Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne

Czy warto inwestować w droższy pellet? Paliwo w dobie inflacji
Czy każdy pellet jest ekologiczny? Jakie pułapki czekają na nas na rynku tego rodzaju paliwa? Jakie są przyczyny wzrostu cen pelletu i czy warto inwestować w droższy produkt? Pokazujemy, jak obecnie wygląda rynek pelletu w Polsce i w Europie.

Montaż instalacji PV - czas trwania, przygotowanie, potrzebne obliczenia
Jaka pora roku jest najlepsza na montaż paneli fotowoltaicznych? Ile trwa ich instalacja? Jak powinniśmy przygotować dach przed montażem? Jakie obliczenia będą nam do niego potrzebne? Odpowiadamy na najważniejsze pytania dotyczące montażu instalacji PV.

7 pomysłów na zabudowanie bojlera w małej łazience
W polskim budownictwie bardzo często na łazienkę przeznacza się pomieszczenie o niewielkiej kubaturze. Zwykle właściciel mieszkania musi w niej zmieścić toaletę, umywalkę i wannę lub prysznic. Często w łazience lokuje się także pralkę, a czasem suszarkę.

Zwiększ wygodę korzystania z ciepłej wody. Odkryj pojemnościowe ogrzewacze wody STIEBEL ELTRON
Potrzebujesz szybko dużej ilości ciepłej wody? Szukasz skutecznego rozwiązania do domu, biura czy też chcesz wymienić stary ogrzewacz wody w swoim domku letniskowym? Ciepła woda to jakość życia. Ciesz się nim dzięki produktom pierwszej klasy STIEBEL ELTRON. Wprowadź nową jakość i wyższy standard na wiosnę – otrzymując ciepłą wodę przy wykorzystaniu niewielkiej ilości energii.

Jaki grzejnik do pompy ciepła?
We współczesnym budownictwie coraz częściej stosuje się instalacje niskotemperaturowe z pompą ciepła. Jednak sama pompa to nie wszystko, należy dobrać do niej niskotemperaturowe grzejniki.

Filtroodmulniki magnetyczne Dryl - niezbędne w każdej nowoczesnej i modernizowanej kotłowni
Od wielu już lat obserwujemy wzrost skomplikowania instalacji grzewczych. Dzisiejsze systemy wykorzystują różnorodne typy zaworów, rozdzielaczy, pomp, wszystko nierzadko kontrolowane przez programatory oraz rozbudowaną automatykę samego źródła ciepła. Inwestorzy oraz instalatorzy skupiają się przede wszystkim na parametrach urządzeń oraz ich estetyce zapominając, że kluczowym aspektem każdej instalacji jest przede wszystkim jej niezawodność.

Czy Twoja działka nadaje się pod farmę fotowoltaiczną? Sprawdź wymagania
Jaki teren najlepiej sprawdzi się pod elektrownię słoneczną i co jest potrzebne do tego, by móc ją założyć? Sprawdź, czy grunt, który posiadasz, nadaje się pod farmę fotowoltaiczną.

Jak działają grzejniki niskotemperaturowe?
Grzeją zimą, chłodzą latem, są wydajne, lekkie i świetnie działają w niskich temperaturach czynnika grzewczego. Sprawdź wszystkie zalety grzejników niskotemperaturowych.

Jaki wybrać system ogrzewania i chłodzenia płaszczyznowego?
System mokry czy suchy? Instalacja na nowej podłodze czy na istniejącym już podłożu? Sprawdź, jaki system ogrzewania i chłodzenia podłogowego sprawdzi się w Twoim domu.

Czy regulator temperatury wpłynie istotnie na komfort cieplny w pomieszczeniach?
Regulator temperatury ma za zadanie utrzymywać zadaną temperaturę w pomieszczeniu przesyłając sygnał do urządzenia grzewczego z informacją o dogrzaniu pomieszczenia do wymaganej temperatury.

Na jakiej zasadzie działają kotły jedno- i dwufunkcyjne? Kiedy podłączyć zasobnik wężownicowy?
Obecnie dostępne na rynku urządzenia możemy podzielić na dwie grupy: kotły dwufunkcyjne - dostarczające ciepło na cele centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej, oraz kotły jednofunkcyjne - dostarczające ciepło wyłącznie na cele centralnego ogrzewania.

Ekologiczny kocioł w małym pomieszczeniu - czy to możliwe?
Kotły grzewcze zwykle nie kojarzą się z ekologią, jednak jest to nieprawdziwe przekonanie. Nowoczesne jednostki spełniają najbardziej rygorystyczne normy, są też dostosowane do pracy z niskoemisyjnym paliwem. Czy taki kocioł można zamontować w małej kotłowni?

Które kotły można określić mianem kopciuchów?
Zła jakość powietrza to problem wielu miast w Polsce. Spalinowe środki transportu to nie jedyna przyczyna problemu, bowiem smog tworzy się także ze szkodliwych związków emitowanych przez piece. Nie oznacza to jednak, że każdy kilkuletni piec może zostać określony mianem "kopciucha".

W jaki sposób przygotować kocioł ekologiczny do sezonu grzewczego?
Kotły grzewcze, z grupy ekologicznych kotłów 5 klasy oraz kotły z certyfikatem EcoDesign wymagają odpowiedniego czyszczenia oraz konserwacji. Dzięki poprawnemu użytkowaniu gwarantują zarówno wysoką efektywność grzewczą, jak i cechują się bezawaryjnym i bezpiecznym działaniem. Kluczowe dla sprawności ekologicznego kotła CO, jest jego prawidłowe przygotowanie do każdego sezonu grzewczego.

Dach solarny SunRoof w Twoim samowystarczalnym domu
Dziś nie wystarczy po prostu zaprojektować dom. Nie chodzi już tylko o funkcjonalność czy trwałość materiału. Trzeba pomyśleć o swoim stylu życia - zrównoważonym, komfortowym, naładowanym dobrą energią. Jak to osiągnąć? Dzięki nowym możliwościom produkcji i wykorzystania energii z dachem solarnym SunRoof.