Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne

Jak wygląda proces instalacji zbiornika na gaz płynny LPG?
GASPOL zapewnia swoim Klientom kompleksową obsługę w zakresie wykonania instalacji zbiornikowej na gaz płynny LPG.

Inteligentne zarządzenie ogrzewaniem nigdy nie było prostsze!
Rozwiązania smart home cieszą się niesłabnącą popularnością wśród właścicieli domów jednorodzinnych, a w ostatnim czasie coraz częściej wykorzystywane są w budownictwie wielorodzinnym. COMAP Smart Home i specjalnie dedykowana aplikacja na smarfona pozwala monitorować temperaturę w domu, biurze lub mieszkaniu, a także kontrolować zużycie energii, co wpływa na obniżenie kosztów nawet o 30%.

Czy warto monitorować instalację fotowoltaiczną?
Monitorowanie i kontrola systemów fotowoltaicznych są niezbędne nie tylko do niezawodnego jego funkcjonowania lub informowania o sytuacjach nietypowych, lecz przede wszystkim do uzyskania maksymalnej wydajności takiego systemu.

O co chodzi z tą "fotowoltaiką"?
Geneza nazwy "fotowoltaika" to połączenie dwóch słów: photo - czyli światło, oraz volt – oznaczające jednostkę pomiaru napięcia prądu. Często zamiennie dla określenia fotowoltaiki używa się skrótu PV.

Sposoby na ogrzewanie domu letniskowego
Domek letniskowy może być uciążliwy pod względem ogrzewania z powodu niedostatecznej izolacji budynku, możliwości zamarzania wody w instalacji bądź braku mediów (np. gazu). Przedstawiamy metody na ogrzanie domków letniskowych, które są jednocześnie wydajne i ekonomiczne.

Panele grzewcze na podczerwień - jak to działa?
Wysokowydajne panele grzewcze na podczerwień są rozwiązaniem z wyboru często stosowanym w przypadku wymiany starego pieca na niskoemisyjny kocioł grzewczy lub instalacji paneli fotowoltaicznych. Ich mocne strony to komfort związany z bezobsługowym użytkowaniem i energooszczędność. Są zdecydowanie tańsze w eksploatacji niż tradycyjne grzejniki elektryczne. Jednak najważniejszym ich walorem jest działanie w zgodzie z naturą, z której zresztą technologia ta czerpie inspirację.

Jak optymalnie wykorzystać nadwyżki prądu z fotowoltaiki?
Instalując systemy fotowoltaiczne, można odnieść liczne korzyści. Do zalet zaliczają się niższe rachunki za energię elektryczną, mniejszy ślad węglowy, a także wzrost wartości nieruchomości. Prąd ze słońca można również wykorzystać do ogrzewania domu.

Dlaczego warto ogrzewać podczerwienią?
Ogrzewanie na podczerwień jest jednym z najbardziej efektywnych strefowych technologii grzewczych lokali mieszkalnych, komercyjnych czy pomieszczeń biurowych.

Jak ekonomicznie palić pelletem?
Dzisiaj coraz więcej osób decyduje się na zainstalowanie w domu kotła na pellet. Żeby grzanie było wydajne i ekonomiczne, konieczne jest właściwe ustawienie urządzenia. Prawidłowy proces spalania zależy od dostępu określonej ilości powietrza oraz stosowania dobrej jakości paliwa - w odpowiednich ilościach. Co powinniśmy wiedzieć przed rozpoczęciem korzystania z kotła pelletowego? Jakich błędów unikać, aby ogrzewanie domu nie nadwyrężyło domowego budżetu?

Błękitne paliwo i jego przyszłość: analiza rynku gazu w Polsce
W związku z napiętą sytuacją geopolityczną i koniecznością uniezależnienia się od dostaw z Rosji, pojawiają się pytania, czy Polska będzie w stanie pokryć swoje zapotrzebowanie na gaz. Czy rzeczywiście jest się czego obawiać? Jakie działania są podejmowane, by błękitnego paliwa nie zabrakło?

Jak poradzić sobie z wyłączaniem się fotowoltaiki?
Polacy pokochali energię słoneczną. To bardzo pozytywne zjawisko. Jednak wraz z ogromnym wzrostem liczby instalacji fotowoltaicznych, pojawiły się też nowe wyzwania. W niektórych regionach Polski coraz częściej rejestruje się zbyt wysokie napięcie w sieci elektroenergetycznej. Bywa, że w dni pełne słońca, kiedy pojawiają się skoki napięcia, instalacja sama się wyłącza. Jak poradzić sobie z tym problemem?

Dlaczego warto inwestować w polskie moduły fotowoltaiczne?
Na rynku fotowoltaiki w Polsce obserwujemy dynamiczny wzrost. Instalacje PV cieszą się coraz większą popularnością wśród konsumentów, bez wątpienia ze względu na liczne zalety, z których najczęściej wymienia się: niezależność energetyczną, ochronę środowiska oraz bezobsługowość i długoletnią pracę instalacji.

Na co zwrócić uwagę decydując się na montaż instalacji fotowoltaicznej?
Chociaż sam montaż instalacji fotowoltaicznej do 10 kW zajmuje zaledwie jeden do dwóch dni, to jednak cały proces inwestycyjny składa się z kilku rozłożonych w czasie etapów. Zanim będziesz cieszył się niemal darmową elektrownią słoneczną wybierz firmę instalatorską, której doświadczenie i umiejętności są potwierdzone certyfikatami producenta modułów fotowoltaicznych czy falownika.

Rury wielowarstwowe w instalacjach wodnego ogrzewania podłogowego
Ogrzewanie podłogowe w Polsce jest dziś nie tyle luksusem, jak miało to miejsce jeszcze pod koniec ubiegłego wieku, ale powoli staje się standardem, który poprawia znacząco komfort życia. Aby jednak nie przysparzało nam ono problemów, warto dobrać komponenty wysokiej jakości - zwłaszcza rury, które zapewnią efektywną pracę całej instalacji. Szeroki wybór rozwiązań rur wielowarstwowych z tego zakresu oferuje firma Pipelife.

Grzejniki dekoracyjne nie tylko ładne, ale i funkcjonalne
Kto pamięta jeszcze stare, żeliwne kaloryfery? Między ich żeberkami królował kurz, a wątpliwą estetykę nie były w stanie przykryć nawet modne w pewnym okresie drewniane obudowy. Jeśli się zastanowić, można uznać, że od czasów, gdy były powszechnie stosowane, minęła już cała epoka. Dziś kaloryfer nie tylko grzeje, ale i zdobi. Są miejsca, takie jak łazienka, w których może być nawet wyznacznikiem stylu.