Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Ogniwa fotowoltaiczne

Inwertery Growatt serii MIN w domowych instalacjach fotowoltaicznych

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut

Warta podkreślenia jest silna i stabilna pozycja firmy Growatt na rynku światowym i europejskim. W chwili obecnej może się ona pochwalić pierwszym miejscem w Azji jeżeli chodzi o ilość zamontowanych falowników w segmencie instalacji dla użytkowników prywatnych.

Firma Growatt na rynku światowym i w Polsce

Na rynku światowym Growatt już od kilku lat znajduje się w TOP 3. Niezależne laboratoria badawcze, niezwykle wysoko oceniają współczynniki konwersji jak i wskaźnik wydajności bazując na przeprowadzanych badaniach z udziałem tego producenta.

Posiadane certyfikaty, spełnione wymagania europejskich przepisów branżowych, znak CE i przede wszystkim ponad 10 letnia obecność producenta stanowią silne atuty pomagające w walce o dominację także na europejskim rynku.

MP Solar - certyfikowany dystrybutor Growatt w Polsce

Rzetelna obsługa serwisowa, świadczona przez firmę MP Solar z siedzibą w Polsce, która jest jedynym oficjalnym, certyfikowanym dystrybutorem Growatta w naszym kraju w wielu przypadkach okazuje się czynnikiem decydującym w wyborze falownika przez klienta końcowego.

Inwertery Growatt

Pomimo swojego globalnego zasięgu, firma Growatt w żadnym stopniu nie zapomina o najmniejszych z mikroinstalacji. Cieszący się wciąż rosnącym powodzeniem producent inwerterów, niedługo po wprowadzeni na rynek europejski serii Max - przeznaczonej dla instalacji o mocach od 50 do 80 kW, prezentuje serię MIN, która została przygotowana specjalnie dla jednofazowych instalacji.

Growatt MIN 2500-3600 TL-XE/XH dostępny będzie w wersjach 2500, 3000 oraz 3600 W. W przypadku domowych instalacji trójfazowych Growatt oferuje falowniki TL3-S o mocy 4000 do 10000 W.

Zalety inwerterów serii MIN

Inwertery serii MIN są 30% lżejsze i mniejsze od swoich poprzedników z poprzedniej generacji, co daje więcej możliwości montażu. Zastosowana powłoka z poliwęglanu zapewnia wysoką trwałość i ognioodporność.

Zalety inwerterów PV Growatt
Zalety inwerterów PV Growatt

Zoptymalizowana budowa i zastosowany system bezkablowy wewnątrz falownika zapewniają lepsze chłodzenie i możliwość wprowadzenia systemu przeciwszronowego w przypadku montażu zewnętrznego. Dzięki temu możliwa jest bezpieczna praca z pełną wydajnością w bardzo zróżnicowanych warunkach pogodowych. Duża wilgotność powietrza, jak zarówno wysokie i niskie temperatury nie wpływają negatywnie na pracę inwertera.

Wydajne odprowadzanie ciepła możliwe jest dzięki wydzielonemu miejscu na konduktor i opatentowanej technologii klejenia kondensatorów. To wszystko wpływa przede wszystkim na zwiększenie bezpieczeństwa pracy inwertera, maksymalizację uzysków a także na wydłużenie żywotności poszczególnych podzespołów i komfort użytkowania.

Zdalny system serwisowy OSS z aplikacją Growatt ShinePhone

Firmy instalatorskie już od dłuższego czasu doceniają zaawansowany system serwisowy OSS, umożliwiający wykonywanie zdalnego serwisu, co pozwala zniwelować koszty dojazdu do klientów.

Aplikacja do nadzoru pracy falownika Growatt ShinePhone
Aplikacja do nadzoru pracy falownika Growatt ShinePhone

Nowa seria MIN inwerterów Growatt świadczy o dużej uwadze, jaką poświęca producent użytkownikom prywatnych, domowych instalacji. Cechą charakterystyczną tej serii, oprócz sprawności na poziomie 98,4 %, jest łatwość obsługi i elegancki wygląd, który na pewno zachęca do kupna i użytkowania.

Możliwość ciągłego, zdalnego monitorowania instalacji za pomocą aplikacji na telefonie to już standard. Aplikacja do nadzoru pracy falownika o nazwie Growatt ShinePhone chwalona jest przez Klientów za swoją przejrzystość, intuicyjność.

 

źródło i zdjęcia: Growatt New Energy

Budujemy Dom maj 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze maj 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska maj - czerwiec 2021

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum