PokażUkryj kategorie
Zobacz oferty produktowe firm
Automatyka, sterowanie, inteligencja

Jak osiągnąć Idealną temperaturę w mieszkaniu z poziomu smartfona

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut

Temperatura w pomieszczeniach nie musi być stała. Inna potrzebna jest nam nocą, inna w dzień, a jeszcze inna, gdy nie ma nas w domu. Oczywiście, poziom grzania uwarunkowany jest również temperaturą za oknem, która w dłuższym okresie jest nieprzewidywalna, a także naszymi osobistymi preferencjami. Współczesna technologia pozwala nam optymalizować poziom grzania w naszym domu bądź mieszkaniu w sposób dynamiczny, z każdego miejsca na ziemi. Jak to działa?

Inteligentny Termostat

Aby zmieniać temperaturę w mieszkaniu z dowolnego miejsca na ziemi przy użyciu smartfona, potrzebny jest inteligentny termostat. Jego uruchomienie za pomocą aplikacji pozwala na zdalną zmianę temperatury w pomieszczeniach, bez konieczności przebywania w nich. Bez względu na to, czy będąc w pracy chcemy, aby w domu przywitało nas miłe ciepło, czy wracamy z wakacji, czy w końcu leżymy pod ciepłą kołdrą we własnym łóżku – za pomocą komendy głosowej wydanej aplikacji w naszym urządzeniu mobilnym możemy ustawić oczekiwany stopień grzania.


Inteligentny termostat Netatmo Legrand

Takie możliwości daje termostat Netatmo, współpracujący z aplikacją Legrand Home+ Comfort. Jej łatwe do skonfigurowania ustawienia pozwalają na zgranie poziomu grzania z naszym stylem życia, przyzwyczajeniami i zachowaniami wynikającymi z codziennej rutyny. Wyobraźmy sobie małżeństwo ustawia w pomieszczeniach komfortową temperaturę 19 stopni Celsjusza (taka zalecana jest przez lekarzy, ale oczywiście można ją dopasować do własnych upodobań), w czasie pracy obniża do poziomu ECO, czyli 16 stopni Celsjusza, a w nocy do 17 stopni Celsjusza.

Aplikacja Legrand Home+ Comfort
Aplikacja Legrand Home+ Comfort

Ustawień może być więcej, w zależności od naszego planu dnia. Taki harmonogram może być stały i powtarzalny, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby krótką komendą głosową wprowadzić do niego korektę. To nie jedyne walory inteligentnego termostatu Netatmo. Za pomocą aplikacji w prosty, intuicyjny sposób możemy sprawować kontrolę nad zużyciem energii. Dzięki temu możemy je kształtować tak, aby uzyskać oczekiwane oszczędności.

W parze z inteligentnymi głowicami termostatycznymi

Aby sterować wszystkimi grzejnikami w naszym domu lub mieszkaniu, należy uzupełnić instalację o dodatkowe inteligentne głowice termostatyczne. Dzięki nim, przy użyciu aplikacji Legrand Home+ Comfort, możemy sterować temperaturą w każdym z pomieszczeń osobno, w zależności od jego przeznaczenia i stopnia użytkowania.

Oferta Legrand - dowiedz się więcej

Co więcej, aplikacja wyłącza grzanie np. w przypadku wykrycia otwartego okna, a także analizuje środowisko pomieszczenia w czasie rzeczywistym i dostosowuje ogrzewanie do stopnia nasłonecznienia. Dzięki temu możemy ogrzewać mieszkanie tylko tam, gdzie jest to potrzebne i tylko w czasie, gdy z niego korzystamy. Jeśli zajdzie taka konieczność, temperaturę za pomocą ręcznej regulacji można chwilowo podnieść w określonym pomieszczeniu na 3 godziny.

Inteligentny termostat Netatmo Legrand
Inteligentne głowice termostatyczne

W zestawie inteligentnych głowic termostatycznych znajdziemy 2 Inteligentne głowice termostatyczne, 2 x 6 adapterów do grzejników umożliwiających dopasowanie do większości grzejników na wodę gorącą, 1 przekaźnik, 1 zasilacz sieciowy dla przekaźnika oraz 2 x 4 kolorowe nakładki samoprzylepne pozwalające na spersonalizowanie designu urządzenia.

Zakupując dodatkowy inteligentny zawór grzejnikowy otrzymamy 1 Inteligentną głowicę termostatyczną, 6 adapterów grzejnikowych pasujących do większości grzejników na gorącą wodę i 4 kolorowe nakładki. Urządzenia wyposażone są w wyświetlacz pokazujący rzeczywistą temperaturę w pomieszczeniu, a także baterię, która wystarcza na 2 lata.

źródło i zdjęcie: LEGRAND POLSKA

Budujemy Dom maj 2022

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze maj 2022

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2022

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska czerwiec 2022

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum