Jakie wymienniki będą dobrze współpracować z pompą ciepła?

Wymienniki c.w.u. umożliwiają podgrzewanie wody użytkowej przez domowe źródło ogrzewania, a następnie pobieranie jej, gdy tylko zachodzi taka potrzeba. Czy równie dobrze będą współpracować z pompą ciepła?

Jakie wymienniki będą dobrze współpracować z pompą ciepła?
Kospel Elektryczne przepływowe i pojemnościowe podgrzewacze wody, wymienniki c.w.u.
Dane kontaktowe:
94 346 38 08, 94 346 04 32, 801 011 225
Olchowa 1 75-136 Koszalin

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Wymienniki czy zasobniki buforowe - co wybrać do pompy ciepła?

Wymienniki KOSPEL są dostępne w różnych konfiguracjach i pojemnościach, co zwiększa ich funkcjonalność w instalacjach z różnymi źródłami ciepła. Istnieje jednak linia produktów, które są w szczególności polecane do współpracy z pompą ciepła. Z jakiego powodu?

Pompa ciepła jest niskotemperaturowym źródłem ogrzewania, stąd urządzenia najlepiej działające w takiej instalacji powinny posiadać dużą powierzchnię wymiany ciepła, jak na przykład grzejniki płytowe czy instalacja ogrzewania podłogowego. Takie same zależności dotyczą wymienników. Najlepiej sprawować się będą wymienniki o dużej powierzchni wężownicy. Dlatego wymienniki KOSPEL dedykowane do współpracy z pompami ciepła posiadają wężownice o powierzchni od 2,1m² do nawet 4,22 m². Sprawia to, że wymiana ciepła między pompą ciepła i wymiennikiem następuje w sposób płynny i efektywny. Jednak czy w instalacji z pompą ciepłą potrzebny jest zbiornik buforowy? Oczywiście. Zakumulowaną w zbiorniku ciepłą wodę wykorzystujemy na cele grzewcze, ma to na celu przede wszystkim ochronę pompy ciepła. Pompa dzięki współpracy z buforem, działa płynnie i bezpiecznie, a jej żywotność zwiększa się wielokrotnie. Zbiorniki buforowe KOSPEL są dostępne również w różnych formach i konfiguracjach.

źródło i zdjęcie: Kospel