PokażUkryj kategorie
Zobacz oferty produktowe firm
Pomiary i automatyka

Ergonomiczny i bezpieczny dom - rozwiązania smart home

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut

Inteligentny dom jest łatwy w obsłudze, komfortowy i bezpieczny. Rozpocznij swoją przygodę z inteligentnym domem i zobacz, jakie rozwiązania smart home będą dla Ciebie najlepsze.

Coraz bardziej rozwijająca się technologia oraz zaawansowane rozwiązania cyfrowe sprawiają, że otaczający nas świat staje się powiązanym systemem skomunikowanych ze sobą urządzeń.

Dziś, z poziomu swojego smartfona, jesteśmy w stanie już nie tylko płacić zbliżeniowo za zakupy czy zlokalizować położenie najbliższej restauracji z wegańskim jedzeniem, ale także mieć kontrolę nad swoim domem, nawet wówczas, gdy jesteśmy na drugim końcu globu.

Wszystko to za sprawą systemów typu Smart Home czy – inaczej mówiąc – inteligentnego domu. W portfolio polskiej marki Auraton znaleźć można tego typu produkty, które w ergonomiczny sposób pozwalają zarządzać ogrzewaniem czy oświetleniem, a także chronią mieszkanie przed włamaniem czy zalaniem.

Podstawowym założeniem tej koncepcji jest funkcjonalność, komfort i bezpieczeństwo połączone z mniejszymi rachunkami za prąd czy gaz.

Rozwiązania smart home Auraton
Inteligentny dom bez kabli, sterowany z poziomu aplikacji mobilnej, zapewni Ci bezpieczeństwo, wygodę oraz oszczędności

Ogrzewanie takie, jak lubisz

Instalacje z kategorii Smart Home dają ogromne możliwości, a zasada ich działania jest stosunkowo prosta. To oznacza, że użytkownik może nie tylko dobrać urządzenia i zestawy do swoich potrzeb, ale także samodzielnie je skonfigurować.

Systemy Auraton zostały zaprojektowane w taki sposób, by zarówno konfiguracja, jak i późniejsze zarządzanie nimi były proste i intuicyjne. Jest to możliwe dzięki sercu całego systemu – centralce Auraton Pulse oraz aplikacji Auraton Smart App.

To wszystko znacznie ułatwia stworzenie swojej własnej, autorskiej konfiguracji inteligentnego domu, w którym każdy moduł pracuje i dopasowuje się do rytmu i stylu życia każdego z domowników oraz do ich codziennych przyzwyczajeń.

W ten sposób można np. zaprogramować temperaturę w każdym z pomieszczeń tak, że zmniejsza się ona o kilka stopni, gdy nie ma nas w domu, a wzrasta, gdy do domu wracamy. W ofercie Auratona można znaleźć zarówno termostaty Heat Monitor, jak i sterowniki Heat Controller.

Firma prowadzi także sprzedaż listew Floor Heating Controller do zarządzania ogrzewaniem podłogowym i głowic elektronicznych Radiator Controller. Czujniki znajdujące się w głowicy pozwalają jej „uczyć się” pomieszczenia, stąd urządzenie wie, jaka temperatura zapewni Ci komfort i, we współpracy z innymi głowicami, dopasuje poziom ciepła wszędzie tam, gdzie ją zamontujesz.

Jak działa Auraton smart home?
Działanie systemów Auraton smart home

Bezpieczny dom pod Twoją kontrolą

Ponadto, jeśli czujka zalania Auraton Flood Sensor wykryje wyciek wody w łazience czy w kuchni, poinformuje o tym zawór Auraton Flood Sensor Valve, który natychmiast odetnie dopływ cieczy, a użytkownik tego rozwiązania smart home dostanie powiadomienie w smartfonie o wykrytej awarii.

Nie musisz też martwić się o to, gdy zapomnisz wyłączyć żelazko lub zgasić światło przed wyjściem z domu. Dzięki Auraton Switch One i Two możesz sterować elektryką zdalnie.

Gdy wyjeżdżasz na wakacje, możesz włączać i wyłączać oświetlenie co jakiś czas i stwarzać pozory obecności domowników na terenie posesji, a to z pewnością odstrasza potencjalnych złodziei.

Jednak by zapewnić sobie jeszcze większą ochronę, warto skorzystać z Auraton Roller Shuttera, za pomocą którego skonfigurujemy harmonogram działania roletami i bramą. Warto zwrócić uwagę na to, że dzięki autorskiemu protokołowi komunikacji Aura, system jest zamknięty i na tyle bezpieczny, że tylko użytkownik ma do niego dostęp.

Urządzenia do zarządzania elektryką mierzą również pobór prądu, a aplikacja pomaga podliczyć koszt zużycia energii każdego sprzętu. Dzięki temu widzisz, ile kosztuje włączony telewizor, oświetlenie salonu czy pralka, i świadomie możesz kontrolować wydatki lub planować pracę urządzeń.

Inteligentny dom jest łatwy w obsłudze

Jeśli chcesz rozpocząć przygodę z inteligentnym domem, warto zacząć od kupna centrali Auraton Pulse oraz podstawowego zestawu startowego. Wybierz obszar działania, który Cię interesuje.

Zabezpieczenie przed zalaniem lub automatyczne podlewanie ogrodu? A może kontrola ogrzewania? Skup się na swoich potrzebach w ramach konkretnego obszaru i wybierz jeden z trzech zestawów Auratona Smart.

Pamiętaj, że system możesz w każdej chwili dowolnie rozbudowywać. Inteligentny dom bez kabli, sterowany z aplikacji mobilnej Auraton Smart App, zapewni Ci bezpieczeństwo, wygodę oraz oszczędności. To Ty decydujesz, jak dostosować go do swoich potrzeb.

Źródło i zdjęcia: Auraton