Artykuł pochodzi z: Budujemy Dom 9/2016
Instalacja alarmowa

Dzięki zamontowaniu instalacji alarmowej, można znacząco poprawić bezpieczeństwo domu. Zintegrowanie tego elementu ochrony z systemem inteligentnego budynku pozwoli dodatkowo podnieść komfort mieszkania i zmniejszyć koszty eksploatacyjne.

Instalacja alarmowa
Jeszcze kilka lat temu instalacje alarmowe kojarzyły się przede wszystkim z bankami i innymi obiektami publicznymi. W budownictwie jednorodzinnym spotykane zaś były przede wszystkim w okazałych rezydencjach. Obecnie ceny tego typu systemów są bardzo przystępne, dlatego nie dziwi, że są one już niemal standardem w nowych domach. Inwestorzy, którzy nie wyposażyli swoich posiadłości w alarm na etapie budowy, nie są na straconej pozycji. Warunkiem jest dobór odpowiednich urządzeń, co pozwoli uniknąć uciążliwych i czasochłonnych prac modernizacyjnych.

PROFESJONALNY PROJEKT

Zanim udamy się na zakupy, powinniśmy dobrze określić nasze potrzeby. Aby instalacja alarmowa działała skutecznie, jej zaprojektowanie warto zlecić profesjonalnej firmie. Projekt będzie dopasowany do takich czynników, jak:

 

lokalizacja domu – na włamanie bardziej narażone są budynki położone na uboczu, do których łatwiej – niezauważonym – dostać się intruzowi;

 

kształt domu – budynki o skomplikowanym kształcie wymagają zainstalowania większej liczby czujników alarmowych niż proste bryły;

 

liczba drzwi i okien – to strategiczne miejsca, wymagające szczególnej ochrony. Najbardziej narażone na ataki są drzwi tarasowe i balkonowe oraz te otwory, które zlokalizowane są w oddaleniu od wzroku sąsiadów;

 

profil właścicieli domu – o podwyższonym poziomie ochrony powinny pomyśleć osoby zamożne oraz te, które są często nieobecne w domu, a także właściciele zwierząt, które często powodują fałszywe alarmy.

Norbert Skupiński
FOT. SATEL

Pozostałe artykuły

Prezentacje firmowe

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze marzec 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom styczeń - luty 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje