Grupa Budujemy Dom:
Magazyn ONLINE
Miesięcznik Budujemy Dom ONLINE
Wykup dostęp od 1 zł

Dlaczego warto stosować w instalacji wymienniki dwupłaszczowe?

Najważniejszą zaletą wymienników dwupłaszczowych jest bardzo duża powierzchnia wymiany ciepła, która przekłada się na ich wydajność.

Dlaczego warto stosować w instalacji wymienniki dwupłaszczowe?
TERMICA Podgrzewacze wody ze stali nierdzewnej
www.termica.pl
TERMICA Podgrzewacze wody ze stali nierdzewnej
Dane kontaktowe:
14 642 28 95
Oleśnicka 32 B, 33-200 Dąbrowa Tarnowska

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Zbiornik zbudowany jest ze zbiornika wewnętrznego karbowanego oraz płaszcza zewnętrznego, przez który przepływa woda grzewcza. Budowa ta umożliwia skuteczne i sprawne podgrzewanie wody. Zasobniki te mogą współpracować z wszystkimi rodzajami kotłów centralnego ogrzewania. Wyposażone są w rurkę wgłębną, w której umieszcza się czujnik temperatury do sterowania kotłem.

Jeżeli wymiennik posiada podłączenie do cyrkulacji, ciepłą wodę mamy w momencie odkręcenia kranu. Przed uruchomieniem należy bezwzględnie pamiętać, by zbiornik wody użytkowej napełnić przed napełnieniem płaszcza z wodą grzewczą. Dodatkową zaletą wymienników jest izolacja, która chroni przed dużymi stratami ciepła, tzn. woda w wymienniku długo utrzymuje właściwą temperaturę.

Warto też wspomnieć, że wymienniki dwupłaszczowe wyposażone są zazwyczaj w mufę na grzałkę elektryczną. Dzięki temu możemy podgrzewać wodę użytkową, nawet w przypadku, gdy kocioł centralnego ogrzewania nie pracuje. Wybierając wymiennik dobrze wziąć pod uwagę takie jego cechy jak materiał, z którego jest wykonany (a co za tym idzie, jego trwałość i odporność na korozję) oraz klasę energetyczną. Warto też sprawdzić, czy wymiennik wymaga wymiany anody ochronnej.

źródło i zdjęcie: Termica