Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
AmeriGas Polska
Dlaczego warto zdecydować się na instalację gazu płynnego w firmie?
Istnieje wiele zagrożeń związanych z korzystaniem z tzw. nie sieciowych paliw dla zasilania firm. Na szczęście nie dotyczą one firm korzystających z gazu płynnego.
Immergas
Jak powinna byc zaplanowana i poprowadzona instalacja grzewcza z pompą ciepła?
Prawidłowe wykonanie instalacji grzewczej, tak naprawdę rozpoczyna się już od montażu dolnego źródła ciepła (pompy ciepła, kolektora). To właściwy dobór przyłączeniowych przewodów instalacyjnych, jak i wysoka jakość prac decydują o efektywnej pracy kolektorów, czy też pomp ciepła. Należy pamiętać, że nawet taka gruntowna kontrola nie jest w stanie wykryć wszystkich błędów, szczególnie, tych których efekty widoczne są dopiero po jakimś czasie.
Kospel
Podgrzewanie wody prądem – ile to kosztuje?
Obliczamy ile będzie kosztował nas prysznic, który będzie trwał 10 minut lub ile zapłacimy za podgrzanie 1000l wody.
BDR Thermea Poland Sp. z o.o.
De Dietrich: Ogrzewanie domu - dlaczego kondensacja?
Wprowadzenie do sprzedaży kotłów wykorzystujących zjawisko kondensacji było największym krokiem do obniżenia kosztów ogrzewania domu oraz emisji substancji szkodliwych do atmosfery, przy jednoczesnym zachowaniu niskich kosztów inwestycyjnych.
BDR Thermea Poland Sp. z o.o.
Sofath: Jak pompa ciepła może poprawić komfort życia i odciążyć budżet domowy?
Dlaczego miałbyś ograniczać użytkowanie swojej instalacji Sofath wyłącznie do ogrzewania domu, skoro energia cieplna dostępna jest przez cały rok?
REGULUS - system
Jak zapewnić bezpieczeństwo cieplne domu?
Kiedy w tej mierze czujemy się całkowicie bezpieczni? Jeśli nasz dostęp do ciepła jest szybki i realizowany w pożądanej ilości. Kiedy mamy ciepła ile chcemy i kiedy chcemy. Kiedy nie jest nam ani za zimno ani nie musimy przebywać w przegrzanych pomieszczeniach. To właśnie dążenie do bezpieczeństwa cieplnego wyraża się m.in. w konfigurowaniu przez wielu inwestorów skomplikowanych instalacji c.o., zawierających alternatywne względem siebie składowe służące produkcji ciepła i cwu.
Purmo Group Poland
Pokój dziecięcy - ciepło i bezpiecznie!
W jaki sposób urządzić pokój dla dziecka, aby zapewnić mu optymalne warunki do rozwoju? Finezyjny wystrój wnętrza oraz przemyślany układ pomieszczenia to za mało. Równie istotna jest komfortowa temperatura.
INSTAL-PROJEKT
Na co zwrócić uwagę wybierając grzejnik?
Zobacz na co warto zwrócić uwagę dobierając grzejnik. Wybraliśmy kilka ważnych parametrów.
BDR Thermea Poland Sp. z o.o.
De Dietrich: Co to jest Ecodesign?
Zainteresowanie ekologicznymi rozwiązaniami cieplnymi rośnie z roku na rok. W Polsce tendencja wzrostowa wiąże się z oficjalną dyrektywą, którą wydała Komisja Europejska we wrześniu 2013. Czym jest Ecodesign? W jaki sposób wpłynie na jakość naszego życia?
BDR Thermea Poland Sp. z o.o.
De Dietrich: Bezpieczne ogrzewanie z zamkniętą komorą spalania
Co roku sezonie grzewczym media donoszą o kolejnych ofiarach czadu. Tlenek węgla, zwany cichym zabójcą, faktycznie jest śmiertelnie niebezpieczny. Istnieje wiele sposobów, aby się przed nim chronić. Najskuteczniejszym jest wybór odpowiedniego urządzenia grzewczego.Na ryzyko zatrucia czadem narażeni są szczególnie mieszkańcy domów i mieszkań, w których są zainstalowane urządzenia grzewcze starego typu – piece węglowe czy kotły gazowe z otwartą komorą spalania.
REGULUS - system
Źródło ciepła w ciepłym domu
Potrzeby grzewcze słabo ocieplonych domów wynoszą często nawet 150-200 W/m². Potrzeby grzewcze obecnie budowanych domów mieszczą się w przedziale 30-60 W/m². Jest to, wyliczona na podstawie OZC, moc potrzebna do ogrzania takiego domu do temp. +20° C, przy temperaturze na zewnątrz -20°C! Zatem do skutecznego ogrzania domu o powierzchni np. 200 m², podczas takich właśnie mrozów, źródło ciepła musi posiadać moc od 6-12 kW.
BDR Thermea Poland Sp. z o.o.
Sofath: Co warto wiedzieć o energii geotermalnej?
Możliwa skończoność kopalnych źródeł energii oraz wciąż stale rosnące ceny paliw takich jak gaz, węgiel czy olej opałowy, skłaniają nas do zwrócenia większej uwagi na odnawialne źródła energii. Nowością ostatniej dekady jest wykorzystywanie energii ulokowanej w ziemi, czyli geotermalnej, do ogrzewania domów tych jedno, jak i wielorodzinnych. W temacie energii geotermalnej oraz ogrzewania ekologicznego obserwujemy więc swojego rodzaju przełom.
Robert Bosch Sp. z o.o. Bosch Home Comfort|Kotły
Jakie urządzenia i dlaczego są polecane do modernizacji źródła ciepła w domu jednorodzinnym?
Modernizacja źródła ciepła w domu jednorodzinnym, to inwestycja mogąca w niedalekiej przyszłości przynieść użytkownikowi znaczne oszczędności eksploatacyjne, ale pochopne decyzje lub powielanie wcześniej sprawdzonych schematów mogą czasami oznaczać niepotrzebne koszty zarówno podczas samej modernizacji, jak i użytkowania systemu grzewczego.
Purmo Group Poland
Nowy grzejnik do nowej łazienki
Remont łazienki to kosztowne przedsięwzięcie, którego podejmujemy się zazwyczaj raz na kilkanaście lat. Aby nakłady czasowe i finansowe, jakie w związku z nim ponosimy, nie okazały się daremną inwestycją, warto zdecydować się na najlepsze rozwiązania na każdym etapie prac, począwszy od izolacji przeciwwilgociowej, a na doborze najwyższej jakości elementów wyposażenia skończywszy. Bogata oferta niezawodnych grzejników łazienkowych Purmo obejmuje zarówno modele, które doskonale sprawdzą się w neutralnie urządzonej łazience rodzinnej, jak i takie, które dodadzą nutę niepowtarzalności i ekstrawagancji łazience gościnnej lub indywidualnej.
REGULUS - system
Jednorodna instalacja z miedzi - gwarancja trwałości instalacji grzewczej
W ostatnich dekadach ubiegłego wieku nastąpiło znaczne nasilenie korozji w instalacjach. Powodem jest stale pogarszająca się jakość wody użytkowej, zawierającej nie tylko szeroką gamę szkodliwych dla metali związków chemicznych lecz także środki uzdatniające wodę – chlor lub ozon – w coraz wyższych stężeniach.