Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne

Kiedy warto rozważyć zakup ogrzewaczy szybkonagrzewających?
W biurze, jak i w domu zastosowanie znajdują ogrzewacze szybkonagrzewające. To dzięki nim ciepło wdmuchiwane przez wentylator bardzo szybko rozchodzi się w pomieszczeniu. Ale to nie jedyna ich zaleta. Co warto wiedzieć o tego typu urządzeniach?

Jakość, komfort i oszczędność energii - systemy ogrzewania i chłodzenia płaszczyznowego Uponor
Ogrzewanie podłogowe jest ekonomiczne - to system niskotemperaturowy, który równomiernie rozprowadza ciepło w pomieszczeniach. Wpływa zarówno na zdrowie osób mieszkających w domach z instalacjami ogrzewania i chłodzenia płaszczyznowego, jak i na ich samopoczucie, a dzięki nowoczesnym systemom sterowania, pozwala na zmniejszenie zużycia energii w naszych domach nawet o 20%.

Budowa powietrznej pompy ciepła i zasada jej działania
W każdej pompie ciepła powietrze-woda występują cztery podstawowe elementy układu chłodniczego: sprężarka, skraplacz, zawór rozprężny oraz parownik. Parownik musi być wyposażony w wentylator, który nie należy do układu chłodniczego, ale jest niezbędny do prawidłowej pracy pompy ciepła.

Jak ustawić kocioł na pellet Heiztechnik?
Produkowane przez firmę Heiztechnik kotły pelletowe to bardzo nowoczesne, zautomatyzowane urządzenia grzewcze. Kotły wyposażone są w automatykę pogodową, która steruje pracą kotła oraz instalacją grzewczą obiektu.

Jak dobrać moc pieca na pellet?
Dokonując doboru pieca na pellet, należy zwrócić uwagę na zapotrzebowanie budynku na energię cieplną potrzebną do ogrzewania oraz wytwarzania ciepłej wody do celów użytkowych. Wyliczenie zapotrzebowanie na moc cieplną powinno być przeprowadzone przez specjalistę i wynikać z zapotrzebowania energetycznego budynku. Nie należy kupować kotłów o znacznie większej mocy.

Kiedy pompa ciepła się opłaca?
Zakup pompy ciepła warto rozważyć przede wszystkim wtedy, gdy nie ma dostępu do gazu lub trzeba by budować bardzo długie przyłącze (kilkaset metrów).

Czy zawory przełączające zawsze mają części zamienne?
Zawory przełączające, np. serii VZC, VZD, sprawdzają się w instalacjach z dwoma źródłami ciepła, np. z kotłem gazowym i kolektorami słonecznymi. Wśród nich nie brakuje zaworów, które mają części zamienne i takich, które należy zastąpić tylko nowym produktem.

Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze przepływowego ogrzewacza wody?
W pełni elektroniczne przepływowe ogrzewacze wody są świetnym rozwiązaniem wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba natychmiastowego dostępu do ciepłej wody - w budynkach gospodarczych, w altankach działkowych czy w domkach letniskowych. Na co warto zwrócić uwagę przy ich zakupie?

Dlaczego warto wybrać ogrzewanie kotłem elektrycznym? Kiedy je zastosować?
Ogrzewanie elektrycznym kotłem przez wiele osób uważane jest za drogie. Przyjrzyjmy się zatem faktom. Ogrzewanie wody użytkowej za pomocą prądu jest powszechnie akceptowane (zarówno w ogrzewaczach przepływowych, jak i pojemnościowych), mimo że również jest droższe niż ogrzewanie np. gazem (relacja kosztów "prąd - gaz" jest identyczna w ogrzewaniu wody użytkowej i w ogrzewaniu pomieszczeń kotłem elektrycznym).

W jaki sposób można łatwo sprawdzić opłacalność instalacji pompy ciepła?
Ogrzewanie wody i całego mieszkania to ważna pozycja w każdym domowym budżecie. Eksploatacja urządzeń grzewczych – instalacji C.O. oraz kotłów staje się coraz droższa. Toteż nic dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się wymienić te urządzenia lub doposażyć swój dom w pompy ciepła. Jednocześnie jest to inwestycja na długie lata. Dlatego przed podjęciem decyzji o zakupie warto rozważyć jej wszystkie aspekty. Dochodzą do tego także kwestie techniczne - chociażby sposób podłączenia do instalacji grzewczej. Umiejętne korzystanie z pomp ciepła przynosi duże oszczędności, jest także przyjazne dla środowiska. Czy jest to rozwiązanie dla każdego?

Pompa ciepła czy kocioł pelletowy?
Coraz wyższa świadomość ekologiczna, a także problem smogu oraz przepisy mają ogromny wpływ na zmianę ogrzewania naszych domów na ekologiczne. Poniżej porównamy dwa popularne rozwiązania. Jest to mianowicie pompa ciepła oraz kocioł pelletowy. Które z tych rozwiązań będzie lepsze do naszego domu? Jak wyglądają koszty montażu i eksploatacji obu tych alternatywnych źródeł ogrzewania? Na te pytania odpowiemy poniżej!

Przegląd powietrznych pomp ciepła z analizą kosztów
Od czasu wprowadzenia na rynek pierwszych pomp ciepła powietrze-woda, ich popularność jako jedynego źródła ciepła dla budynków rezydencyjnych znacząco wzrosła. Obecnie pompa ciepła to często stosowane źródło ciepła dla nowych budynków, jak i dla istniejących.

MultiSkin PUSH - idealne rozwiązanie do instalacji wody użytkowej i systemów grzewczych w budynkach mieszkalnych
Złączki i rury wielowarstwowe MultiSkin z oferty Comap są polecane do wszelkich instalacji sanitarnych i grzewczych.

Jak zabezpieczyć instalację przed zamarznięciem?
Jeżeli woda zamarznie w rurach jednorodnych, o wytrzymałym i jednocześnie stosunkowo elastycznym materiale, takich jak Tuborama z PEX O2Stop lub Coprax z PP-R to najczęściej nic złego się nie zdarzy. Rura rozszerzy się i wróci po rozmarznięciu wody do poprzedniego kształtu. Należy jednak unikać takiej sytuacji bo nie mamy na to gwarancji.

Grupy bezpieczeństwa c.o. i c.w.u. - zadbaj o sprawność instalacji grzewczej
Grupy bezpieczeństwa są zespołami elementów wykorzystywanych w systemach ogrzewania, które służą do regulacji ciśnienia w ich układzie i do zapewniana bezpieczeństwa pracy całej instalacji. Oferta marki KUSMET obejmuje mosiężne trzybarowe i sześciobarowe grupy bezpieczeństwa centralnego ogrzewania oraz ciepłej wody użytkowej.