Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne

Czy warto połączyć pompę ciepła z kolektorami słonecznymi?
Ciągły rozwój technologiczny pozwala na stosowanie innowacyjnych rozwiązań grzewczych, które nie mają szkodliwego wpływu na środowisko. W związku z tym coraz więcej osób decyduje się na odnawialne źródła energii. To świetny sposób na ograniczenie kosztów poniesionych na ogrzewanie i przygotowanie ciepłej wody użytkowej.

Myć albo nie myć…panele PV? Oto jest pytanie
Inwestycja w odnawialne źródła energii to najlepszy wybór zarówno do nowego domu, jak i podczas modernizacji już stojącego budynku. Dzięki takiemu rozwiązaniu można znacznie ograniczyć koszty ogrzewania. Instalacja fotowoltaiczna jest najmniej wymagająca dla użytkownika oraz prawie bezawaryjna, a także działa praktycznie bezobsługowo. Jednak należy zwrócić uwagę na kilka czynników, które mogą przyczynić się do spadku jej efektywności.

Ciepły montaż okien i drzwi - klucz do komfortu termicznego i oszczędności
Wybierając okna i drzwi, kierujemy się nie tylko ich jakością czy designem, ale i ceną. Ważny, choć często pomijany aspekt, to metoda montażu. Ciepły montaż, zyskujący na popularności, oferuje znaczące korzyści termiczne i finansowe.

Jakie okna dachowe są najwygodniejsze w użytkowaniu?
Szukasz okien dachowych, które będą komfortowe w użytkowaniu i zapewnią Ci odpowiednią ilość światła? W tym artykule przedstawiamy różne rodzaje okien dachowych i ich funkcje.

Ogień nie straszny drewnianym konstrukcjom! Poznaj przegrody ogniowe z drewna klejonego NordWOOD
Szukasz nowoczesnych i bezpiecznych rozwiązań konstrukcyjnych? Postaw na przegrody ogniowe NordWOOD z drewna klejonego! NordWOOD działa na polskim rynku nieprzerwanie od 1999 r. (wcześniej pod nazwą Lilleheden Sp. z o.o.), zapewniając swoim klientom kompleksową i profesjonalną obsługę w zakresie projektowania, dostawy i montażu konstrukcji drewnianych.

Wapna nie da się zastąpić. Jest z nami od tysiącleci
Odkryj, jak wapno ewoluowało w budownictwie na przestrzeni wieków. Poznaj innowacyjne rozwiązania firmy Lhoist, które ulepszają produkty wapienne i minimalizują ich wpływ na środowisko. Dowiedz się więcej o wapnie palonym, dolomitowym i hydratyzowanym.

Jakie zalety ma ściana z pustaków ceramicznych na pióro-wpust?
Ceramika to jeden z najbardziej popularnych i najstarszych materiałów budowlanych. Zakład ma w swojej ofercie całą gamę elementów ceramicznych. Wśród nich na uwagę zasługują pustaki do murowania ścian bez spoiny pionowej tzn. na pióro-wpust.

Klasy filtrów powietrza: co oznaczają i jak je wybrać?
Filtracja jest jednym z podstawowych czynników uzdatniających powietrze w pomieszczeniach zamkniętych oraz zabezpieczających urządzenia dystrybucji powietrza przed uszkodzeniem podzespołów. Głównym zadaniem filtrów jest zatrzymywanie na swojej powierzchni zanieczyszczeń pyłowych i mikrobiologicznych o różnym stopniu uziarnienia w zależności od deklarowanej klasy filtra, ale również zmniejszenie ciśnienia powietrza ze względu opór przepływu.

Jak zapewnić komfort termiczny w każdym pomieszczeniu?
Kiedy zbliżają się zimowe chłody, ważne jest, aby w domu utrzymać odpowiednią temperaturę. Równie istotne jest jednak efektywne rozprowadzenie ciepła, aby każdy pokój był przytulny i komfortowy. Oto kilka wskazówek, jak skutecznie rozprowadzić ciepło w całym domu.

Sekrety bezawaryjnej instalacji: wszystko o wyborze zaworów
Zawory to cisi, często niedoceniani bohaterowie naszych domów. Ich odpowiednia konserwacja jest kluczowa, aby uniknąć awarii i dodatkowych kosztów. Poznaj, jak prawidłowo dbać o zawory i na co zwracać uwagę przy wyborze najlepszych modeli dostępnych na rynku.

Izolacja fundamentów na 3 sposoby. Jak zrobić to prawidłowo?
Fundamenty stanowią podstawę konstrukcji każdego budynku. Choć znajdują się pod ziemią, to właśnie one odpowiadają za trwałość i stabilność całej części nadziemnej. Dlatego tak ważna jest izolacja fundamentów, która prawidłowo wykonana skutecznie zabezpieczy ściany i podłogi przed degradacją na skutek oddziaływania wilgoci oraz wód gruntowych i opadowych. Izolacji fundamentów towarzyszy różny przebieg prac, uzależniony głównie od warunków gruntowych oraz typu budynku.

Ocieplenie domu latem: Praktyczny przewodnik
Przeprowadzenie termomodernizacji latem, podobnie jak planowanie rejsu, wymaga sprawdzenia prognozy pogody. Chociaż coraz łagodniejsze zimy i dłuższe ciepłe miesiące sprawiają, że sezon budowlany może trwać cały rok, prace ociepleniowe nadal wymagają starannego przygotowania.

Jak powstają domy z klocków styropianowych?
Marzysz o własnym domu, ale przeraża Cię czas budowy i skomplikowany proces? Domy z bloczków styropianowych mogą być idealnym rozwiązaniem!

Jak wykonać stabilne ogrodzenie na pochyłym terenie?
Ekspert odpowiada: Przy stawianiu ogrodzenia na pochyłym terenie, należy dołożyć szczególnej staranności, aby poprawnie wykonać ławy fundamentowe.

Obróbka i naprawa płyt gipsowo-kartonowych. Jak poprawnie wypełnić rysy i ubytki?
Naprawa pęknięć i ubytków w płytach gipsowo-kartonowych jest prostsza, niż mogłoby się wydawać. Kluczem do sukcesu jest zastosowanie odpowiednich produktów, precyzyjne wykonanie prac na każdym z etapów oraz cierpliwość, która pozwoli na osiągnięcie idealnie gładkiej i estetycznie wykończonej powierzchni. Ekspert podpowiada jak samodzielnie wypełnić rysy i ubytki powstałe w płytach gipsowo-kartonowych.