Z grzejnikiem aluminiowym oszczędzasz wodę, energię i… pieniądze!
Decydując się na grzejnik aluminiowy możesz zmniejszyć ilość wykorzystywanej wody (w porównaniu do grzejników stalowych czy żeliwnych). Przykładowo w 10-członowym grzejniku aluminiowym płyną zaledwie 3 litry wody. To znacznie mniej niż w przypadku innych grzejników o podobnych rozmiarach i parametrach.
Warto pamiętać, że kupując grzejnik aluminiowy można zaoszczędzić również sporo energii. Jest on znacznie lżejszy niż stalowy, dzięki czemu nagrzewa się szybciej i efektywnie oddaje energię cieplną. W konsekwencji mamy wyższy komfort cieplny, oszczędzamy energię i co za tym idzie płacimy mniejsze rachunki.
Dobierając idealny grzejnik dla swojego domu, nie sposób również pominąć korzyści finansowych, płynących z wyboru grzejnika aluminiowego. Poza wspomnianą oszczędnością związaną z mniejszym zużyciem energii, jest on po prostu tańszy w zakupie nawet o 50% w porównaniu do zbliżonych rozmiarowo grzejników stalowych! Warto również wspomnieć, że grzejniki aluminiowe są odporne na ścieranie i korozję.
Dzięki temu przez długi czas nie będzie potrzeby wymiany na nowy. Najdłuższy na polskim rynku okres gwarancji na swoje grzejniki ma polska firma KFA Armatura – aż 20 lat bez zmartwień!
Komfort cieplny w Twoim domu
Aluminium jest materiałem szybko nagrzewającym się i efektywnie oddającym energię. W konsekwencji wykonane z niego grzejniki zdecydowanie sprawniej ocieplają domowe pomieszczenia w stosunku do zbliżonych rozmiarami produktów stalowych czy żeliwnych.
Porównując do ogrzewania podłogowego może to być nawet kilkanaście razy szybciej! Jest to szczególnie ważne w okresie jesiennym, wczesnozimowym i wiosennym, kiedy temperatura na zewnątrz bywa skrajnie różna i często zależy nam na szybkim dogrzaniu domu czy mieszkania.
Na komfort cieplny z pewnością wpływają również odpowiednio wyprofilowane kierownice powietrza, które znaleźć można między innymi w grzejnikach marki KFA Armatura. Kierują one ciepło od razu w stronę pomieszczenia zamiast pod parapet jak w przypadku grzejników płytowych, co zdecydowanie zwiększa ich efektywność.
Warto również pamiętać, że niezależnie od tego czy wybierzemy grzejnik aluminiowy czy stalowy na komfort cieplny duży wpływ mają również głowice termostatyczne, które zapewniają bardziej komfortowe sterowanie temperaturą grzejników.
Łatwy montaż i dopasowanie grzejnika do pomieszczeń
Grzejniki aluminiowe są najczęściej zbudowane z kilku lub kilkunastu identycznych elementów, tworzących całość produktu. Daje to duże możliwości dokładnego dostosowania wielkości grzejnika do wymagań cieplnych konkretnego miejsca. Po zmierzeniu kubatury pomieszczenia można więc w łatwy sposób dobrać ilość żeberek, by móc cieszyć się idealną temperaturą w domu czy mieszkaniu.
Dodatkowo, w przypadku kiedy jednak zmienią się nam preferencje cieplne lub ilość elementów zostanie źle dobrana, istnieje możliwość prostego dodania lub odjęcia członów. Takiej możliwości nie ma jeśli posiadamy grzejniki stalowe bądź żeliwne.
Podczas wyboru konkretnego grzejnika dużym atutem jest również łatwy montaż produktu. Opatentowane dolne podłączenie, zastosowane w grzejnikach aluminiowych KFA Armatura znacząco go ułatwia, a przy tym całość wygląda bardziej estetycznie.
Przy projektowaniu instalacji grzewczej nie musimy się również martwić czy grzejnik w danym pomieszczeniu będzie wyprowadzony z podłogi czy podłączany do ściany. To duże ułatwienie przy montażu także w przypadku wymiany instalacji w istniejących już pomieszczeniach.
Zabezpieczenie przed korozją
Warto pamiętać, że grzejniki aluminiowe można podłączyć do każdego typu instalacji. Jest to zasługa procesów anaforezy i fluorocyrkonowania, stosowanych przez KFA Armatura. W procesie produkcji grzejniki zostają odpowiednio zabezpieczone przed szkodliwym działaniem korozji. Nie ma więc możliwości utraty szczelności ani potrzeby stosowania inhibitorów korozji, nawet w przypadku połączenia z instalacjami miedzianymi.
Odporność na korozję grzejników KFA Armatura pozwala na zamontowanie ich zarówno w obiegu zamkniętym, jak i otwartym, a nawet w łazienkach, gdzie panuje duża wilgoć. Niestety grzejniki stalowe, ze względu na materiał z którego są wykonane są zdecydowanie bardziej podatne na korozję, mimo że mogą być za to bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne.
Sztuka użytkowa w (nie)codziennym wydaniu
Wartość estetyczna produktów codziennego użytku ma dla nas coraz większe znaczenie, w szczególności przy projektowaniu wnętrz domów czy mieszkań. Coraz bardziej na popularności zyskuje sztuka użytkowa, a dbałość o szczegóły stała się standardem. Co się przez lata nie zmieniło? Z pewnością różnorodność ludzkiego gustu, a co za tym idzie preferencje odnośnie wnętrz, którymi się otaczamy.
Wybierając każdy ze stałych elementów użytkowych mieszkania, takich jak m.in. grzejniki, warto więc sprawdzić czy jest możliwość dopasowania go do wymarzonego wnętrza. W KFA Armatura, dzięki dostępności różnych wariantów kolorystycznych jest to bardzo proste. Tak więc elegancki biały grzejnik sprawdzi się w wielu klasycznych wnętrzach, wersja grafitowa, o ciekawej fakturze to dobry wybór do przestrzeni loftowych, natomiast czarny model tej marki będzie idealny do projektów najbardziej nowoczesnych.
Skoro już o estetyce mowa – jak w tej kwestii wypadają różne typy grzejników również pod kątem praktycznym? Z pewnością grzejniki aluminiowe są łatwiejsze do utrzymania w czystości. Kształt grzejników stalowych, gdzie otwory wyprowadzające powietrze umieszczone są na górze sprawiają, że czyszczenie i wycieranie gromadzącego się kurzu, jest znacznie trudniejsze. Forma grzejników aluminiowych nie generuje tego problemu. Powierzchnie, na których może ukrywać się kurz są stosunkowo niewielkich rozmiarów i łatwo je umyć.
Nowe technologie wśród grzejników
Coraz częściej w przypadku grzejników aluminiowych stosuje się rozwiązania innowacyjne. Przykładem może być grzejnik aluminiowy z jonami srebra KFA Armatura, który zwalcza bakterie i inne drobnoustroje.
Grzejnik ten jest malowany specjalną powłoką Interpon AM firmy AkzoNobel z certyfikowaną technologią przeciwdrobnoustrojową BioCote®. Jest to środek z aktywnymi jonami srebra który zapobiega rozmnażaniu się i przetrwaniu drobnoustrojów, takich jak bakterie, grzyby oraz pleśnie.
Opatentowana technologia BioCote® sprawia, że zastosowane w niej produkty działają antywirusowo, między innymi przeciw wirusowi grypy H1N1. Udowodniono, że technologia przeciwdrobnoustrojowa BioCote® dezaktywuje również wirus grypy AH1N1, a nawet redukuje szczep z rodziny koronawirusów aż o 90% w ciągu 2 godzin!
Wymieniając na przykład stary grzejnik stalowy na antybakteryjny aluminiowy zyskujemy równocześnie dwie korzyści: w przypadku ogrzewania efektywność zwiększa się dzięki zaletom aluminium, a także dbamy o zdrowie nasze i naszych najbliższych.
Podsumowując: grzejniki aluminiowe czy stalowe? Odpowiedź jest tylko jedna - aluminiowe grzejniki KFA Armatura!
źródło i zdjęcia: KFA Armatura