Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Pompy ciepła

Pompa ciepła - czy warto się na nią decydować?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut

Nie ulega wątpliwości, że ekologiczne systemy grzewcze to idealna alternatywa dla tradycyjnych rozwiązań, które przyczyniają się do pogorszenia jakości powietrza. W trosce o nasze zdrowie i zmniejszenie kosztów ogrzewania marka Baxi zaprojektowała urządzenie, które zapewni komfort cieplny w każdych warunkach. Czym zatem wyróżnia się pompa ciepła Auriga marki Baxi?

Inwerterowa pompa ciepła Auriga powietrze - ekonomiczne i niezawodne rozwiązanie

Nowa inwerterowa pompa ciepła Auriga powietrze-woda to rozwiązanie typu monoblok z zasilaniem jedno- i trójfazowym. Szereg charakteryzuje się łatwym i prostym montażem. Ponadto dyspozycyjne ciśnienie statyczne pompy obiegowej pozwala na montaż urządzenia w dużych instalacjach, aby pokonać większe odległości do miejsca odbioru ciepła lub montaż urządzenia w połączeniu z jednym lub kilkoma klimakonwektorami.

Właściwości pompy ciepła Auriga:

  • Pompa ciepła typu monoblok dla ogrzewania, chłodzenia i wytwarzania c.w.u.
  • Czysta energia z natury
  • Szeroki zakres pracy: grzanie od -25°C, chłodzenie do +46°C
  • Maksymalna oszczędność i efektywność energetyczna
  • Możliwość połączenia z instalacją solarną lub kotłem
  • Cicha praca i prosty montaż
  • Solidne urządzenie przy wymagających instalacjach
  • Panel zdalnego sterowania
  • Oznakowanie energetyczne ErP

Planując remont zakładający zwiększenie energooszczędności budynku poprzez zmianę sposobu ogrzewania, dobrym rozwiązaniem będzie zastosowanie powietrznej pompy ciepła, której konstrukcja daje możliwość współpracy z istniejącymi już źródłami ciepła. Jej zaletą jest szybki montaż oraz smukła budowa urządzenia. Tego typu system pozwoli ograniczyć wysokość rachunków oraz zagwarantuje domownikom wysoki komfort użytkowania.

Korzystając z odnawialnych źródeł energii otrzymujemy niskie koszty ogrzewania. Poza wydatkiem na zakup pompy ciepła nie ponosi się niemal żadnych dodatkowych opłat związanych z eksploatacją tych urządzeń grzewczych - płaci się jedynie za zasilanie urządzenia prądem. Sama pompa ciepła obniża koszty ogrzewania - w stosunku do spalania gazu lub oleju opałowego o ponad 50%.

Inwerterowa pompa ciepła Auriga powietrze - komfort użytkowania w każdych warunkach

To kompleksowe rozwiązanie od marki Baxi sprawdzi się w każdych warunkach, a także posłuży przez wiele lat, gdyż spełnia najnowsze wymogi Wytycznych Technicznych 2021. Pompa ciepła posiada nowoczesny tryb eco z podwójną nastawą wartości zadanej oraz dwa poziomy pracy cichej. Dodatkowo, by zaoszczędzić na opłatach, kiedy nikogo nie ma w domu można ustawić specjalny program urlopowy, który ograniczy pracę do niezbędnego minimum.

Auriga od marki Baxi posiada specjalne zabezpieczenie przeciw zamarzaniu i regulacji c.w.u. Na koniec ustawionego wcześniej okresu urządzenie przeprowadza dezynfekcję termiczną, co pozwala usunąć bakterie Legionelli. Prosta obsługa i energooszczędna konstrukcja gwarantuje 100% satysfakcji.

Nowa formuła pompy ciepła Auriga sprawdzi się zarówno zimą, jak i latem w każdym typie zabudowy. To kompaktowe urządzenie, dzięki możliwości podłączenia podgrzewacza zapewnia stały dostęp do ciepłej wody oraz jest dopasowane do programu PROSUMENT i Czyste Powietrze.

źródło i zdjęcia: Baxi Group

Budujemy Dom czerwiec 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze czerwiec 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska lipiec - sierpień 2021

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum