Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne

Z jakich etapów składa się montaż elektrycznego ogrzewania podłogowego?
Instalator wykonujący prace związane z montażem lub serwisem powinien korzystać z projektu oraz instrukcji producenta. Podłączenie mat grzejnych do instalacji elektrycznej i regulatora temperatury może być wykonane jedynie przez uprawnionego fachowca.

Czy gruntowa pompa ciepła może współpracować wydajnie z tradycyjnymi grzejnikami?
Wyniki nie pozostawiają żadnych wątpliwości - w każdym z analizowanych systemów zestaw z gruntową pompą ciepła zapewniał bardzo duże oszczędności w stosunku do konwencjonalnych urządzeń grzewczych. Roczne koszty ogrzewania pomieszczeń domu testowego o powierzchni 120m2 przy wykorzystaniu gruntowej pompy ciepła MAXIMA do zasilania instalacji podłogowej wyniosły niespełna 1732 zł, co np. w porównaniu do bezpośredniego ogrzewania energią elektryczną pozwala zaoszczędzić nawet 5620 zł rocznie.

Zobacz film pokazujący prawidłowy sposób montażu grup pompowych PrimoTherm?
Zobacz film, w którym nasz AFRISOExpert 3 stopnia, Przemek Herdzina z firmy F.H.U. "APINEX" Adam Herdzina wraz z Kubą, prezentuje jak w prawidłowy sposób montować grupy pompowe PrimoTherm i na co zwrócić szczególną uwagę.

Dlaczego przeglądy kotła są tak ważne?
Wybór kotła to inwestycja na długie lata. Decydując się na konkretne rozwiązanie grzewcze w swoim domu, starannie dobieramy parametry i elementy systemu, analizujemy koszty i wydatki. Jednak, aby system grzewczy posłużył nam jak najdłużej, równie istotne są regularne przeglądy urządzenia.

Czy system centralnego odkurzania jest drogi?
System centralnego odkurzania, wbrew wszystkim wyobrażeniom jest tani, dodatkowo jego ogromnym atutem jest to, że zwiększa wartość domu.

Gdzie zainstalować regulator temperatury?
Pomieszczenie, w którym zainstalujemy regulator temperatury (bądź jego czujnik temperatury) określa się mianem reprezentatywnego lub referencyjnego. Każda zmiana temperatury w tym pomieszczeniu zadecyduje o zmianach temperatury zasilania całej instalacji centralnego ogrzewania.

Wybieramy odkurzacz centralny
Używanie tradycyjnego odkurzacza w celu wysprzątania mieszkania czy domu o sporym metrażu może być prawdziwym wyczynem. W takiej sytuacji warto zastanowić się nad montażem tak zwanej jednostki centralnej, która z całą pewnością jest w stanie przyspieszyć i usprawnić cały proces.

Do jakich kotłów można stosować palniki pelletowe?
Palnik pelletowy można stosować do każdego kotła posiadającego komorę spalania, której wielkość będzie w stanie pomieścić płomień oraz pozostałości ze spalania pellet.

Dlaczego pellet jest "podwójnie ekologiczny"?
Jest bardzo szeroko używany w Europie Zachodniej, na przykład w Danii, Szwecji, Austrii, Niemczech i Włoszech. Jego zalety od wielu lat dostrzegają również klienci w Polsce. Stosowane jest do rozmaitych budynków, w tym mieszkalnych, przemysłowych, biurowych i publicznych oraz gospodarskich.

Designerskie grzejniki w nowoczesnej kuchni
Nowoczesna kuchnia rzadko kiedy stanowi odrębne, zamknięte pomieszczenie. Zwykle połączona jest z jadalnią lub salonem, dzięki czemu nawet niewielkie mieszkanie znacznie zyskuje na przestronności. Tzw. "otwarta kuchnia" jest ważnym elementem strefy dziennej, w której w równym stopniu liczy się wygoda i styl. Reprezentacyjny charakter tego pomieszczenia możemy podkreślić na wiele sposobów, w roli praktycznej dekoracji kuchennego wnętrza doskonale odnajdą się designerskie grzejniki, jakie znajdziemy w ofercie marki Purmo.

Kabina prysznicowa z brodzikiem czy bez?
Urządzając łazienkę, stajemy przed koniecznością podjęcia kilku ważnych decyzji, które mogą znacząco wpłynąć na komfort korzystania z pomieszczenia kąpielowego. Jeśli mamy do wyboru wannę lub natrysk, zazwyczaj decydujemy się na to drugie. Jednak mnogość dostępnych na rynku możliwości rodzi kolejny dylemat – prysznic z brodzikiem czy bez?

Jak zamontować grzejnik łazienkowy?
Zgodnie ze sztuką instalacyjną, ogólne zasady postępowania podczas montażu grzejników łazienkowych sprowadzają się do sprawdzenia wszystkich potrzebnych elementów, jak: zawory, adaptery do zaworów, zawiesia do przyłączy, kołki mocujące, odpowietrznik; przygotowania narzędzi: miara, ołówek, klucz nastawny, klucz do śrubunków Rothenberger, wiertarka z udarem, wkrętak i na koniec przestrzegania zaleceń producenta zawartych w instrukcji montażu.

Jakie zadanie pełni nagrzewnica w systemie rekuperacji?
Nagrzewnice, które stanowią podstawowe wyposażenie central Ekozefir, to nagrzewnice wtórne, stosowane do podgrzania powietrza nawiewanego do obiektu do temperatury zadanej przez użytkownika. Opcjonalnie można zastosować nagrzewnice wstępne, które mają za zadanie zabezpieczyć wymiennik ciepła przed oszronieniem.

Jak poprawić wentylację w łazience?
Łazienka jest obok kuchni pomieszczeniem prawdopodobnie najbardziej narażonym na zanieczyszczenie powietrza. Kąpiel, pranie i suszenie włosów przyczyniają się do powstawania bardzo niekorzystnej dla naszych dróg oddechowych wilgoci. Z tego względu prawidłowo zaprojektowana wentylacja w łazience stanowi jeden z najważniejszych elementów wśród rozwiązań technicznych zastosowanych w domu.