Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne

Dlaczego warto stosować przerywacz łuku elektrycznego?
Standardowa kontrola jakości instalacji elektrycznej może nie wystarczyć, aby zapobiec potencjalnym awariom czy usterkom. Rozwiązaniem problemów jest AFCI, czyli przerywacz łuku elektrycznego. Zdaniem ekspertów, to właśnie łuki powstające na obwodach prądu stałego są najczęstszą przyczyną pożarów. AFCI dodatkowo zapewnia pełne bezpieczeństwo instalacji fotowoltaicznej.

Magazyny energii Growatt z serii SPH w instalacjach fotowoltaicznych
W warunkach domowych oraz w niewielkich obiektach przemysłowych doskonałym rozwiązaniem, pozwalającym zwiększyć samowystarczalność systemu solarnego, jest falownik hybrydowy Growatt SPH. Wraz z dobrze zaprojektowanym systemem hybrydowym, w połączeniu z zestawem akumulatorów i pozostałych niezbędnych akcesoriów, może efektywnie zmniejszyć koszty energii elektrycznej.

Nowoczesne i ekologiczne - kotły pelletowe BIO MAX
Współczesne wyzwania związane z koniecznością znacznego zmniejszenia emisji zanieczyszczeń, stymulują rozwój przyjaznych środowisku technologii grzewczych. Wśród najnowocześniejszych tego typu urządzeń znaleźć można kotły na pellet BIO MAX, które przystosowane są do opalania ekologicznymi paliwami odnawialnymi.

Jak nowocześnie ogrzewać swój dom?
Nowoczesny układ ogrzewania w domu musi być nie tylko zaawansowany z punktu widzenia zastosowanych rozwiązań technicznych, ale przede wszystkim pracować organicznie, czyli tak jak narządy w ciele człowieka - wszystkie elementy są od siebie zależne i ich sprawność to klucz do bezproblemowego funkcjonowania.

Centralne ogrzewanie - wolność wyboru czy samoograniczenie?
Nasze decyzje co do wyboru technologii budowy domu są ostateczne. Jedną z nich jest konfiguracja instalacji centralnego ogrzewania. Czy komfort cieplny stanowi ważny element komfortu życia w NASZYM WYMARZONYM DOMU? Każdy bez wahania odpowie: TAK! Co zatem sprawia, że inwestor za własne pieniądze podejmuje decyzje prowadzące do brzemiennego w skutki samoograniczenia się w procesie kształtowania jak najszerzej pojętego komfortu cieplnego?

Ogrzewanie i chłodzenie sufitowe do domów pasywnych
System sufitowy przeznaczony jest do domów pasywnych zapewnia optymalne temperatury. Dzięki wysokiej wydajności termicznej budynku nie występują duże straty ciepła w porównaniu do domów tradycyjnych. Należy jednak pamiętać, że instalacja sufitowa ma mniejszą wydajność o wersji podłogowej i charakteryzuje się równomiernym promieniowaniem całej powierzchni grzejnej.

Kolektory słoneczne w Polsce - ile energii można uzyskać?
Zastanawiając się nad montażem paneli słonecznych z pewnością do głowy przychodzi pytanie o ilość energii, którą można uzyskać ze słońca. Od tych wartości zależy bowiem sens całej inwestycji.

Podgrzewanie wody bojlerem elektrycznym
Szukając najlepszego sposobu na podgrzewanie wody niemal każdy spotkał się z takimi urządzeniami jak bojer elektryczny, terma elektryczna, pojemnościowy ogrzewacz wody. W wielu przypadkach to właśnie bojlery elektryczne są optymalnym rozwiązaniem. Cechują się prostym montażem oraz wysokim komfortem obsługi.

Różne zużycie energii w podobnych budynkach
Od czego zależy fakt, iż w dwóch identycznie zabudowanych domach, stojących blisko siebie, skierowanych w tym samym kierunku, ogrzewanych tym samym źródłem ciepła oraz posiadających identyczny system wentylacyjny zużycie energii na ogrzanie budynku może się znacznie różnić?

Dlaczego warto ogrzewać pelletem?
Istnieje wiele powodów, dla których warto wykorzystywać to biopaliwo.

Jakie grzejniki mogą grzać zimą i chłodzić latem?
W miarę ocieplania się klimatu i wzrostu dynamiki zjawisk pogodowych, grzejniki rewersyjne staną się nieodłącznym elementem nowoczesnej instalacji centralnego ogrzewania zimą i centralnego chłodzenia latem. W komfortowej sytuacji znajdują się posiadacze pomp ciepła, którzy mogą wykorzystać latem do chłodzenia pomieszczeń grzejniki rewersyjne.

Powietrzna pompa ciepła, która jest niedroga, wydajna i bezawaryjna
Powietrzna pompa ciepła Airmax2 to kolejny dowód na to, że Galmet tworzy rzeczy mądre. Na jakie potrzeby użytkownika odpowiada? Czy jest gwarancją konkretnych oszczędności? I czy rzeczywiście to urządzenie do potęgi?

Inteligentna kontrola energi ze źródeł PV za pomocą systemu GroHome
Wyobraź sobie system zasilania, w którym wytwarzanie energii odbywa się poprzez zróżnicowaną i zdecentralizowaną sieć inteligentnie monitorowanych urządzeń, takich jak dachowe instalacje fotowoltaiczne, oraz system zdolny zarządzać produkcją i poborem energii w czasie rzeczywistym.

Folia grzewcza FELIX w parze z pompą do c.w.u. Edel
Coraz większym zaufaniem klientów cieszą się systemy ogrzewania powierzchniowego na podczerwień - a dokładnie folia grzewcza. Jednym z czołowych jej producentów jest FELIX. Co bardzo ważne - systemy z folią grzewczą dotowane są w Programie Czyste Powietrze.

Domy szkieletowe, domy z bala - jak ogrzewać?
Współczesne bardzo ciepłe domy - budowane techniką szkieletową i inne o konstrukcji drewnianej - w przeciwieństwie do domów murowanych z elementami betonowymi, charakteryzują się bardzo niską akumulacyjnością ciepła. Jak skutecznie je ogrzewać i jaki system wybrać?