Czy na serio potrzebujemy ogrzewania kanałowego?

Ogrzewanie kanałowe niezmiennie rodzi pytania: Czy na pewno potrzebuję grzejnika w podłodze tuż przy oknie? Czy rzeczywiście przestrzeń przy oknie wymaga dodatkowego ogrzewania? Czy będzie zimno od okna? Czy nie można pozostawić normalnego ogrzewania w domu? Można. Ale można żałować.

Czy na serio potrzebujemy ogrzewania kanałowego?
Verano Grzejniki kanałowe VERANO KONWEKTOR typ VK i TURBO VK
Dane kontaktowe:
81 44 08 330, tel. kom. 515 166 103
Vetterów 7 a 20-277 Lublin
Zobacz firmę w innym dziale: Rekuperatory

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Jaka jest codzienność?

Najpopularniejszym sposobem ogrzewania w domach jednorodzinnych jest ogrzewanie podłogowe. To fakt, niskotemperaturowy system ogrzewania sprawdza się doskonale. Pokrywa w zasadzie całą powierzchnię domu, nadaje się zarówno pod płytki ceramiczne jak i pod panele czy deskę. A więc czy potrzebne są grzejniki kanałowe?

Grzejnik kanałowy lub klimakonwektor przy przeszkleniach

Grzejnik kanałowy z wentylatorem VKN oraz klimakonwektory CVK należą do najpopularniejszych urządzeń sprzedawanych przez firmę VERANO. Sprawdzają się doskonale zarówno w biurowcach o wielkogabarytowych przeszkleniach jak i w domach prywatnych, gdzie montowany jest przy coraz popularniejszych, dużych oknach typu FIX czy przy przesuwanych drzwiach tarasowych typu HS. Biurowce zostawiamy w spokoju. Skupmy się na inwestycjach prywatnych.

Jak to jest w praktyce?

Załóżmy, że przy tak dużym oknie tarasowym macie duży salon. Wprost z salonu wychodzicie na taras. W lecie super! Ale zimą? Zimą w takim salonie zaczyna "wiać chłodem". Wielkogabarytowe tafle szkła transmitują do wnętrza domu niską temperaturę. I nie dajcie się zwieść liczbom w katalogu wesołego pana od okien.

Fakt, okna są szczelne, mają kilka szyb, wszystko gra. Ale jeśli przychodzi taka zima jak ostatnia, okazuje się że podłogówka lekko nie nadąża, w salonie jest chłodniej niż w pozostałej części domu, pojawia się pytanie: ale czemu nie mamy grzejnika kanałowego przy oknie? A w lecie? W lecie zamiast chłodu, wlewa się do domu gorąc! Więc w tym przypadku idealny będzie klimakonwektor, który w lecie chłodzi, a w zimie grzeje. Proste.

Decyzja: Robimy grzejniki kanałowe przy oknach!

To jaki grzejnik wybierzecie jest mniej istotne. Najważniejsza jest decyzja, przekonanie, że jest to nam potrzebne. Jeśli nie jesteście przekonani, zadzwońcie do nas. I podejmijcie świadomą decyzję: ROBIMY KANAŁ PRZY OKNIE! A potem my pomożemy Wam wybrać odpowiedni grzejnik w zależności od realnych potrzeb.

VK15. Grzejnik bez wentylatora

Grzejnik zamontowany w kanale podłogowym i przykryty elegancką kratką wykonaną z drewna, aluminium lub stali nierdzewnej komponuje się z pomieszczeniem i nie zaburza jego charakteru, gdyż pozostaje praktycznie niezauważalny. Takie usytuowanie pozwoli na stworzenie swoistej kurtyny powietrznej, separującej ciepłe i zimne powietrze oraz niedopuszczającej do "wlewania się" chłodu przy podłodze, czego efektem jest minimalizacja strat ciepła oraz zwiększenie efektywności pracy całej instalacji.

VKN. Grzejnik z wentylatorem

Zastosowanie ekonomicznego wentylatora w grzejniku pozwoliło na otrzymanie urządzenia grzewczego o większej mocy i krótszym czasie reakcji. Dodatkowo mała bezwładność cieplna, a także zastosowanie elektronicznej regulacji pozwala na osiągnięcie oszczędności w sezonie grzewczym sięgających ponad 20%. Jednym zdaniem: Szybciej możemy nagrzać pomieszczenie!

Klimakonwektory VERANO

Klimakonwektory to kanałowe urządzenia grzewczo-chłodzące montowane w warstwie podłogowej. Zapewniają odpowiednią temperaturę i optymalny mikroklimat zarówno latem jak i zimą. Klimakonwektory dwururowe CVK2 posiadają jeden obieg wykorzystywany przez instalację grzewczą lub wody lodowej. Klimakonwektory CVK2 doskonale nadają się do ogrzewania i chłodzenia niskotemperaturowego dzięki wymiennikowi o wysokiej sprawności.

źródło i zdjęcie: Verano