Rdzeń izolacyjny płyt składa się w ok. 75% z biomasy (odpady z rolnictwa: łodygi i liście roślin, wymłócone kolby kukurydzy) oraz pochodzących z recyklingu odpadów z produkcji materiałów termoizolacyjnych z pianki PIR. W efekcie uzyskuje się ekologiczny produkt o bardzo dobrych parametrach izolacyjnych. Dodatkowymi zaletami płyt są niewielki ciężar i duża wytrzymałość na ściskanie.
Warstwa kryjąca - specjalna tkanina składa się z czystego odmianowo rodzaju włókniny PP. Specjalna powierzchnia jest bardzo wytrzymała i antypoślizgowa. Praktyczna kratka do przycinania - o szerokości 10 cm ułatwia docinanie połączeń i detali oraz stanowi ułatwienie podczas montażu kontrłat.
Rdzeń izolacyjny - składa się w dużej części z biomasy oraz materiałów z recyklingu. Razem daje to wysoką izolacyjność (λ 0,023/0,024) przy niewielkim zużyciu energii i surowców.
Powłoka - dwustronna, oddychająca warstwa wierzchnia wykonana z wapna z muszli oraz włókniny szklanej.
Samoprzylepne zakłady poziome i pionowe - zapewniają sklejenie termoizolacji, dzięki czemu natychmiast po montażu izolowana powierzchnia staje się wiatroszczelna.
- Jak wykonać szczelinę między wełną a deskowaniem? Prawidłowa wentylacja dachu skośnego i poddasza
- Jak stosować płyty PIR? Najczęściej zadawane pytania
- Boniowanie: krok po kroku do eleganckiej elewacji
- Boniowanie - co to jest i jak je wykonać?
Firma powiązana: Bauder Polska Sp. z o.o.