BauderECO - ekologiczna termoizolacja dachu

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 9-16 minut
BauderECO - ekologiczna termoizolacja dachu

Firma Bauder opracowała innowacyjne płyty termoizolacyjne na dachy płaskie i pochyłe - odpowiednio BauderECO F i BauderECO S.

aktualizacja: 2022-11-17 09:15:11

Rdzeń izolacyjny płyt składa się w ok. 75% z biomasy (odpady z rolnictwa: łodygi i liście roślin, wymłócone kolby kukurydzy) oraz pochodzących z recyklingu odpadów z produkcji materiałów termoizolacyjnych z pianki PIR. W efekcie uzyskuje się ekologiczny produkt o bardzo dobrych parametrach izolacyjnych. Dodatkowymi zaletami płyt są niewielki ciężar i duża wytrzymałość na ściskanie.

Warstwa kryjąca - specjalna tkanina składa się z czystego odmianowo rodzaju włókniny PP. Specjalna powierzchnia jest bardzo wytrzymała i antypoślizgowa. Praktyczna kratka do przycinania - o szerokości 10 cm ułatwia docinanie połączeń i detali oraz stanowi ułatwienie podczas montażu kontrłat.

Rdzeń izolacyjny - składa się w dużej części z biomasy oraz materiałów z recyklingu. Razem daje to wysoką izolacyjność (λ 0,023/0,024) przy niewielkim zużyciu energii i surowców.

Powłoka - dwustronna, oddychająca warstwa wierzchnia wykonana z wapna z muszli oraz włókniny szklanej.

Samoprzylepne zakłady poziome i pionowe - zapewniają sklejenie termoizolacji, dzięki czemu natychmiast po montażu izolowana powierzchnia staje się wiatroszczelna.

BauderECO - ekologiczna termoizolacja dachu
BauderECO - ekologiczna termoizolacja dachu
Przeczytaj
Może cię zainteresować
Dowiedz się więcej
+ Pokaż więcej
Firma powiązana:
Bauder Polska Sp. z o.o.

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Profesjonalne wykonanie termoizolacji
Profesjonalne wykonanie termoizolacji
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!