Porady
Instalacje grzewcze
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne

Pompa ciepła czy kocioł pelletowy?
Coraz wyższa świadomość ekologiczna, a także problem smogu oraz przepisy mają ogromny wpływ na zmianę ogrzewania naszych domów na ekologiczne. Poniżej porównamy dwa popularne rozwiązania. Jest to mianowicie pompa ciepła oraz kocioł pelletowy. Które z tych rozwiązań będzie lepsze do naszego domu? Jak wyglądają koszty montażu i eksploatacji obu tych alternatywnych źródeł ogrzewania? Na te pytania odpowiemy poniżej!

Przegląd powietrznych pomp ciepła z analizą kosztów
Od czasu wprowadzenia na rynek pierwszych pomp ciepła powietrze-woda, ich popularność jako jedynego źródła ciepła dla budynków rezydencyjnych znacząco wzrosła. Obecnie pompa ciepła to często stosowane źródło ciepła dla nowych budynków, jak i dla istniejących.

MultiSkin PUSH - idealne rozwiązanie do instalacji wody użytkowej i systemów grzewczych w budynkach mieszkalnych
Złączki i rury wielowarstwowe MultiSkin z oferty Comap są polecane do wszelkich instalacji sanitarnych i grzewczych.

Jak zabezpieczyć instalację przed zamarznięciem?
Jeżeli woda zamarznie w rurach jednorodnych, o wytrzymałym i jednocześnie stosunkowo elastycznym materiale, takich jak Tuborama z PEX O2Stop lub Coprax z PP-R to najczęściej nic złego się nie zdarzy. Rura rozszerzy się i wróci po rozmarznięciu wody do poprzedniego kształtu. Należy jednak unikać takiej sytuacji bo nie mamy na to gwarancji.

Grupy bezpieczeństwa c.o. i c.w.u. - zadbaj o sprawność instalacji grzewczej
Grupy bezpieczeństwa są zespołami elementów wykorzystywanych w systemach ogrzewania, które służą do regulacji ciśnienia w ich układzie i do zapewniana bezpieczeństwa pracy całej instalacji. Oferta marki KUSMET obejmuje mosiężne trzybarowe i sześciobarowe grupy bezpieczeństwa centralnego ogrzewania oraz ciepłej wody użytkowej.

Czy klimatyzacja w biurze to jedyny sposób na obniżenie temperatury? Efektywne sposoby ochładzania przestrzeni biurowych
Odpowiednia temperatura panująca w biurze jest niezbędna do efektywnej pracy. Czy można ją osiągnąć tylko za pomocą klimatyzacji? Na rynku są obecnie dostępne inne rozwiązania - efektywniejsze i zdrowsze od tradycyjnych systemów klimatyzacyjnych.

Masz pompę ciepła? Grzejniki pierwszego wyboru - regulusy
Inwestycja w związane z budynkiem centralne ogrzewanie jest inwestycją na długie lata, często na całe życie. Uniwersalny, łatwo sterowalny, nierdzewny produkt wytrzyma każdą próbę czasu, przetrwa każdą modę.

Pojemnościowe ogrzewacze wody STIEBEL ELTRON - niezawodne urządzenia w każdej sytuacji
Budując lub modernizując dom na pewno zastanawiasz się jak skutecznie i bez wysiłku przygotować ciepłą wodę użytkową, a przy tym zaoszczędzić. Rosnące ceny gazu i coraz większe potrzeby związane z komfortem, sprawiają, że elektryczne urządzenia okazują się najlepszym rozwiązaniem. Zapraszamy do zapoznania się z krótkim poradnikiem firmy STIEBEL ELTRON, w którym przybliżymy tematykę pojemnościowych ogrzewaczy wody.

Hybrydowa pompa ciepła do starego domu - czy to się opłaca?
Ogrzewanie „starego” domu pochłania przeważnie duże ilości energii - „nadprogramowe” tony spalonego węgla lub metry sześcienne gazu. Podstawową przyczyną wysokich kosztów w sezonie grzewczym są zbyt słabo ocieplone przegrody i stare okna, przez które swobodnie ucieka ciepło. Do tego bilansu strat (o zyskach przecież nie może być mowy) możemy jeszcze dodać starą instalację grzewczą (pracującą często w otwartym systemie grawitacyjnym) i przewymiarowany kocioł typu „śmieciuch”, którego tryb pracy i sprawność pozostawiają wiele do życzenia.

Jaki wybrać zasobnik pod pompę ciepła?
Wielu inwestorów i wykonawców zastanawia się nad tym, jaki wybrać zasobnik do CWU przy ogrzewaniu wnętrz pompą ciepła. Odpowiedzią na zapotrzebowanie zarówno domów jednorodzinnych, jak i budynków użytku publicznego, są zasobniki serii CV HL hiszpańskiej marki Lapesa.

Jak zoptymalizować pracę instalacji grzewczej?
W czasach, w których rachunki za prąd i gaz rosną w zatrważającym tempie, ważna jest optymalizacja pracy wielu urządzeń w naszych domach. Co możemy zrobić, żeby instalacja grzewcza w naszym domu była jak najbardziej wydajna? Jak zmniejszyć koszty ogrzewania?

Pompa ciepła a zużycie prądu
Co wpływa na ilość prądu pobieranego przez pompę ciepła w domu jednorodzinnym i ile energii elektrycznej realnie zużywa ona w ciągu roku na potrzeby grzewcze?

Elektryczne ogrzewanie podłogowe w sklepie TWOJA CIEPŁA PODŁOGA
Instalacje elektrycznego ogrzewania podłogowego stanowią dla wielu klientów ryzyko związane z awarią. Wymiana wadliwego elementu wymaga ogromnego nakładu pracy. Dlatego też nVent RAYCHEM stawia na żywotność i bezawaryjność produkowanych systemów. Korzystając z mat i kabli grzewczych sygnowanych tym logiem, możesz mieć pewność, że instalacja będzie działać bez żadnego problemu przez dziesiątki lat. Bezawaryjne zestawy do elektrycznego ogrzewania podłogowego nVent RAYCHEM kupisz w sklepie TWOJA CIEPŁA PODŁOGA.

Piec na pellet - najbardziej popularny kocioł na paliwo stałe
Piece na pellet są prostym w montażu, ekologicznym rozwiązaniem ogrzewania domu, które przekłada się na niskie koszty w czasach wzrostu cen prądu, węgla i gazu. Kotły na pellet praktycznie nie emitują gazów cieplarnianych, są nowoczesne, zautomatyzowane i bogato wyposażone. Można dostać na nie podwyższoną dotację z rządowego programu Czyste Powietrze.

Jak rozróżnić grzejniki bazowe E-VENT i REVERS?
GRZEJNIKI BAZOWE - dla typoszeregów E-VENT oraz REVERS są identyczne - mają od spodu wnękę na wentylator oraz elementy służące do szybkiego wpięcia ich na magnesach (i wypięcia) ponadto wewnętrzną kompletną instalację elektryczną z dyskretnym wyłącznikiem usytuowanym na obudowie bocznej.