PokażUkryj kategorie
Zobacz oferty produktowe firm
Ogrzewanie podłogowe / płaszczyznowe

Czy na serio potrzebujemy ogrzewania kanałowego?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut

Ogrzewanie kanałowe niezmiennie rodzi pytania: Czy na pewno potrzebuję grzejnika w podłodze tuż przy oknie? Czy rzeczywiście przestrzeń przy oknie wymaga dodatkowego ogrzewania? Czy będzie zimno od okna? Czy nie można pozostawić normalnego ogrzewania w domu? Można. Ale można żałować.

Jaka jest codzienność?

Najpopularniejszym sposobem ogrzewania w domach jednorodzinnych jest ogrzewanie podłogowe. To fakt, niskotemperaturowy system ogrzewania sprawdza się doskonale. Pokrywa w zasadzie całą powierzchnię domu, nadaje się zarówno pod płytki ceramiczne jak i pod panele czy deskę. A więc czy potrzebne są grzejniki kanałowe?

Grzejnik kanałowy lub klimakonwektor przy przeszkleniach

Grzejnik kanałowy z wentylatorem VKN oraz klimakonwektory CVK należą do najpopularniejszych urządzeń sprzedawanych przez firmę VERANO. Sprawdzają się doskonale zarówno w biurowcach o wielkogabarytowych przeszkleniach jak i w domach prywatnych, gdzie montowany jest przy coraz popularniejszych, dużych oknach typu FIX czy przy przesuwanych drzwiach tarasowych typu HS. Biurowce zostawiamy w spokoju. Skupmy się na inwestycjach prywatnych.

Jak to jest w praktyce?

Załóżmy, że przy tak dużym oknie tarasowym macie duży salon. Wprost z salonu wychodzicie na taras. W lecie super! Ale zimą? Zimą w takim salonie zaczyna "wiać chłodem". Wielkogabarytowe tafle szkła transmitują do wnętrza domu niską temperaturę. I nie dajcie się zwieść liczbom w katalogu wesołego pana od okien.

Fakt, okna są szczelne, mają kilka szyb, wszystko gra. Ale jeśli przychodzi taka zima jak ostatnia, okazuje się że podłogówka lekko nie nadąża, w salonie jest chłodniej niż w pozostałej części domu, pojawia się pytanie: ale czemu nie mamy grzejnika kanałowego przy oknie? A w lecie? W lecie zamiast chłodu, wlewa się do domu gorąc! Więc w tym przypadku idealny będzie klimakonwektor, który w lecie chłodzi, a w zimie grzeje. Proste.

Decyzja: Robimy grzejniki kanałowe przy oknach!

To jaki grzejnik wybierzecie jest mniej istotne. Najważniejsza jest decyzja, przekonanie, że jest to nam potrzebne. Jeśli nie jesteście przekonani, zadzwońcie do nas. I podejmijcie świadomą decyzję: ROBIMY KANAŁ PRZY OKNIE! A potem my pomożemy Wam wybrać odpowiedni grzejnik w zależności od realnych potrzeb.

VK15. Grzejnik bez wentylatora

Grzejnik zamontowany w kanale podłogowym i przykryty elegancką kratką wykonaną z drewna, aluminium lub stali nierdzewnej komponuje się z pomieszczeniem i nie zaburza jego charakteru, gdyż pozostaje praktycznie niezauważalny. Takie usytuowanie pozwoli na stworzenie swoistej kurtyny powietrznej, separującej ciepłe i zimne powietrze oraz niedopuszczającej do "wlewania się" chłodu przy podłodze, czego efektem jest minimalizacja strat ciepła oraz zwiększenie efektywności pracy całej instalacji.

VKN. Grzejnik z wentylatorem

Zastosowanie ekonomicznego wentylatora w grzejniku pozwoliło na otrzymanie urządzenia grzewczego o większej mocy i krótszym czasie reakcji. Dodatkowo mała bezwładność cieplna, a także zastosowanie elektronicznej regulacji pozwala na osiągnięcie oszczędności w sezonie grzewczym sięgających ponad 20%. Jednym zdaniem: Szybciej możemy nagrzać pomieszczenie!

Klimakonwektory VERANO

Klimakonwektory to kanałowe urządzenia grzewczo-chłodzące montowane w warstwie podłogowej. Zapewniają odpowiednią temperaturę i optymalny mikroklimat zarówno latem jak i zimą. Klimakonwektory dwururowe CVK2 posiadają jeden obieg wykorzystywany przez instalację grzewczą lub wody lodowej. Klimakonwektory CVK2 doskonale nadają się do ogrzewania i chłodzenia niskotemperaturowego dzięki wymiennikowi o wysokiej sprawności.

źródło i zdjęcie: Verano

Budujemy Dom kwiecień 2022

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze maj 2022

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2022

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska maj 2022

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum