Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne

Czy pompa ciepła sprawdzi się o każdej porze roku?
Planując inwestycję w nowoczesne źródła energii warto wybrać takie rozwiązanie, które zapewni komfort w każdych warunkach. Lato dopiero się rozpoczęło, a doskwierający upał potrafi każdego wyprowadzić z równowagi, dlatego wydajne chłodzenie to świetne rozwiązanie dla każdego typu budynku. Teraz, aby cieszyć się przyjemnym, chłodnym powietrzem w słoneczne dni nie trzeba kupować dodatkowego urządzenia, ponieważ pompa ciepła poradzi sobie z tym wyzwaniem.

Monoblokowe pompy ciepła HPA-O Premium do nowych i modernizowanych domów
HPA-O Premium to seria monoblokowych, wysokowydajnych pomp ciepła do ogrzewania i chłodzenia oraz przygotowywania ciepłej wody w nowych, jak i modernizowanych budynkach, do montażu lub na zewnątrz. Produkowane w Niemczech urządzenia spełniają wysokie normy i wymagania jakościowe. Zaprojektowano je z myślą o klientach indywidualnych oraz instalatorach, dla których wprowadzono liczne ułatwienia montażowe.

Grzejniki rewersyjne Regulus®-Revers, które również chłodzą
Wraz z pojawieniem się pomp ciepła oraz grzejników rewersyjnych nastąpiło otwarcie dotąd zamkniętej możliwości pracy układu centralnego ogrzewania tym razem jako układu centralnego chłodzenia.

Jakie są najczęściej popełniane błędy w czasie eksploatacji kotłów kondensacyjnych?
Współczesne wiszące gazowe kotły kondensacyjne to urządzenia kompaktowe gwarantujące nie tylko najwyższe bezpieczeństwo użytkowania, ale również wysoką sprawność i efektywność energetyczną podczas użytkowania.

Jak dobrać system fotowoltaiczny do swojego domu?
Instalacja fotowoltaiczna ma służyć nam przez długie lata, dlatego przed montażem warto najpierw wszystko dobrze zaplanować. Właściciel domu powinien zacząć od podsumowania swoich rachunków za prąd – będzie to podstawą doboru mocy instalacji.

3 zasady zdrowego domu
Radość i ekscytacja - te dwa uczucia towarzyszą zwykle przeprowadzce do nowego domu czy mieszkania. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę z tego, jak istotny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie ma nasze otoczenie. Jak stworzyć zdrowy dom, czyli najlepsze miejsce do życia?

2 sposoby na zastąpienie kotła grzewczego starego typu
Do niedawna węgiel był najpopularniejszym paliwem w Polsce. Jednak ze względu na emisję szkodliwych substancji podczas spalania oraz zmiany w ustawodawstwie, powoli się to zmienia. Marka De Dietrich radzi, na co można zamienić kocioł starego typu.

Jak nie przegrzać swojego organizmu? Komfortowe ogrzewanie centralne
Organizm człowieka schładza się na rzecz medium, w którym przebywa czyli powietrza. Może to następować w sposób przyjemny lub nieprzyjemny. Przyjemny (czyt. komfortowy) jest wówczas, gdy temperatura tego medium nie jest odczuwana ani jako zimno ani jako ciepło.

Jak wpiąć grzejnik i podłogówkę w jeden obieg grzewczy?
Odpowiedzią na to pytanie jest zestaw przyłączeniowy Multilux 4-F. Rozwiązanie pozwala skrócić czas montażu nawet do 50%, a centralne podejście pod grzejnik pozwala na ewentualną wymianę grzejnika na inny bez kłopotliwych prac instalacyjnych.

Etapy montażu elektrycznego ogrzewania podłogowego
System grzejny instaluje się na właściwie przygotowanym podłożu. Warstwę końcową stanowi wylewka samopoziomująca, którą należy zagruntować odpowiednim preparatem (np. Unigruntem). Powierzchnia musi być gładka. Przy ścianach zaznacza się pasy o szerokości 10 cm (w tym obszarze nie układamy ogrzewania). Wyznacza się także miejsce instalacji rurki do czujnika podłogowego.

Jak powinna działać powietrzna pompa ciepła?
Wydajna praca pompy ciepła pozwala w pełni wykorzystywać wszystkie jej możliwości. Aby tak się jednak stało, wiele czynników musi ze sobą współgrać. Jeśli poszczególne elementy będą odpowiednio do siebie dopasowane, użytkowanie systemu grzewczego będzie zarówno efektywne, jak i ekonomiczne.

Jak skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej?
Słaba jakość powietrza w Polsce to cały czas poważny problem, dlatego trzeba wprowadzać szerego rozwiązań, które zachęcą do wymiany starych instalacji grzewczych. Od 2019 roku podatnicy mogą w ramach ulgi termomodernizacyjnej odliczyć od podstawy podatku wydatki poniesione na realizację przedsięwzięcia termomodernizacyjnego, gdzie maksymalna kwota odliczeń wynosi do 53 tys. zł.

Dlaczego warto oszczędzać energię?
Firma Junkers oferuje kotły kondensacyjne, których konstrukcja przyczynia się do oszczędności energii.

Jak zmniejszyć zużycie gazu dzięki nowoczesnemu kotłowi?
Jeżeli zużycie gazu przez kocioł gazowy odpowiada zapotrzebowaniu na ciepło, które wskazał użytkownik, a straty w przekazywaniu tej energii są ograniczone do minimum, to jedyną drogą jest ograniczenie komfortu cieplnego. Krótko mówiąc najprostszym rozwiązaniem jest obniżenie temperatury, do jakiej mają być ogrzane pomieszczenia. Warto pamiętać, że obniżenie żądanej temperatury o ok. 1°C to oszczędność ok. 4-7% paliwa.

Jak powinien przebiegać prawidłowy montaż palnika na pellet?
Palnik peletowy montujemy w drzwiczki kotła CO lub z boku kotła – w miejsce palnika retortowego. Jednak w ponad 90% przypadków najkorzystniejszy jest montaż poniżej rusztu kotła, po prostu do popielnika. Poniżej przestawimy co wynika z tego rozwiązania.