Taka izolacja stanowi bardzo małe obciążenie konstrukcyjne, a za to znacznie podnosi sprawność energetyczną budynku - współczynnik przewodności cieplnej λ wynosi 0,038 W/(m•K) i jest niezmienny w ciągu 25 lat. O tym, czy dach lub stropodach ma odpowiednią izolacyjność termiczną decyduje jego współczynnik przenikania ciepła U.
Według rozporządzenia - nowych warunków technicznych - od 2021 r. nie może on przekraczać 0,15 W/(m2•K), czyli tyle, ile do tej pory wynosiła maksymalna wartość współczynnika w przypadku dachów i poddaszy domów energooszczędnych. Dla naszego systemu oznacza to, że zastosowanie samej warstwy izolacji o grubości 25 cm spełnia ten warunek (bez względu na pozostałe warstwy przegrody). Dobra przepuszczalność pary wodnej (μ > 8) umożliwia "oddychanie" izolacji.
Dzięki natryskowej metodzie wytwarzania pianki na miejscu budowy ("n-situ") tworzymy ciągłą warstwę izolacji cieplnej i akustycznej ścian i stropów, bez mostków termicznych, wiatroszczelną i dobrze związaną z podłożem. Pianka zachowuje niezmienne parametry izolacyjne i mechaniczne przez długi czas użytkowania budynku. Pianka nie wykazuje niebezpiecznej emisji związków organicznych i spełnia wymagania w zakresie krajowych przepisów dotyczących wydzielania substancji niebezpiecznych i może być stosowana w pomieszczeniach kategorii A i B, przeznaczonych na pobyt ludzi.
ULTRAPOL RG 03/10 ma atest PZH i znak CE. Jest wytwarzany zgodnie ze zharmonizowaną normą europejską PN-EN 14315-1.
- Jak wykonać szczelinę między wełną a deskowaniem? Prawidłowa wentylacja dachu skośnego i poddasza
- Jak stosować płyty PIR? Najczęściej zadawane pytania
- Boniowanie: krok po kroku do eleganckiej elewacji
- Boniowanie - co to jest i jak je wykonać?