Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Licznik odwiedzin: 38436
Immergas - Technologia w zgodzie z naturą - pompy ciepła, hybrydowe systemy grzewcze

Immergas Technologia w zgodzie z naturą - pompy ciepła, hybrydowe systemy grzewcze

Telefon 42 649 36 00
E-mail immergas@immergas.pl
Adres Dostawcza 3A, 93-231 Łódź
Firma Immergas – czołowy producent branży grzewczej, posiada w swojej ofercie, oprócz szerokiej gamy gazowych kotłów kondensacyjnych – najnowszej generacji pompy ciepła, panele solarne i fotowoltaiczne oraz szeroki asortyment akcesoriów dodatkowych. ... Czytaj więcej
Immergas

Firma Immergas – czołowy producent branży grzewczej, posiada w swojej ofercie, oprócz szerokiej gamy gazowych kotłów kondensacyjnych – najnowszej generacji pompy ciepła, panele solarne i fotowoltaiczne oraz szeroki asortyment akcesoriów dodatkowych.

Rosnąca popularność pomp ciepła

Odnawialne źródła energii, jak również technologie na nich oparte, cieszą się coraz większą popularnością i są coraz powszechniej stosowane. Główną przyczyną rosnącego zainteresowania tym zagadnieniem jest znikoma szkodliwość dla środowiska urządzeń wykorzystujących odnawialną energię oraz jej niewyczerpywalna ilość.

System ogrzewania domu Immergas oparty na pompie ciepła i panelach fotowoltaicznych

Obecnie coraz większą popularnością cieszą się takie rozwiązania, jak pompa ciepła. Jest jednym z najtańszych w eksploatacji sposobów ogrzewania domu, pozwala znacznie zmniejszyć emisję CO2, może pracować w funkcji grzania, chłodzenia oraz produkcji c.w.u. Dobrze dobrana  i zainstalowana pompa ciepła jest urządzeniem właściwie bezobsługowym.

Zalety pomp ciepła powietrze-woda

Pompy ciepła  Immergas typu powietrze-woda nie wymagają wykonywania kosztownych odwiertów, jak ma to miejsce w przypadku pomp gruntowych typu solanka-woda. Można je zamontować na  każdym etapie inwestycji.

Co więcej, pompy ciepła pracują wydajnie bez względu na porę dnia czy niekorzystne warunki atmosferyczne, takie jak deszcz czy pochmurne niebo. Jedynym czynnikiem, jaki wpływa na ich sprawność, jest temperatura otoczenia, czyli powietrza zasysanego przez urządzenie.

Pompy ciepła Gama Audax

Ta gama obejmuje pompy ciepła powietrze-woda typu monoblok. Urządzenie to posiada zamknięty układ termodynamiczny w jednej obudowie oraz kompletną grupę hydrauliczną, dzięki czemu instalacja urządzenia jest jeszcze łatwiejsza. Odpowiednio zaprojektowany system z ogrzewaniem podłogowym, klimakonwektorami, grzejnikami czy zbiornikiem buforowym jest w stanie zredukować dotychczasowe koszty ogrzewania nawet o połowę, a dodatkowo pozwala na korzystanie z bardzo efektywnego chłodzenia.

Pompy ciepła Gama Magis Pro

Magis Pro to pompy ciepła powietrze-woda typu split, składające się z jednostki wewnętrznej i jednostki zewnętrznej. W pompach tego rodzaju hydrauliczna część układu jest oddzielona od układu chłodniczego i umieszczona w jednostce wewnętrznej. Jednostka wewnętrzna realizuje wymianę ciepła między jednostką zewnętrzną (układ chłodniczy) a instalacją grzewczą. W porównaniu do pomp ciepła typu monoblok układ hydrauliczny w całości znajduje się w pomieszczeniu.

Pompa ciepła Magis Pro została użyta w autorskim projekcie, jakim jest Dom Optymalny

Dom Optymalny to modelowy dom energooszczędny zaprojektowany przez utytułowanego w Polsce i za granicą architekta Roberta Koniecznego. To rozwiązanie, we współpracy z instalacją fotowoltaiczną, ze znaczną nadwyżką spełnia wymagania WT2020 wobec wskaźnika zapotrzebowania na nieodnawialną energię pierwotną EP.

Pompy ciepła powietrze-woda Immerwater 300 S V4 lub 190 S V4

Immerwater 300 S V4 lub 190 S V4 − pompy ciepła typu powietrze-woda, przeznaczone do montażu w pozycji stojącej. Zbiornik ze stali emaliowanej o pojemności w zależności od modelu 300 l lub 190 l zapewni ciepłą wodę użytkową w domu jednorodzinnym.

Dodatkowa wężownica zainstalowana w zbiorniku umożliwia współpracę pompy z dodatkowym źródłem ciepła, na przykład z instalacją solarną.

Automatyka posiada funkcję wyboru pomiędzy różnymi trybami pracy, pełną autodiagnostykę, funkcję „wakacje”, funkcję automatycznego wygrzewu antybakteryjnego oraz możliwość programowania cyklu czasowego dla przygotowania ciepłej wody.

System hybrydowy Magis Combo

Autonomiczny system grzewczy składający się z pompy ciepła powietrze-woda typu split zintegrowanej z gazowym kotłem kondensacyjnym. Dzięki takiej konfiguracji, system jest w stanie pokryć zapotrzebowanie budynku na moc grzewczą nawet w przypadku ekstremalnie niskich temperatur zewnętrznych. Wówczas pracę pompy ciepła przejmuje kondensacyjny kocioł gazowy, który również stanowi jedno z najtańszych źródeł ogrzewania. Taki system posiada możliwości ogrzewania, chłodzenia oraz produkcji ciepłej wody użytkowej.

System MAGIS COMBO to tzw. hybryda: pompa ciepła powietrze-woda typu „Split” zintegrowana z gazowym kotłem kondensacyjnym.
 
Budujemy Dom kwiecień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze kwiecień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska marzec - kwiecień 2021

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum