Na co należy zwrócić uwagę wybierając płyty betonowe na nawierzchnię tarasu? Jakie wzory są obecnie najmodniejsze?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Na co należy zwrócić uwagę wybierając płyty betonowe na nawierzchnię tarasu? Jakie wzory są obecnie najmodniejsze?

Taras już dawno stał się integralną częścią budynku, dlatego znakomicie harmonizuje z designem części mieszkalnej, często stanowiąc jej przedłużenie i tworząc z nią aranżacyjną całość. Dzięki szerokiemu wzornictwu i całemu spektrum rozmiarów betonowych płyt tarasowych klienci mogą wybierać warianty, które są w stanie sprostać estetycznym oczekiwaniom każdego.

aktualizacja: 2021-04-07 08:02:04

Do wyboru są płyty nawiązujące wyglądem do szlifowanych marmurów i granitów, płyty o wyjątkowych perłowych kolorach metalic color, a osobom lubiącym inspiracje naturą spodobają są imitacje trawertynu, piaskowca lub deski ogrodowej.

Obecne trendy architektoniczne promują płyty wielkoformatowe o rozmiarach np. 40 x 60 cm, 40 x 80 cm, 60 x 60 cm czy 80 x 80 cm. Prostokątne i kwadratowe elementy mogą być układane w sposób liniowy lub mozaikowy, tworząc na podłożu niesztampowe kompozycje przyciągające wzrok gości.

Najlepszym wyborem na taras są płyty o grubości 3 lub 4 cm, które umożliwiają zabudowę tarasu "na gruncie". Jest to metoda tania i bardzo trwała ze względu na brak konieczności wykonania podkładu betonowego, izolacji przeciwwilgociowej, zastosowania kleju mrozoodpornego oraz szczelnej fugi cementowej, jak to ma miejsce w przypadku klasycznych płytek ceramicznych.

Warto także zwrócić uwagę na to, czy płyty tarasowe mają powłokę ochronną typu Perlon® Lamino®, która jest łatwa do mycia i odporna na zabrudzenia takie jak kawa, wino, herbata, powstające w trakcie eksploatowania tarasu.

Jarosław Kwaśniak
ekspert
Bruk-Bet
Na zdjęciu otwierającym: Płyty betonowe do stosowania na tarasie, mają różną wielkość, kształt i kolor. (fot. Bruk-Bet)

Zdaniem naszych Czytelników

time image

14 Maj 2021, 08:11

Wybierając płyty kamienne, warto je obejrzeć zarówno gdy są suche, jak i mokre (ich wygląd wtedy może się znacznie zmienić). W ogrodach pięknie prezentuje się piaskowiec, z uwagi na ciepłą jasną barwę, ale nie jest on tak wytrzymały jak np. granit. Betonowe płyty, tak ...

Podrzucę kilka fot z artykułu. Zachęcam tez do lektury. Zdjęcia mogą posłużyć za prawdziwą inspirację. I mam nadzieję, ze tak będzie. Na początek jodełka...itd.  

time image

Gość Oyo90

13 Maj 2021, 16:46

Ja zwracałam uwagę na opinie znajomych. Sporo osób nam doradzało płyty betonowe. Została nam kostka z podjazdu i mieliśmy ją wykorzystać, ale jednak płyty tarasowe wyglądają bardziej elegancko. 

Wiecej na Forum BudujemyDom.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Taras nad pomieszczeniem ogrzewanym
Taras nad pomieszczeniem ogrzewanym
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze czerwiec 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom czerwiec 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje