Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
Thermoval Polska
Thermoval: Co powinieneś wiedzieć o matach grzejnych?
Maty grzejne mogą służyć jako podstawowy system ogrzewania lub stanowić uzupełnienie układu już istniejącego. Przyklejone bezpośrednio do podłoża i pokryte 5–10-milimetrową warstwą wyrównawczą przekazują bardzo szybko ciepło posadzce, zapewniając jej odpowiednią temperaturę.
BDR Thermea Poland Sp. z o.o.
Dlaczego warto zainstalować pompę ciepła?
Świadomość ograniczonych zasobów źródeł energii, a co za tym idzie wciąż wzrastające ceny paliw takich jak węgiel, olej opałowy czy gaz, skłaniają ludzkość do zwrócenia większej uwagi na odnawialne źródła. Nowością ostatnich lat jest wykorzystywanie energii geotermalnej, czyli zgromadzonej w ziemi, do ogrzewania domów jedno i wielorodzinnych. W tym przypadku mamy do czynienia z pewnego rodzaju przełomem.
Biomasa Partner Group
Biomasa Partner: Dlaczego warto stosować pellet z Certyfikatem Din Plus/ EN Plus A1?
Posiadanie Certyfikatu DIN Plus/ENPlus A1 jest synonimem wysokiej jakości produkowanego pelletu i gwarantuje wymierne korzyści dla użytkownika. Klient otrzymuje wysoką, powtarzalną jakość i bezpieczeństwo eksploatacji kotła. Jakość jest gwarantowana uzyskanymi wynikami badań mieszczących się w danej normie, dodatkowo producent podlega procedurze sprawdzania jakości.
PHP Brabork Sp. z o.o.
Brabork: Dlaczego warto wybrać grzejniki konwektorowe?
Wszyscy mamy różne potrzeby i dla każdego z nas co innego jest ważne w życiu. Każdy z nas inaczej definiuje poczucie komfortu, a indywidualne odczucia są bardzo różne. Mając to na uwadze, AIRĒLEC projektuje szeroką gamę produktów, których innowacyjność oraz wysokie standardy jakościowe i precyzja wykonania stanowią o wyjątkowości grzejników AIRĒLEC.
BDR Thermea Poland Sp. z o.o.
De Dietrich: Gwarancja na urządzenia grzewcze – o czym należy pamiętać?
Kupując nowe urządzenie grzewcze – kocioł gazowy, pompę ciepła czy system solarny – można liczyć na kilkuletnią gwarancję udzielaną przez producenta. Aby w razie niespodziewanej awarii móc z niej skorzystać, należy jednak przestrzegać kilku ważnych zasad określonych w Warunkach Gwarancji konkretnego urządzenia.
Auraton
Lars: Zalety ogrzewania podłogowego
Instalacja tzw. podłogówki i sterownika do ogrzewania podłogowego na rzecz tradycyjnych grzejników, jest coraz bardziej popularna nie tylko przez swoje walory estetyczne – ze ścian znikają grzejniki, ale przede wszystkim ze względu na małą awaryjność i mniejsze zużycie energii niż przy innych systemach ogrzewania. Dodatkowo, coraz większa automatyzacja i dostępność wielofunkcyjnych sterowników do ogrzewania podłogowego, sprawiają, że ogrzewanie podłogowe staje się jednym z najchętniej wybieranych rozwiązań.
AmeriGas Polska
Dlaczego warto zdecydować się na instalację gazu płynnego w firmie?
Istnieje wiele zagrożeń związanych z korzystaniem z tzw. nie sieciowych paliw dla zasilania firm. Na szczęście nie dotyczą one firm korzystających z gazu płynnego.
Immergas
Jak powinna byc zaplanowana i poprowadzona instalacja grzewcza z pompą ciepła?
Prawidłowe wykonanie instalacji grzewczej, tak naprawdę rozpoczyna się już od montażu dolnego źródła ciepła (pompy ciepła, kolektora). To właściwy dobór przyłączeniowych przewodów instalacyjnych, jak i wysoka jakość prac decydują o efektywnej pracy kolektorów, czy też pomp ciepła. Należy pamiętać, że nawet taka gruntowna kontrola nie jest w stanie wykryć wszystkich błędów, szczególnie, tych których efekty widoczne są dopiero po jakimś czasie.
Kospel
Podgrzewanie wody prądem – ile to kosztuje?
Obliczamy ile będzie kosztował nas prysznic, który będzie trwał 10 minut lub ile zapłacimy za podgrzanie 1000l wody.
BDR Thermea Poland Sp. z o.o.
De Dietrich: Ogrzewanie domu - dlaczego kondensacja?
Wprowadzenie do sprzedaży kotłów wykorzystujących zjawisko kondensacji było największym krokiem do obniżenia kosztów ogrzewania domu oraz emisji substancji szkodliwych do atmosfery, przy jednoczesnym zachowaniu niskich kosztów inwestycyjnych.
BDR Thermea Poland Sp. z o.o.
Sofath: Jak pompa ciepła może poprawić komfort życia i odciążyć budżet domowy?
Dlaczego miałbyś ograniczać użytkowanie swojej instalacji Sofath wyłącznie do ogrzewania domu, skoro energia cieplna dostępna jest przez cały rok?
REGULUS - system
Jak zapewnić bezpieczeństwo cieplne domu?
Kiedy w tej mierze czujemy się całkowicie bezpieczni? Jeśli nasz dostęp do ciepła jest szybki i realizowany w pożądanej ilości. Kiedy mamy ciepła ile chcemy i kiedy chcemy. Kiedy nie jest nam ani za zimno ani nie musimy przebywać w przegrzanych pomieszczeniach. To właśnie dążenie do bezpieczeństwa cieplnego wyraża się m.in. w konfigurowaniu przez wielu inwestorów skomplikowanych instalacji c.o., zawierających alternatywne względem siebie składowe służące produkcji ciepła i cwu.
Purmo Group Poland
Pokój dziecięcy - ciepło i bezpiecznie!
W jaki sposób urządzić pokój dla dziecka, aby zapewnić mu optymalne warunki do rozwoju? Finezyjny wystrój wnętrza oraz przemyślany układ pomieszczenia to za mało. Równie istotna jest komfortowa temperatura.
INSTAL-PROJEKT
Na co zwrócić uwagę wybierając grzejnik?
Zobacz na co warto zwrócić uwagę dobierając grzejnik. Wybraliśmy kilka ważnych parametrów.
BDR Thermea Poland Sp. z o.o.
De Dietrich: Co to jest Ecodesign?
Zainteresowanie ekologicznymi rozwiązaniami cieplnymi rośnie z roku na rok. W Polsce tendencja wzrostowa wiąże się z oficjalną dyrektywą, którą wydała Komisja Europejska we wrześniu 2013. Czym jest Ecodesign? W jaki sposób wpłynie na jakość naszego życia?