Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne

Inteligentna kontrola energi ze źródeł PV za pomocą systemu GroHome
Wyobraź sobie system zasilania, w którym wytwarzanie energii odbywa się poprzez zróżnicowaną i zdecentralizowaną sieć inteligentnie monitorowanych urządzeń, takich jak dachowe instalacje fotowoltaiczne, oraz system zdolny zarządzać produkcją i poborem energii w czasie rzeczywistym.

Folia grzewcza FELIX w parze z pompą do c.w.u. Edel
Coraz większym zaufaniem klientów cieszą się systemy ogrzewania powierzchniowego na podczerwień - a dokładnie folia grzewcza. Jednym z czołowych jej producentów jest FELIX. Co bardzo ważne - systemy z folią grzewczą dotowane są w Programie Czyste Powietrze.

Domy szkieletowe, domy z bala - jak ogrzewać?
Współczesne bardzo ciepłe domy - budowane techniką szkieletową i inne o konstrukcji drewnianej - w przeciwieństwie do domów murowanych z elementami betonowymi, charakteryzują się bardzo niską akumulacyjnością ciepła. Jak skutecznie je ogrzewać i jaki system wybrać?

Czy pompy ciepła typu powietrze-woda Alezio M i Alezio M V200 to wciąż ogrzewanie elektryczne?
Powietrzne pompy ciepła to doskonała propozycja nie tylko dla tych, którzy dbają o ochronę środowiska. Ich główną zaletą jest niezależność od wahających się na rynku cen nośników energii, np. cen gazu oraz niskie koszty eksploatacyjne. To rozwiązanie przyszłości, które sprawdzi się zarówno w nowym, jak i modernizowanym domu.

Ciepły i przytulny dom z urządzeniami Panasonic
W tym roku wielu z nas spędziło w domach więcej czasu niż kiedykolwiek wcześniej i nie inaczej będzie zimą. Ponieważ dni stają się coraz krótsze, a temperatury na zewnątrz coraz niższe, nadchodzi najlepszy moment na to, aby pomyśleć o cieple i komforcie naszych domów. W związku z tym Panasonic Heating & Cooling ma do zaoferowania szereg rozwiązań, w tym m.in. pompy ciepła oraz technologię nanoe™ X, dzięki którym możliwe jest stworzenie doskonałego środowiska do życia, pracy i wypoczynku.

Poradnik dla użytkowników kotłów kondensacyjnych
Kotły kondensacyjne to obecnie jedno z najlepszych rozwiązań do ogrzania pomieszczeń oraz ciepłej wody użytkowej. Zmiana sposobu ogrzewania domu na nowoczesną instalację z kondensacyjnym kotłem gazowym niesie ze sobą wiele korzyści.

Kocioł pulsacyjny Pulsator. Technologiczny przełom czy zbędny wydatek?
Stając przed wyborem źródła ciepła należy wziąć pod uwagę nie tylko cenę urządzenia oraz jego popularność, ale przede wszystkim oszczędności, jakie może przynieść nam jego użytkowanie w perspektywie kilku sezonów grzewczych. Liczne programy dotacyjne pozwalają przeznaczyć na modernizację kotłowni więcej środków niż zakładaliśmy, a co za tym idzie - pokusić się o urządzenie wyższej klasy, cechujące się lepszymi parametrami oraz dłuższą żywotnością.

Pompa ciepła w domu jednorodzinnym po termomodernizacji
Koszty ogrzewania budynku zależą przede wszystkim od tego izolacyjności termicznej jego przegród zewnętrznych, czyli ścian, okien, dachu, podłogi na gruncie lub stropu nad nieogrzewanymi piwnicami. W drugiej kolejności wpływ ma rodzaj zastosowanej w domu wentylacji, chociaż zapewnienie komfortu cieplnego mieszkańcom polega właśnie na ogrzewaniu powietrza w pomieszczeniach.

Grzejniki rewersyjne REGULUS®-REVERS do ogrzewania i chłodzenia
Wraz z pojawieniem się pomp ciepła oraz grzejników rewersyjnych nastąpiło otwarcie dotąd zamkniętej możliwości pracy układu centralnego ogrzewania również jako układu centralnego chłodzenia.

Zawory termostatyczne Eclipse. Zrównoważona instalacja grzejnikowa
Równoważenie hydrauliczne systemów grzewczych wpływa na komfort użytkowania i w istotny sposób zmniejsza zużycie energii cieplnej. Jednym ze sposobów na uzyskanie takiego efektu jest zastosowanie termostatycznych zaworów grzejnikowych Eclipse. Tajemnica tkwi w technologii AFC.

Jak wybrać kocioł gazowy? Radzi Ekspert De Dietrich
Zmiana sposobu ogrzewania domu na nowoczesną instalację z kondensacyjnym kotłem gazowym niesie ze sobą wiele korzyści. Jedną z nich jest niewielka emisja szkodliwych substancji do atmosfery, co przekłada się na lepszą jakość powietrza. W ten sposób nie zatruwamy siebie i środowiska oraz dbamy nasze zdrowie. Zapytaliśmy Roberta Malaczka eksperta De Dietrich jak dobrać kocioł do mieszkania.

Jak zabezpieczyć trakty na posesji przed oblodzeniem?
Na ścieżkach i podjazdach z kostki brukowej może być ślisko, ale można temu zapobiec, jeśli pod nawierzchnią zainstaluje się system przeciwoblodzeniowy.

EKO-RATY dla każdego, kto marzy o fotowoltaice
Stosowanie rozwiązań opierających się na odnawialnych źródłach energii przyczynia się do ograniczania emisji szkodliwych substancji uwalnianych do atmosfery. Warto zatem rozważyć inwestycję w instalację fotowoltaiczną, która pozwala zaoszczędzić na rachunkach za energię elektryczną. Marka De Dietrich, chcąc umożliwić realizację wymarzonych EKO-inwestycji wprowadza narzędzie finansowania instalacji OZE o nazwie “EKO-RATY”.

Jak współpracują pompy ciepła Buderus z panelami fotowoltaicznymi?
Buderus dba o komfort użytkownika oferując systemy dopasowane do jego indywidualnych potrzeb dbając jednocześnie o środowisko. Takie właśnie są powietrzne pompy ciepła, które mogą współpracować z panelami fotowoltaicznymi.

Czy nawet nieznaczne zacienienie ma wpływ na wydajność paneli fotowoltaicznych?
Zastosowanie paneli fotowoltaicznych pozwala zaoszczędzić na rachunkach za prąd. Jednak podczas montażu instalacji należy zwrócić uwagę na ddpowiednie rozmieszczenie paneli fotowoltaicznych. Pełne słońce, zero cienia.