Artykuł pochodzi z: Budujemy Dom 9/2016
Instalacja alarmowa

Dzięki zamontowaniu instalacji alarmowej, można znacząco poprawić bezpieczeństwo domu. Zintegrowanie tego elementu ochrony z systemem inteligentnego budynku pozwoli dodatkowo podnieść komfort mieszkania i zmniejszyć koszty eksploatacyjne.

Instalacja alarmowa
Jeszcze kilka lat temu instalacje alarmowe kojarzyły się przede wszystkim z bankami i innymi obiektami publicznymi. W budownictwie jednorodzinnym spotykane zaś były przede wszystkim w okazałych rezydencjach. Obecnie ceny tego typu systemów są bardzo przystępne, dlatego nie dziwi, że są one już niemal standardem w nowych domach. Inwestorzy, którzy nie wyposażyli swoich posiadłości w alarm na etapie budowy, nie są na straconej pozycji. Warunkiem jest dobór odpowiednich urządzeń, co pozwoli uniknąć uciążliwych i czasochłonnych prac modernizacyjnych.

PROFESJONALNY PROJEKT

Zanim udamy się na zakupy, powinniśmy dobrze określić nasze potrzeby. Aby instalacja alarmowa działała skutecznie, jej zaprojektowanie warto zlecić profesjonalnej firmie. Projekt będzie dopasowany do takich czynników, jak:

 

lokalizacja domu – na włamanie bardziej narażone są budynki położone na uboczu, do których łatwiej – niezauważonym – dostać się intruzowi;

 

kształt domu – budynki o skomplikowanym kształcie wymagają zainstalowania większej liczby czujników alarmowych niż proste bryły;

 

liczba drzwi i okien – to strategiczne miejsca, wymagające szczególnej ochrony. Najbardziej narażone na ataki są drzwi tarasowe i balkonowe oraz te otwory, które zlokalizowane są w oddaleniu od wzroku sąsiadów;

 

profil właścicieli domu – o podwyższonym poziomie ochrony powinny pomyśleć osoby zamożne oraz te, które są często nieobecne w domu, a także właściciele zwierząt, które często powodują fałszywe alarmy.

Norbert Skupiński
FOT. SATEL

Pozostałe artykuły

Prezentacje firmowe

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny