PokażUkryj kategorie
Zobacz oferty produktowe firm
Pompy ciepła

Decentralne rekuperatory STIEBEL ELTRON: komfort, oszczędność i zdrowe powietrze w Twoim domu

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut

Właściwa wentylacja jest kluczowym elementem do zapewnienia komfortu we wnętrzach budynku. Jej brak może prowadzić do wielu problemów, takich jak wilgoć, pleśń, zaparowane okna czy zaduch. Dlatego warto zainwestować w system decentralnej wentylacji VLR 70 od STIEBEL ELTRON.

Rekuperatory VLR 70 są idealnym rozwiązaniem dla nowych i zmodernizowanych budynków, które potrzebują dostarczenia świeżego powietrza, eliminacji wilgoci, oczyszczenia powietrza ze szkodliwych cząstek oraz odzyskania ciepła z powietrza wywiewanego. Montaż tych urządzeń jest prosty, ponieważ nie wymaga rozprowadzania specjalnych systemów wentylacyjnych. Wystarczy ściana zewnętrza w której wykonywany jest otwór. Niewątpliwie wpływa to na koszt oraz czas instalacji, co czyni je idealnym rozwiązaniem dla inwestorów remontujących swój budynek.

Rekuperator decentralny (ścienny) VLR 70 L Trend EU
Rekuperator decentralny (ścienny) VLR 70 L Trend EU

Korzyści

Jedno urządzenie pozwala na wymianę 70 m³/h powietrza w budynku, a dzięki modułowemu, aluminiowemu wymiennikowi, odzyskiwać nawet 89% ciepła z powietrza wywiewanego - to jedna z kluczowych zalet tego urządzenia. Wysoka efektywność energetyczna przekłada się na znaczące oszczędności finansowe, umożliwiające obniżyć koszty ogrzewania nawet o 30%. Ponadto, brak śladów spowodowanych odprowadzaniem kondensatu sprawia, że rekuperatory VLR 70 są nie tylko efektywne, ale również estetyczne.

Rekuperatory decentralne (ścienne) zostały zaprojektowane głównie do obiektów, które podlegają termomodernizacji lub mają problemy z wentylacją. Mowa tutaj o pojawiającej się pleśni na ścianach, zaparowanych oknach czy zaduchu. Problemy najczęściej pojawiają się po szczelnym ociepleniu budynku. Otwieranie okien może prowadzić do niepotrzebnej utraty ciepła lub chłodu, dlatego warto postawić na wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła. Dzięki podwójnej filtracji dostarczane powietrze, pozbawione jest szkodliwych cząstek smogu i alergenów. Odbywa się to za pomocą filtra przeciwpyłowego F7 oraz ochronnego filtra wstępnego G2 z dodatkiem węgla aktywnego.

Urządzenia można z powodzeniem stosować również w nowo budowanych obiektach. Rozwiązanie może pomóc w sytuacji, gdzie inwestor nie przewidział wcześniej systemu rekuperacji centralnej lub kiedy chce obniżyć koszty inwestycji za sprawą braku systemu kanałów wentylacyjnych.

Jak działają decentralne rekuperatory STIEBEL ELTRON?

System decentralnych rekuperatorów składa się z centralnego sterownika, który zarządza pracą rekuperatorów, zamontowanych w ścianach zewnętrznych pomieszczeń. Wszystko w zależności od potrzeb jakie ma spełniać urządzenie. Zasada działania decentralnego rekuperatora VLR 70 polega na naprzemiennej pracy jednostek (co 40 sekund wentylator zmienia kierunek przepływu), dzięki czemu wymiennik ciepła nie podlega zamarznięciu i nie potrzebna jest grzałka elektryczna. W ramach jednej jednostki sterującej można obsłużyć do ośmiu urządzeń jednocześnie. Sterownik dysponuje 5 biegami wydajności, dzięki którym w łatwy sposób można dostosować pracę urządzeń do naszych potrzeb.

Rekuperator decentralny (ścienny)

STIEBEL ELTRON dąży do zapewnienia komfortu swoim klientom, a posiadane wieloletnie doświadczenie w produkcji urządzeń wentylacyjnych sprawia, że jest niezawodnym partnerem w branży.

Postaw na nowoczesny system decentralnych rekuperatorów ściennych, skorzystaj z dofinansowania i ciesz się świeżym powietrzem z odzyskiem ciepła.


STIEBEL ELTRON Polska
ul. Działkowa 2, 02-234 Warszawa
www.stiebel-eltron.pl