Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
Kospel
Dlaczego i gdzie warto stosować promienniki podczerwieni?
Promienniki podczerwieni powinny zapewnić komfort cieplny natychmiast po włączeniu, bez względu na to, czy znajdujemy się w wyziębionym pomieszczeniu, czy też na tarasie w chłodny dzień. Podczerwień jest niezastąpiona tam, gdzie ogrzewanie powietrza jest niemożliwe lub bezcelowe.
BDR Thermea Poland Sp. z o.o.
Jak zmniejszyć wydatki na energię elektryczną?
Rosnące koszty utrzymania domu zachęcają do poszukiwania innych sposobów na jego ogrzanie i zasilanie. Na szczęście możliwości jest wiele i z pewnością każdy znajdzie rozwiązanie najbardziej optymalne dla siebie.
Eco-Palnik ZPD Skiepko Wiesław Skiepko
Jak odpowiednio dobrać palnik na pellet?
Podczas dobierania urządzenia należy zwrócić uwagę na kilka istotnych spraw. Najważniejsze są informacje o powierzchni ogrzewanego obiektu, czy wykorzystywana jest ciepła woda, czy obiekt jest ocieplony. Przydatne są też dane o spalaniu obecnie używanego paliwa np. gazu czy oleju w ujęciu rocznym, miesięcznym czy na sezon grzewczy.
Galmet
Czy samodzielny montaż nowoczesnych urządzeń grzewczych to dobry pomysł?
Dlaczego warto zostać certyfikowanym instalatorem urządzeń grzewczych wiodącej marki? Instalacja systemu grzewczego w budynku to poważna inwestycja, która przez długie lata decydować będzie o komforcie życia jego mieszkańców. Zaufaj fachowcom, nie ryzykuj, że coś zrobisz źle.
nVent Thermal Polska
Ochrona przed gromadzeniem się śniegu i zamarzaniem
Systemy przeciwoblodzeniowe Raychem pozwalają zachować drożność rynien i rur spustowych. Do czego potrzebny jest system przeciwoblodzeniowy?
Thermoval Polska
Czy elektryczne grzewanie podłogowe można układać nie tylko pod płytkami ceramicznymi?
Elektryczne ogrzewanie podłogowe THERMOVAL® możemy zainstalować pod każdym rodzajem podłogi. Jeśli będą to płytki ceramiczne, to przełamiemy ich naturalne zimno osiągając szybko efekt ciepłej podłogi. Takie zastosowanie jest najlepsze w łazience lub pokoju kąpielowym. W jakich pomieszczeniach sprawdzi się jeszcze elektryczna podłogówka?
AmeriGas Polska
Jak ogrzewać i osczędzać jednocześnie?
Podpowiadamy Państwu pierwsze kroki do oszczędzania energii. Kolejne możliwości wiążą sie z modernizacją całego systemu ogrzewania i założeniem izolacji termicznej.
Immergas
Jak zaoszczędzić 15% przy zakupie kotła i instalacji?
Zgodnie z Ustawą z 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług , w okresie od 1.01.2011r. do 31.12.2016 r. przy budowie, przebudowie, remoncie, modernizacji lub termomodernizacji obiektów budowlanych możliwe jest zastosowanie stawki w podatku VAT w wysokości 8% dla opodatkowania usług montażu kotłów centralnego ogrzewania w obiektach budowlanych zaliczanych do budownictwa objętego społecznym programem mieszkaniowym.
BDR Thermea Poland Sp. z o.o.
Kondensacyjny kocioł gazowy skuteczną bronią w walce ze smogiem
Zmiana sposobu ogrzewania domu na nowoczesną instalację z kondensacyjnym kotłem gazowym niesie ze sobą wiele korzyści. Jedną z nich jest niewielka emisja szkodliwych substancji do atmosfery, co przekłada się na lepszą jakość powietrza, wolną od pyłów zawieszonych. W ten sposób nie zatruwamy siebie i środowiska, a nasze zdrowie jest w lepszej kondycji.
BDR Thermea Poland Sp. z o.o.
Powietrzna pompa ciepła w modernizacji starej instalacji grzewczej
Nowoczesne technologie wykorzystujące odnawialne źródła energii zdobywają coraz większą liczbę zwolenników. Nie inaczej jest z powietrznymi pompami ciepła, które idealnie sprawdzą się przy modernizacji istniejących instalacji grzewczych, np. z klasycznym kotłem gazowym. Oprócz zalet czysto ekonomicznych, takie rozwiązanie ma także wiele walorów użytkowych.
Orte Polska
Jak należy przechowywać pellet?
Większość producentów zaleca, aby przechowywać biopaliwo w miejscu suchym i nienarażonym na bezpośrednie działanie warunków atmosferycznych.
Immergas
Czy podłogówka to idealne ogrzewanie dla alergika?
Z badań wynika, że w okresie zimowym niemalże jedna czwarta społeczeństwa walczy z uporczywą alergią na kurz. Dzieje się tak najczęściej przy wykorzystaniu standardowych metod ogrzewania, które wzmagają ruch powietrza w pomieszczeniu, powodując szybsze rozprzestrzenianie kurzu. Z oczywistych powodów całkowita rezygnacja z ogrzewania pomieszczeń w których przebywa alergik jest niemożliwa. Idealnym rozwiązaniem tego problemu okazuje się być ogrzewanie podłogowe.
KAN
O czym należy pamiętać przed ułożeniem ogrzewania podłogowego?
Podczas wyboru ogrzewania płaszczyznowego należy sprawdzić możliwość jego zastosowania w danym rozwiązaniu architektonicznym. Należy również określić docelowe źródło ciepła (kocioł tradycyjny, gazowy lub olejowy czy może źródło niskotemperaturowe jak kocioł kondensacyjny czy pompa ciepła). Ma to zdecydowany wpływ na konieczność stosowania dodatkowych układów mieszających bądź to w samej kotłowni bądź przy rozdzielaczach instalacyjnych.
Immergas
Czy przewymiarowanie kotła gazowego powoduje wzrost zużycia gazu?
Im większa moc z jaką pracuje palnik kotła, tym większe jest zużycie gazu. W przypadku kotłów z palnikami modulowanymi maksymalna moc palnika powinna być taka, aby kocioł mógł zabezpieczyć maksymalne zapotrzebowanie instalacji odbiorczej na moc.
Thermoval Polska
Jak sterować elektrycznym ogrzewaniem podłogowym?
Maty grzejne mogą służyć jako podstawowy system ogrzewania lub stanowić uzupełnienie układu już istniejącego. Przyklejone bezpośrednio do podłoża i pokryte 5–10-milimetrową warstwą wyrównawczą przekazują bardzo szybko ciepło posadzce, zapewniając jej odpowiednią temperaturę. Metoda ogrzewania podłogi sprawdza się przede wszystkim w łazienkach, kuchniach, holach, przedsionkach i innych strefach użytkowych.