Zobacz oferty produktowe firm
Licznik odwiedzin: 5265
Izodom 2000 Polska  - Budynki energosozczędne i pasywne z kształtek styropianowych

Izodom 2000 Polska Budynki energosozczędne i pasywne z kształtek styropianowych

Telefon 43 823 23 68
E-mail biuro@izodom.pl, izodom@izodom.pl
Adres Ceramiczna 2A, 98-220 Zduńska Wola
Dla przedsiębiorstw budowlanych i deweloperów wykonujących budynki mieszkalne, którzy chcą włączyć do swojej oferty trwałe, tanie w utrzymaniu budynki pasywne i energooszczędne, firma Izodom 2000 Polska oferuje kompletną technologię budowlaną. Rozwiązanie IZODOM pozwala na szybkie budowanie wysokiej jakości trwałych budynków oszczędzających energię, bez konieczności wynajmowania kosztownego sprzętu budowlanego lub zatrudniania... Czytaj więcej
Izodom 2000 Polska

Dla przedsiębiorstw budowlanych i deweloperów wykonujących budynki mieszkalne, którzy chcą włączyć do swojej oferty trwałe, tanie w utrzymaniu budynki pasywne i energooszczędne, firma Izodom 2000 Polska oferuje kompletną technologię budowlaną. Rozwiązanie IZODOM pozwala na szybkie budowanie wysokiej jakości trwałych budynków oszczędzających energię, bez konieczności wynajmowania kosztownego sprzętu budowlanego lub zatrudniania dodatkowych specjalistów.

Technologia IZODOM2000 udowadnia, że budowa nie musi być długotrwała, skomplikowana ani droga, a koszty ogrzewania i klimatyzacji budynku mieszkalnego nie zawsze są wysokie. Daje lokalnym firmom budowlanym możliwość wznoszenia budynków jednorodzinnych i wielopiętrowych, w których wydatki na ogrzewanie i klimatyzację mogą być nawet dziesięciokrotnie niższe niż w rozwiązaniach tradycyjnych. IZODOM, działając od 1990 roku na 43 rynkach Europy, Azji i Afryki, opracował komplet materiałów do budowy fundamentów, ścian, stropów i izolacji dachów, który idealnie sprawdza się wszędzie tam, gdzie brakuje wykwalifikowanych robotników i trudno o ciężki sprzęt budowlany.

Duże i lekkie elementy pozwalają na prowadzenie prac budowlanych nawet pięć razy szybciej niż przy użyciu tradycyjnej technologii, a do rozpoczęcia budowy wystarczą szkolenia oferowane przez firmę IZODOM. Firma prowadzi bezpłatne konsultacje i przygotowuje wyceny projektów budowlanych - nie narzuca budowy według swoich projektów, lecz dostosowuje technologię do lokalnej architektury i warunków klimatycznych. Dla odpowiednio dużych projektów jest w stanie uruchomić lokalną wytwórnię produktów.

System Izodom to ponad 200 elementów, które można ze sobą łączyć jak klocki, by uzyskać określoną wielkość i kształt domu. Na system składają się: płyta fundamentowa ściany, strop i dach. Wszystkie elementy czyli ściany, płyta fundamentowa oraz płyta dachowa budynku wybudowanego w technologii Izodom, łączą się ze sobą, tworząc ciągłą, idealnie dopasowaną warstwę termoizolacji. Pozwala to uniknąć mostków termicznych - miejsc, którymi chłód i wilgoć mogłyby dostać się do wnętrza domu. Ciepło zamknięte jest w środku budynku.

Zalety rozwiązania technologii IZODOM2000:

  • Domy w technologii IZODOM2000 są dziesięciokrotnie tańsze w ogrzewaniu i klimatyzacji, zimą jest w nich ciepło, a latem przyjemnie chłodno
  • Trwałość budynków szacowana jest na ponad 100 lat
  • Domy nadają się do wznoszenia w strefach sejsmicznych, do 6 stopni w skali Richtera
  • Izodom 2000 Polska pozwala lokalnym firmom budować nawet pięć razy szybciej, bez dodatkowych inwestycji w sprzęt czy nowych specjalistów

Izodom 2000 Polska jest obecnie niekwestionowanym liderem wśród europejskich dostawców zaawansowanych technologii dla budownictwa pasywnego. Jako jedna z 300 firm na świecie posiada wyróżnienie Agendy Środowiskowej ONZ - United Nations EnvironmentalProgramme „Caring for Climate”. Do swoich referencji może zaliczyć ponad 19 000 budynków, m.in. w Niemczech, Francji, Skandynawii, Rosji i na Ukrainie. W Zjednoczonych Emiratach Arabskich w technologii IZODOM zbudowano 3000 willi, a w Maroku - pałac rodziny królewskiej, liczący 10 000 m2 powierzchni użytkowej. Firma posiada dopuszczenia i certyfikaty budowlane wymagane przez Unię Europejską, certyfikat ISO 9001:2008 oraz bardzo bogaty zbiór materiałów informacyjnych dla konstruktorów.

Trwała betonowa konstrukcja, niespotykane parametry izolacyjne, brak mostków termicznych, szybkie zakończenie prac, a przede wszystkim oszczędność energii przez cały okres eksploatacji budynku.

IZODOM zaprasza na szkolenia

Główną zaletą technologii Izodom jest energooszczędność

Produkty Izodom to zestaw specjalistycznych rozwiązań mających na celu wznoszenie dobrze zaizolowanych podziemnych części budynków, ścian zewnętrznych, stropów i dachów.

Po skalkulowaniu kosztów wzniesienia budowli oraz szacunkowych wydatków na energię grzewczą na przestrzeni zaledwie 10 lat można dojść do wniosku, że nie ma bardziej korzystnej technologii niż technologia oferowana przez firmę Izodom.

Płyty fundamentowe to nowoczesne rozwiązanie, które umożliwia uzyskanie idealnej izolacji i stabilności konstrukcji stosowanej w budownictwie pasywnym i energooszczędnym. Izolujące kształtki stropowe to popularne rozwiązanie w budynkach, w których strop musi spełniać funkcję izolującą (nieużytkowe poddasza, stropodachy).

Technologia Izodom jest najszybszą, a jednocześnie najtrwalszą spośród technologii energooszczędnych

Rodzaj stosowanego materiału Czasochłonność budowy
Drobnowymiarowe elementy ceramiczne ok. 5 - 6 godzin/ 1 m2
Bloczki średniowymiarowe silikatowe lub z gazobetonu ok. 4 - 5 godzin/ 1 m2
Pustaki Izodom - niedoświadczona grupa wykonawcza ok. 1 godzin/ 1 m2
Pustaki Izodom - racjonalnie zarządzana grupa z minimalnym doświadczeniem ok. 0,3 godziny/ 1 m2
Materiał Ilość materiału podawana ręcznie na 1m2 ściany
Bloczki cementowo-wapienne - 25 cm 324 kg
Ceramika - 25 cm 360 kg
Gazobeton – 49 cm 245 kg
Elementy Izodom - 45 cm 7.3 kg
Elementy Izodom - 35 cm 6.5 kg

Systemy ścienne Izodom

Firma Izodom 2000 Polska oferuje trzy systemy ścienne różniące się izolacyjnością i grubością przegród zewnętrznych. Wszystkie elementy systemowe, StandardKing Blok i Super King Blok, produkowane są z dwóch rodzajów surowca: białego EPS oraz szarego wzbogaconego grafitem Neoporu.

Systemy ścienne Izodom
Systemy ścienne Izodom

Dzięki specjalnym dodatkom Neopor przy tej samej grubości warstwy ciepłochronnej posiada lepsze parametry izolacyjne, gdyż jako jedyny produkt izolacyjny zatrzymuje ciepło uciekające radiacyjnie. Stąd też elementy Izodom o tych samych grubościach różnią się współczynnikami przenikania ciepła. Kształtki Neoporowe są "cieplejsze".

Budujemy Dom czerwiec 2022

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2022

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2022

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska lipiec 2022

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2022

Dom Energooszczędny Vademecum