Spójna wizja domu - dopasowane bramy, okna, drzwi i ogrodzenie

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Spójna wizja domu - dopasowane bramy, okna, drzwi i ogrodzenie

Eklektyzm - połączenie wielu przypadkowych stylów nie jest dziś uznawane przez architektów za projektowanie wysokich lotów. Współcześnie liczy się spójność, która jest siostrą minimalizmu i od lat dominuje w docenionych przez branżę realizacjach. Każdy element domu powinien być zgodny z kolejnym, musi do niego nawiązywać i z niego wynikać. Nie inaczej jest również w przypadku bram, okien, drzwi i ogrodzenia. Muszą tworzyć w obrazie domu idealną harmonię. Jak ją osiągnąć?

aktualizacja: 2021-10-15 04:19:48

Diabeł tkwi w szczegółach

To jedno z powiedzeń architektów. Tym szczegółem może być detal, ale może też być nim forma, faktura materiału czy barwa. Ich spójność najlepiej uzyskać korzystając w produkcji poszczególnych elementów, takich jak okna i drzwi czy ogrodzenia i bramy z tych samych lub bardzo zbliżonych materiałów. Mamy wtedy gwarancję, że odcień ich koloru nie będzie się od siebie różnić, będą mieć podobne wykończenie i stylistykę jednego "mistrza". W każdym rzemiośle bowiem to właśnie mistrz nadawał rozpoznawalnego charakteru wykonywanym przez siebie przedmiotom. Dziś to właściciel firmy i współpracujący z nim architekci przejmują jego rolę.

W kontekście spójności warto w tym miejscu wywołać do tablicy firmę WIŚNIOWSKI i jej kolekcję Home Inclusive. Pozwala ona na to, aby wszystkie elementy - bramę i ogrodzenie oraz drzwi i okna - wykonać w tym samym kolorze jednym z palety 16 unikalnych barw, w metalicznej strukturze z efektem 3D. Bardziej spójnie się nie da.

Okna - patrzą na świat, świat patrzy na nie

Bardzo często to właśnie od okien zaczyna się montaż stolarki. Ich wybór może determinować wybór kolejnych elementów wykończenia. Dlatego tak ważne jest, aby dobrze przemyśleć nasze preferencje. Z pewnością zwrócimy uwagę na poziom termoizolacji, materiał, z jakiego zostały wykonane, a w dalszej kolejności również na kolor.

W ofercie firmy WIŚNIOWSKI, znajdziemy okna i drzwi tarasowe zarówno wykonane z PVC (PRIMO) jak i aluminiowe (FUTURO). Każde z nich można personalizować w ramach kolekcji Home Inclusive 2.0.

Drzwi - zapraszają i zabezpieczają

W ramach tej samej linii stylistycznej do okien WIŚNIOWSKIEGO dopasować można solidne aluminiowe, aluminiowo-stalowe bądź stalowe drzwi zewnętrzne.

Do wyboru są drzwi z przeszkleniem lub pełne (z bogatej kolekcji CREO i NOVA). Drzwi oferowane są w szerokiej gamie kolorystycznej (w tym w 16 kolorach Home Inclusive), dzięki czemu bez problemu można je dopasować do elewacji bądź pozostałych elementów stolarki.

Ogrodzenie i brama - widoczna granica

Te elementy otoczenia domu odgradzają go od reszty świata. Ta widoczna granica może być pierwszą rzeczą, na którą zwrócą uwagę przechodnie. Warto, aby również między nią a elementami stolarki wtopionymi w elewację budynku panował estetyczny balans.

WIŚNIOWSKI proponuje aż osiem wariantów stylistycznych przęseł ogrodzeniowych. Można wybrać spośród modeli o klasycznym, zaokrąglonym szczycie, lub o prostym, modernistycznym kształcie. W kolekcji Home Inclusive znaleźć można ogrodzenia pełne z prześwitem lub bez, w czterech różnych modelach. Ogrodzenie dopełnić można bramą wykonaną w tej samej stylistyce - skrzydłową bądź przesuwną oraz furtką wejściową. Dostępne są także bramy z kolekcji Home Inclusive.


Ogrodzenie i brama w ofercie WIŚNIOWSKi - dowiedz się więcej!

Przykładowe zestawy Home Inclusive

16 kolorów - tyle opcji daje nam kolekcja Home Inclusive.

Przykładowe zestawy, to:

  • Brama UniTherm / Drzwi CREO 317 / Okno / Ogrodzenie Style AW.10.26 / kolor HI COMFORT GREY - zestaw w jasno-szarym odcieniu
  • Brama UniTherm / Drzwi CREO 300 / Okno / Ogrodzenie Modern AW.10.114 / kolor HI WARM STONE - nieco ciemniejszy zestaw, przywodzący na myśl kolor górskich skał
  • Brama UniTherm / Drzwi CREO 402 / Okno / Ogrodzenie Classic AW.10.72 / kolor HI BROWN STONE - zestaw szary z domieszką kawy z mlekiem.
  • Brama UniTherm / Drzwi CREO 300 - okleina Woodec Turner Oak Malt / Okno / Ogrodzenie Modern AW.10.200 / kolor HI ANTHRACITE - ciemny, antracytowy zestaw, efektownie przełamany drewnianą okleiną drzwi.
Okna, drzwi, bramy z kolekcji Home Inclusive
Dowiedz się wszystkiego o kolekcji Home Inclusive

Inne zalety kupowania u jednego producenta

Oprócz idealnego dopasowania i eleganckiej spójności poszczególnych elementów, warto zwrócić uwagę na fakt, że decydując się na zakup u jednego producenta, całą transakcję zamkniemy w jednym salonie, przy pomocy jednego konsultanta i jednej ekipy montażowej. Również w przypadku ewentualnej reklamacji, będziemy ją mogli zgłosić w jednym, znającym całą naszą realizację miejscu. Zakup u jednego producenta to także oszczędność czasu. Warto wybrać taką firmę, która legitymuje się doświadczeniem kilkudziesięciu lat pracy w branży. Wiśniowski łączy to co najlepsze.

Dodaj komentarz

time image
time image
Warto wiedzieć dodatkowo:
Zobacz inne artykuły
Instrukcja wymiany uszczelki w ramie okna dachowego
Instrukcja wymiany uszczelki w ramie okna dachowego
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Budujemy Dom
5,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze listopad 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom październik 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje