Podgrzewacze od KOSPEL - mała odpowiedź na duże potrzeby

Podgrzewacz przepływowy to energooszczędne i komfortowe rozwiązanie do przygotowywania ciepłej wody użytkowej. Urządzenie pozwala na ciągłe dostarczenie ciepłej wody, bez ograniczeń związanych z pojemnością zbiornika, a tym samym bez strat ciepła spowodowanych przechowywaniem wody w zbiorniku. Energia elektryczna pobierana jest tylko podczas aktywnego ogrzewania wody. Dodatkowo – ciepła woda dostępna jest praktycznie natychmiast po odkręceniu kranu.

Podgrzewacze od KOSPEL - mała odpowiedź na duże potrzeby
Kospel Elektryczne przepływowe i pojemnościowe podgrzewacze wody, wymienniki c.w.u.
Dane kontaktowe:
94 346 38 08, 94 346 04 32, 801 011 225
Olchowa 1 75-136 Koszalin

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Jak dobrać podgrzewacz?

Dobierając podgrzewacz, warto zastanowić się nad liczbą oraz miejscem punktów odbioru wody. W przypadku standardowych łazienek z prysznicem, doskonale sprawdzi się urządzenie o mocy 12-15 kW. Z kolei do wanien należy zastosować podgrzewacz o minimalnej mocy 18 kW.

Urządzenie o większej mocy - od 24 do 27 kW - warto zamontować w momencie posiadania deszczownicy, gdzie podgrzewacz musi być bardziej wydajny. W kuchni natomiast najbardziej optymalnym rozwiązaniem będzie to o mocy 6 kW, pozwalające uzyskać wystarczający strumień wody na przykład do umycia naczyń.

Podgrzewacz hydrauliczny czy elektryczny - który warto wybrać?

Przy wyborze podgrzewacza, warto zaznajomić się także z jego rodzajami oraz z różnicami między nimi. Pierwszym aspektem, który powinniśmy wziąć pod uwagę, jest sposób sterowania. Dostępne na rynku modele oferują sterowanie hydrauliczne lub elektroniczne.

- Sterowanie hydrauliczne załącza 1 lub 2 stopień mocy w sposób mechaniczny, w zależności od ilości przepływającej wody. Urządzenie posiada przełącznik umożliwiający ustawienie pełnej mocy lub jej ograniczenie (tryb ekonomiczny), co oznacza, że im więcej wody zużyjemy za jednym razem, tym bardziej zmniejszy się jej temperatura. Przykładem takiego urządzenia może być wielopunktowy podgrzewacz PPH3 hydraulic od KOSPEL. – mówi ekspert firmy KOSPEL i dodaje -  Elektroniczne sterowanie zapewnia natomiast płynną regulację temperatury wody w zakresie 30-60oC, a zastosowanie czujnika do pomiaru przepływu wody załącza urządzenie już przy przepływie 2,5 l/min. Jest to szczególnie istotne w instalacjach z małym ciśnieniem wody. Dodatkowo, modele elektroniczne – takie jak PPE3 electronic LCD od KOSPEL mają możliwość dogrzewania ciepłej już wody, na przykład przy wykorzystaniu zasobnika ciepłej wody użytkowej (c.w.u.). Elektroniczny, 3-fazowy podgrzewacz może także dostarczyć ciepłą wodę do kilku punktów odbioru, a szeroki zakres mocy od 9 do 27 KW/400V pozwala na doskonałe dobranie urządzenia do indywidualnych potrzeb użytkownika.

Modele podgrzewaczy elektrycznych KOSPEL to urządzenia o klasie energetycznej A, które występują w różnych rozmiarach, o różnej mocy.

Trzyfazowe podgrzewacze KOSPEL - dopasowanie do różnych wymagań

Trzyfazowy model elektroniczny PPE3 electronic LCD o wymiarach 245 x 126 x 440 mm charakteryzuje się szerokim zakresem mocy od 9 do 27 kW/400V. Ciśnienie wody w urządzeniu wynosi 0,1-1,0 MPa, natomiast jego wydajność zmienia się w zależności od wybranej mocy.

Dla 9/12/15 kW/400V jest to 4,3/5,2/5,8/7,2 l/min., dla 18/21/24 to 8,1/8,7/10,1/11,6 l/min., natomiast dla PPE3 electronic LCD o mocy 27 kW/400V wynosi 13,0 l/min.

PPE3 to model 3-fazowy, dostarczający wodę do kilku punktów odbioru wody, na przykład do kuchni i łazienki.
PPE3 to model 3-fazowy, dostarczający wodę do kilku punktów odbioru wody, na przykład do kuchni i łazienki.

Jego hydraulicznym odpowiednikiem jest PPH3 hydraulic o mocy od 9 do 21kW/400V. Wymiary modelu są takie same jak w elektronicznej wersji, natomiast ciśnienie wody wynosi 0,15 - 1,0 MPa. Dzięki przełącznikowi mocy, podgrzewacz może pracować pełną mocą lub w trybie ekonomicznym.

PPH3 hydraulic to wielopunktowy podgrzewacz z załączaniem hydraulicznym.
PPH3 hydraulic to wielopunktowy podgrzewacz z załączaniem hydraulicznym.

Urządzenie wyposażone jest także w dwustopniową automatyczną modulację mocy, która w zależności od przepływu wody załączy pierwszy lub drugi stopień mocy.

Podgrzewacz EPO i EPO2 od KOSPEL - rozwiązanie do zlewu i umywalki

Urządzenia o mniejszej mocy doskonale sprawdzą się przy pojedynczych punktach takich jak zlewozmywak lub umywalka. Przykładem takiego rozwiązania może być elektryczny podgrzewacz EPO2 z możliwością montażu w pozycji z króćcami w górę lub w dół - nad lub pod umywalką.

EPO2 - elektryczny podgrzewacz idealny do umywalki lub zlewozmywaka.
EPO2 - elektryczny podgrzewacz idealny do umywalki lub zlewozmywaka.

Model o mocy od 3,5 kW do 6 kW/230 mierzy 168 x 76 x 200 mm, a ciśnienie wody wynosi 0,12 - 0,6 MPa. Drugim rozwiązaniem w ofercie KOSPEL o mocy 3,5-6 kW/230-400V oraz takim samym ciśnieniu jest podgrzewacz nad lub pod umywalkowy EPO z grzałkami wykonanymi z miedzi – w tym modelu wymiary wynoszą 229 x 87 x 209 mm.

Doskonałe nie tylko w domu - EPS2 i EPS2.P od KOSPEL

Warto także wspomnieć o modelach dedykowanych niewielkim przestrzeniom, takim jak domek letniskowy, altanka działkowa lub biuro. EPS2 to nieduży podgrzewacz umywalkowy o mocy 3,5-5,5 kW/230V oraz wymiarach 135 x 69 x 195 mm.

W tym modelu ciśnienie wody wynosi 0,1-1,0 MPa. W przypadku działkowego prysznica, doskonale sprawdzi się podgrzewacz przepływowy EPS2.P z drobnostrumieniową wylewką prysznicową. Nieduże wymiary urządzenia ułatwią montaż w praktycznie każdym miejscu z dostępem do wody i energii elektrycznej.

EPS2 - nieduże i niedrogie podgrzewacze do montażu w domku letniskowym, biurze lub małej gastronomii.
EPS2 - nieduże i niedrogie podgrzewacze do montażu w domku letniskowym, biurze lub małej gastronomii.

Podgrzewacze przepływowe od KOSPEL to rozwiązanie umożliwiające oszczędność energii oraz wody nawet o 50%, będąc tym samym przyjaznym dla środowiska sposobem na uzyskanie ciepłej wody. Zużywają energię elektryczną tylko w momencie przepływu wody, a jednocześnie pobór ogrzanej wody nie jest ograniczony pojemnością zbiornika.

źródło i zdjęcia: Kospel