Styropianowy system ETS DOM Termo Organiki

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
aktualizacja: 2009-10-27 14:01:27
Styropianowy system ETS DOM Termo Organiki
Krakowska Termo Organika znana z różnych innowacji w dziedzinie izolacji budowlanych chce podbić rynek nowatorskim systemem ETS DOM.

Prezentacja styropianowego systemu ETS DOM Termo Organiki

Jest to system do budowy domów z form produkowanych z zawierającego grafit styropianu, elementy te są następnie wypełniane betonem. Stosując system ETS DOM można wybudować mocny i bardzo ciepły dom w ekspresowym tempie.

 

System ETS DOM bazuje na znanej technologii nazywanej w nomenklaturze technicznej ICF (Insulating Concrete Forms) zapewniającej nie tylko szybką i łatwą budowę, ale także bardzo wysoki standard energooszczędności.

Wydatki na ogrzewanie w tak wybudowanym budynku są  wyjątkowo niskie, bardzo prosto w tej technologii wybudować dom,  który w rezultacie będzie energooszczędny lub nawet pasywny. Co istotne, budowa domu jest bezpieczna oraz możliwa do wykonania również samodzielnie, bez pomocy fachowców.

Klocki na budowie

Budowa przy zastosowaniu metody ETS DOM przypomina składanie domu z klocków Lego. Miejsce tradycyjnych materiałów konstrukcyjnych zastępują pustaki wytworzone ze styropianu zwierającego grafit. To z nich wznoszone są  elementy konstrukcyjne budynku takie jak: i fundamenty.

Styropianowy system ETS DOM Termo Organiki

Styropianowy system ETS DOM Termo Organiki

We wnętrzu gotowej konstrukcji z ”grafitowanego” styropianu mocuje się pręty zbrojeniowe, dalej całość zalewana jest betonem. Całość tworzy bardzo mocną konstrukcję - od razu otuloną styropianem i pozbawioną mostków termicznych, czyli miejsc, którymi ucieka ciepło. Budowa trwa znacznie krócej niż przy zastosowaniu tradycyjnych metod.

Super-izolacja z grafitem

Kluczowym elementem systemu ETS DOM Termo Organiki są szare styropianowe elementy do budowy domu wykonane na bazie np. Neoporu – surowca firmy BASF.  Termo Organika kilka lat temu wprowadziła je na rynek dociepleń w postaci płyt styropianowych PLATINUM i PLATINUM +. Srebrnoszary styropian wzbogacony o mikrocząsteczki grafitu (czystego węgla) ma wyjątkowe parametry izolacyjne, lepsze o około 30% niż klasyczne izolacje ze styropianu.

Technologia ICF znana jest w krajach Europy Zachodniej, Stanach Zjednoczonych, Australii i Kanadzie od kilkudziesięciu lat. W ostatnich latach jest tam co raz popularniejszym sposobem budowy domów. Liczymy, że system ETS DOM przekona Polaków do tej technologii. – mówi Dariusz Stachura prezes Termo Organiki. – My dodajemy do niej wyjątkowo ciepły szary styropian, co jeszcze podnosi  użyteczność technologii.

Buduj co chcesz i gdzie chcesz

Styropianowe elementy systemu ETS DOM Termo Organiki pozwalają wybudować w zasadzie każdy budynek jaki możemy sobie tylko zamarzyć. System ETS DOM zawiera elementy do budowy fundamentów, ścian zewnętrznych i wewnętrznych, stropów oraz dachu.  Termo Organika wspólnie z renomowanymi biurami architektonicznymi przygotowała gotowe projekty domów w systemie ETS DOM o różnej powierzchni.

Firma zapewnia również doradztwo w zaadaptowaniu każdego tradycyjnego projektu do systemu ETS DOM. Dzięki Ogólnopolskiej sieci handlowej i własnemu transportowi firma zapewnia szybką dostawę zamówionych elementów na plac budowy w dowolnym miejscu w Polsce.

Technologię produkcji elementów używanych w systemie ETS DOM  opracowała i wdrożyła do zastosowania firma ., która jest dostawcą systemu.  Termo Organika współpracuje z Izodom w projekcie ETS DOM.

Sprawdzona technologia z certyfikatami

Technologia ETS DOM spełnia wszelkie wymagania polskich przepisów do stosowania w budownictwie wydane przez Instytut Techniki Budowlanej w Warszawie, Państwowy Zakład Higieny a także przez Niemiecki Instytut Techniki Budowlanej w Berlinie.  

Termo Organika jest w stanie dostarczyć na rynek elementy z szarego styropianu, które pozwolą na wyprodukowanie kilku tysięcy domów mieszkalnych rocznie.

Rosnące ceny paliw energetycznych, nieustannie zaostrzające się przepisy dotyczące ochrony środowiska i konieczność zmniejszania emisji spalin do atmosfery powodują, że ETS DOM jest interesującą ofertą na rynku budowlanym – ocenia dr Tomasz Kisilewicz z Politechniki Krakowskiej. - Szczególną zaletą opisywanej technologii jest możliwość uzyskania ciągłości jeśli chodzi o izolacyjność termiczną obudowy, a także spora odporność na potencjalne błędy wykonawcze.

Dzięki łatwości montażu i możliwości znacznego obniżenia kosztów budowy, a przede wszystkim zdolności uzyskania znacznych oszczędności na ogrzewaniu przez cały okres użytkowania budynku (niższe koszty eksploatacji), system ETS DOM jest bardzo atrakcyjny zarówno dla inwestorów budujących samodzielnie, jak i firm deweloperskich oraz wyspecjalizowanych firm budowlanych.

{mosloadmodule mod_firmy} 

Firma powiązana:
Termo Organika

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Montaż izolacji poziomej w istniejących budynkach
Montaż izolacji poziomej w istniejących budynkach
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom styczeń - luty 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny