Wchodzimy do domu bez klucza

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Wchodzimy do domu bez klucza

Bezpieczny dom, do którego nie musimy nosić kluczy? Jak najbardziej! Dzięki rozwiązaniom SIEGENIA nie musimy się już więcej martwić tym, że ktoś z domowników zapomniał kluczy wychodząc z domu lub gdzieś je zgubił. A jeśli zechcemy, to drzwi mogą się otwierać automatycznie, gdy tylko do nich podejdziemy. Także tymczasowy dostęp do domu nie wymaga już pożyczania komuś kluczy, wystarczy kilka ruchów po ekranie telefonu.

aktualizacja: 2021-06-16 10:24:52

Zamek i klucz to rozwiązania stosowane powszechnie i od dawna. Ale tak naprawdę niezbyt wygodne. Używamy ich z konieczności, tak naprawdę w jednym celu - żeby chronić się przed włamywaczami i innymi nieproszonymi "gośćmi". Jednak niewygoda z tym związana jest oczywista. Klucz możemy zgubić, może zostać skradziony, czy po prostu gdzieś się zapodziać. Oczywiście to ostatnie zwykle dzieje się, gdy bardzo się spieszymy i dawno już powinniśmy wyjść z domu. Nie mówiąc już o tym, że czasem jego odnalezienie w kieszeniach, a tym bardziej w damskiej torebce, wcale nie jest takie proste.

Po prostu wygodniej

Tych wszystkich niedogodności da się uniknąć, jeśli zamiast tradycyjnych zamków wybierzemy nowoczesny system kontroli dostępu SIEGENIA KFV. Chociaż brzmi to poważnie i niezbyt zrozumiale, to tak naprawdę chodzi o rzecz zwiększającą po prostu wygodę mieszkania we własnym domu i banalnie prostą w obsłudze (a właściwie bezobsługową).

Czytnik odcisków palców, kod wpisywany na klawiaturze czy samo zbliżenie smartfona?
Czytnik odcisków palców, kod wpisywany na klawiaturze czy samo zbliżenie smartfona? W nowoczesnym domu możemy otwierać dom znacznie wygodniej niż używając klucza.

Zamiast tradycyjnego zamka i klucza drzwi otwieramy korzystając z zamka sterowanego elektronicznie. Możemy je odryglować na kilka sposobów:

  • korzystając z czytnika odcisków palców (linii papilarnych);
  • wpisując kod dostępu na klawiaturze numerycznej;
  • zbliżeniowo dzięki funkcji Bluetooth ID naszego telefonu komórkowego;
  • zdalnie za pomocą aplikacji SIEGENIA Comfort na telefonie.

W pierwszym przypadku można powiedzieć, że odpowiednik klucza mamy zawsze przy sobie - najzupełniej dosłownie w ręku. Wystarczy bowiem przyłożenie palca do czytnika. Pod względem obsługi to najwygodniejsza opcja, bo nie trzeba nawet pamiętać żadnego kodu. Z tego względu to rozwiązanie idealne również dla dzieci.

Również banalnie proste jest wpisanie kodu. Niektórzy pewnie będą to woleli, bo np. nie trzeba zdejmować rękawiczek.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest też użycie telefonu do otwieranie drzwi, gdy tylko się do nich zbliżymy. Bo nie musimy go wyciągać i możemy mieć zajęte czymś ręce.

Natomiast zdalne otwarcie przyda się, jeśli zechcemy kogoś wpuścić, samemu nie będąc w domu. Może to być wracające ze szkoły dziecko, któremu nie przydzieliliśmy jeszcze własnego kodu dostępu. Albo znajomi, z którymi się umówiliśmy, ale po drodze utknęliśmy w korku.

Znacznie bezpieczniej

Dzięki kontroli dostępu SIEGENIA KFV żaden z domowników nie musi już nosić tradycyjnych kluczy. W praktyce oznacza to także znaczna poprawę bezpieczeństwa, bo nie trzeba się obawiać, że zostaną zgubione lub skradzione. Dzieci nie muszą nosić klucza do szkoły - wystarczy przydzielić im kod dostępu albo zeskanować odcisk palca. Tak samo wyjeżdżając na urlop nie musimy już martwić się, czy gdzieś w podróży nie zgubimy kluczy.

System może odryglować drzwi po wykryciu smartfona właściciela.
System może odryglować drzwi po wykryciu smartfona właściciela. Nam natomiast aplikacja w telefonie wystarczy, żeby zarządzać prawami dostępu, a nawet otwierać drzwi zdalnie.

Co ważne, prawa dostępu w powiązaniu z kodem, odciskiem palca lub z telefonem możemy nadać nawet dla 200 użytkowników. Mogą być przy tym udostępniane także czasowo. Wystarczy przydzielić jeden choćby ekipie remontowej, a kiedy przestanie już być potrzebny, zawiesić go lub całkiem wykasować. Robimy to wszystko sami, w bardzo prosty sposób za pomocą aplikacji (SIEGENIA Comfort). Przy tym można jej użyć również do zablokowania dostępu z użyciem konkretnego smartfona, jeśli jeden z domowników zgubi swój telefon.

Warto jeszcze wspomnieć o jednej praktycznej korzyści z pogranicza bezpieczeństwa i wygody. Coraz więcej osób decyduje się na drzwi wejściowe z pochwytem zamiast tradycyjnej klamki, ale problemem bywa zatrzaśnięcie drzwi, gdy jesteśmy na zewnątrz bez kluczy. Wyszliśmy na chwilę przed dom, a drzwi się zatrzasnęły i nie mamy ich jak otworzyć! W przypadku rozwiązań SIEGENIA taki problem nie istnieje - bo drzwi otwieramy kodem lub przykładając palec do czytnika. A co więcej, każde zamkniecie drzwi w systemie SIEGENIA oznacza ich w pełni bezpieczne, 6-punktowe zaryglowanie, a nie tylko zamkniecie jednej zapadki jak w zwykłych drzwiach.www.siegenia.com/pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Warto wiedzieć dodatkowo:
Zobacz inne artykuły
Instrukcja wymiany uszczelki w ramie okna dachowego
Instrukcja wymiany uszczelki w ramie okna dachowego
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje