Efektywny duet na podłogi, czyli izolacja i wylewka od CEMEX

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Efektywny duet na podłogi, czyli izolacja i wylewka od CEMEX

Efektywny duet - izolacja i wylewka to kompleksowe rozwiązanie CEMEX na podłogi w domach jednorodzinnych. Pianobeton INSULARIS PIANO i wylewka anhydrytowa ANHYLEVEL to oszczędność w eksploatacji, doskonałe efekty rozwiązania pakietowego i wysoka jakość produktów, oferowanych przez CEMEX.

aktualizacja: 2021-03-15 12:30:02

Tradycyjna izolacja termiczna - czy idealna?

Wykonanie izolacji termicznej ze styropianu oraz wylewki cementowej na podłożu jest tradycyjnym rozwiązaniem w konstrukcji podłóg w budownictwie mieszkaniowym. Takie rozwiązanie ma swoje wady i zalety.

W warstwie izolacji zazwyczaj umieszczane są instalacje wodno-kanalizacyjne, teletechniczne czy wentylacyjne. Mnogość elementów powoduje trudności z prawidłowym wykonaniem izolacji z materiałów takich jak styropian, ponieważ wiąże się to z kłopotliwym docinaniem i powstawaniem nieciągłości w izolacji. Dodatkowym wyzwaniem może być nierówne podłoże. Wszystkie płytowe materiały izolacyjne podkreślają nierówność, powodując konieczność wyrównania ich w warstwie wylewki, co w ostatecznym rozrachunku podnosi koszty.

Nowoczesna izolacja w budownictwie mieszkaniowym

Z wyzwaniami związanymi z tradycyjnym wykonaniem izolacji podłogowej można poradzić sobie, stosując nowoczesne, lekkie betony. Pianobeton INSULARIS PIANO ze względu na swoją płynność, idealnie wyrównuje podłoże oraz umożliwia bezpieczne umieszczenie instalacji pod podłogą, bez powstawania mostków termicznych i strat ciepła. Pianobeton produkowany jest w wytwórniach betonu CEMEX, skąd dostarczany jest na budowę w postaci gotowej do użycia mieszanki.

INSULARIS PIANO ma aż 5 razy większą wytrzymałość od styropianu podłogowego EPS 100. INSULARIS PIANO jest niepalny i odporny na zniszczenia spowodowane przez gryzonie i inne szkodniki. Ze względu na swoje właściwości, może być również stosowany do docieplenia stropów i dachów płaskich. Pianobeton można zastosować zamiast styropianu lub wraz ze styropianem - w takim układzie, w pierwszej kolejności wykorzystuje się pianobeton, a później na równym podłożu układa się odpowiedni styropian.

Jak wykonać nowoczesną wylewkę, wykorzystując "Efektywny duet" CEMEX?

Na gotowej warstwie izolacji termicznej układamy folię i montujemy instalację ogrzewania podłogowego. Następnym krokiem jest wykonanie podkładu podłogowego, czyli wylewki, na której układana jest warstwa końcowa - posadzka. Przy ogrzewaniu podłogowym dobrze sprawdzają się płynne wylewki anhydrytowe, takie jak ANHYLEVEL.

Wylewka anhydrytowa ma lepszy współczynnik przewodzenia ciepła od cementowej. Dzięki płynnej konsystencji, dokładniej otacza rurki ogrzewania podłogowego, co sprawia, że szybciej przejmują ciepło a medium grzewcze może mieć niższą temperaturę. Tak wykonane podłogi łatwiej utrzymują stałą temperaturę, co wpływa na znaczną oszczędność kosztów utrzymania.

Ponadto, ANHYLEVEL ma wyższą wytrzymałość niż wylewki cementowe, co pozwala zmniejszyć koszty układania posadzki końcowej.

Efektywny Duet INSULARIS PIANO i ANHYLEVEL to kompleksowe rozwiązanie. Zastosowanie tego sytemu przynosi wymierne korzyści w postaci doskonałej izolacji stropu i wytrzymałej, ciepłej podłogi. Pianobeton produkowany jest w oparciu o Krajową Ocenę Techniczną, która potwierdza parametry dokumentami technicznymi: Krajową Deklaracją Właściwości Użytkowych oraz Etykietą.

Prawa autorskie © 2020 / CEMEX Innovation Holding Ltd., Szwajcaria; Wszystkie prawa zastrzeżone

Dodaj komentarz

time image
time image
Warto wiedzieć dodatkowo:
Zobacz inne artykuły
Jak wykonać podkład podłogowy (szlichtę cementową)?
Jak wykonać podkład podłogowy (szlichtę cementową)?
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze kwiecień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom kwiecień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje