Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
Biomasa Partner Group
Biomasa Partner: Jaki kocioł wybrać - na ekogroszek czy na pellet?
Takie pytanie stawia sobie wielu właścicieli budynków. Poznaj wady zalety obu paliw z uwzględnieniem kryteriów ceny, kaloryczności, pochodnych spalania, wpływu procesu spalania na jakość powietrza oraz wygody użytkowania obu rodzajów kotłów.
BDR Thermea Poland Sp. z o.o.
De Dietrich: Czy warto zainwestować w kocioł kondensacyjny?
Kocioł kondensacyjny to znacznie większy wydatek niż kocioł tradycyjny. Czy jednak z punktu widzenia energooszczędności warto w niego zainwestować?
BDR Thermea Poland Sp. z o.o.
De Dietrich: Pompa ciepła i panele fotowoltaiczne - rozwiązanie szyte na miarę
Połączenie dwóch różnych technologii w celu ogrzania domu, uzyskania ciepłej wody oraz energii elektrycznej wiąże się z samymi korzyściami dla domowników. Kluczowe dla wydajnego działania całego systemu jest jednak odpowiednie dobranie poszczególnych urządzeń. Jeśli te warunki zostaną spełnione, użytkowanie domu będzie nie tylko znacznie tańsze, ale i ekologiczne.
Immergas
Na czym polega obsługa kotła z nowoczesnym panelem sterowania?
Obecnie praca kotła sterowana jest przez elektroniczne urządzenia mikroprocesorowe. Urządzenia sterujące pracą kotła mogą być przy uruchomieniu kotła ustawione przez serwisanta, zgodnie z życzeniem użytkownika.
Immergas
W jaki sposób dobrać optymalną moc kotła?
Obecnie stosowane technologie budowlane nakierowane są na ograniczenie strat ciepła budynków. Powoduje to, że zapotrzebowanie na moc dla potrzeb centralnego ogrzewania jest stosunkowo niewielkie, w przeciwieństwie jednak do potrzeb związanych z podgrzewaniem wody.
Thermoval Polska
Czy gruntowa pompa ciepła to dobry wybór?
Grunt, jako dolne źródło zapewnia stabilną temperaturę. Ilość przejmowanego przez czynnik roboczy (np: solankę) ciepła jest mniej więcej stała i niezależna od pory roku. Znając górne źródło (np: ogrzewanie podłogowe na parterze domu i ścienne - w sypialniach na piętrze), wiedząc tym samym jaka będzie jego robocza temperatura, w tabelach technicznych danych pomp ciepła upewniamy się czy moc wybranego modelu pompy jest właściwa. Jeśli wykonanie dolnego źródła (np: kolektorów pionowych) będzie zgodne z zasadami sztuki - to pompa ciepła spełni postawione przed nią zadania przez cały rok.
Thermoval Polska
Thermoval: Jak zaprojektować system ogrzewania podłogowego?
Za najważniejszy etap tworzenia systemu ogrzewania należy uznać jego projektowanie. Dobrze obliczona moc grzewcza w pomieszczeniach i odpowiednio dobrane produkty są gwarancją prawidłowej, efektywnej oraz ekonomicznej pracy zaplanowanego układu.
Thermoval Polska
Jakie ważne zalety ma elektryczne ogrzewanie podłogowe?
W projektach nowoczesnych pomieszczeń źle się komponują urządzenia grzewcze zawieszone na ścianach. Każdy projektant wnętrz dąży do ukrycia kłopotliwej armatury grzewczej tak by była jak najmniej widoczna lub zupełnie ukryta i nie psuła estetyki pomieszczenia. Dlatego w ostatnich latach systematycznie wzrasta popularność systemów ogrzewania podłogowego, nie widocznych dla użytkownika.
BDR Thermea Poland Sp. z o.o.
De Dietrich: Jakie wytyczne powinny spełniać pomieszczenia przeznaczone na kotłownie?
Warunki, jakie powinno spełniać pomieszczenie do zainstalowania kotłów, określa Rozporządzenie z 12.04.2002, Dz. U Nr 75 z 2002 r, z uzupełnieniami, oraz norma PN-B-02431.
BDR Thermea Poland Sp. z o.o.
De Dietrich: Kolektory słoneczne a panele fotowoltaiczne
Alternatywne źródła energii od kilku lat cieszą się rosnącym zainteresowaniem. Wśród nich prym wiodą technologie bazujące na wykorzystaniu energii słonecznej - kolektory słoneczne i panele fotowoltaiczne. Choć oba rozwiązania wydają się być do siebie bardzo podobne, to jednak różnią się znacząco.
Immergas
Jak nie przepłacać za ogrzewanie i nie marznąć?
Jeżeli zużycie gazu przez kocioł gazowy odpowiada zapotrzebowaniu na ciepło, które wskazał użytkownik, a straty w przekazywaniu tej energii są ograniczone do minimum, to jedyną drogą jest ograniczenie komfortu cieplnego.
Robert Bosch Sp. z o.o.|Buderus
Dlaczego warto zainstalować pompę ciepła?
Rosnące ceny energii i coraz większe obciążenie środowiska naturalnego daje wyraźny sygnał: czas najwyższy zacząć myśleć o alternatywnych formach pozyskiwania energii.
AmeriGas Polska
Zamiast bać się smogu zmodernizuj system ogrzewania
W polskich mediach często podnoszony jest temat smogu, który zatruwa mieszkańców Małopolski, Śląska, Dolnego Śląska czy Mazowsza. Oczywiste jest, palenie węglem, wilgotnym drewnem i śmieciami sprawia, że nad naszymi głowami zawisła potężna, trująca chmura. Modernizacja systemu ogrzewania w domu to jeden ze sposobów na zmniejszenie zagrożenia smogiem. Skąd wziąć na to pieniądze, gdzie udać się po dofinansowanie? Samorządy mają tu dużo do zaoferowania.
Thermoval Polska
Na czym polega komfort w użytkowaniu elektrycznego ogrzewania podłogowego?
Ogrzewane powietrze w pomieszczeniu unosi się zawsze do góry. W tradycyjnym systemie ogrzewania z wykorzystaniem grzejników ściennych powietrze ogrzane dostaje się do pomieszczenia powyżej 1-1,5 m od podłogi, powodując jego silną cyrkulację w kierunku sufitu.