnie działa. Jest wykonany z trwałych materiałów, bo zadbałam, żeby był wytrzymały i długowieczny. Wątpliwa jakość materiałów nie wchodziła w grę! Nie potrzebuję remontu.

Rury kanalizacyjne i odpływu mają dostatecznie duży przekrój, a syfon dobrą przepustowość. Kąpiąc się, nigdy nie stoję w kałuży wody. Owszem, w posadzce wokół kratki odpływowej jest płytkie zagłębienie w kształcie koperty, lecz woda szybko z niego ucieka. Ma odpowiednie nachylenie. Powiedziałam hydraulikowi i glazurnikom, że muszą u mnie zastosować tylko profesjonalne materiały. Pod płytkami na posadzce i ścianach wykonali hydroizolację z płynnej folii, płytki ułożyli na zaprawie przeznaczonej do łazienki, a spoiny między nimi wypełnili fugą epoksydową. Prawidłowo uszczelnili styk odpływu z posadzką.

Kratka ze stali nierdzewnej nie zniszczyła się. Łatwo mogę ją zdjąć i oczyścić syfon z włosów. Robię to co 2-3 miesiące. Nigdy nie czuję przykrego zapachu z kanalizacji, bo dbam, żeby syfon zawsze był mokry.

Prysznicowy odpływ punktowy - koszty:

  • odpływ punktowy i robocizna 500 zł;
  • hartowana szyba z montażem 1300 zł.

Lilianna Jampolska

Dodaj komentarz

time image
time image
Warto wiedzieć dodatkowo:
Zobacz inne artykuły
Montaż stelaża podtynkowego do sedesu wiszącego
Montaż stelaża podtynkowego do sedesu wiszącego
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze wrzesień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom wrzesień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Copyright © AVT 2020 Sklep AVT
Współpraca w zakresie SEO: Grupa iCEA S.A. ICEA