Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
Przygotowanie przepompowni do zimy
Klimat w miejscu pracy wpływa na wydajność pracowników i decyduje o komforcie użytkowników obiektu. Dobry klimat tworzy między innymi odpowiednia temperatura, a komfort gwarantuje niezawodność funkcjonowania urządzeń, które "dbają" o temperaturę.
KFA Armatura
Instalacja podtynkowa krok po kroku
Właściwy montaż instalacji podtynkowej jest podstawą jej bezawaryjnego działania. Ewentualne błędy popełnione na tym etapie obarczone są ryzykiem ponownego kucia ścian i płytek ceramicznych. Dlatego przed przystąpieniem do prac remontowych niezbędne jest zapoznanie się z zaleceniami producenta i wnikliwe przemyślenie rozmieszczenia elementów instalacji.
nVent Thermal Polska
Ogrzewanie podłogowe Raychem
System elektrycznego ogrzewania podłogowego montuje się tuż pod powierzchnią podłogi. Dzięki równomiernej dystrybucji ciepła termostat można ustawić na niższą temperaturę (2°C) bez pogorszenia się odczuwalnego komfortu.
Elektra
Jak zaoszczędzić na ogrzewaniu domu?
Każdy, kto zamierza zainwestować we własny dom lub mieszkanie staje przed podstawowym pytaniem, jaki system ogrzewania powienien wybrać..
Miller
Dlaczego wybrać system ogrzewania nadmuchowego?
W tradycyjnych centralnych ogrzewaniach podgrzewanym medium pośrednim jest woda, która rozprowadzana do grzejników nagrzewa je. Następnie grzejniki oddają energię cieplną do pomieszczeń.
Ile kosztuje ogrzewanie domu energią elektryczną?
Koszty ogrzewania w największym stopniu zależą od zapotrzebowania budynku na ciepło, czyli od technologii, w jakiej budynek jest wykonany i strat ciepła, jakie w nim występują. Bardzo ważny jest również przemyślany projekt budynku (jego bryła) oraz usytuowanie wykorzystujące naturalne warunki (np. odpowiednie przeszklenie od strony południowej pozwalające „łapać” jak najwięcej energii słonecznej).
ZMK SAS Spółka z o. o.
Zalecenia dotyczące doboru, montażu i eksploatacji kotłów SAS
Dobór mocy kotła - bilans cieplny budynku (projekt instalacji), szybki dobór (wskaźnikowo) Podstaw ą doboru kotła do ogrzewania budynku powinien być bilans cieplny obiektu sporządzony zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami. Bardzo często popełnianym błędem jest przewymiarowanie mocy kotła na paliwo stałe (szczególnie w przypadku budynków dobrze zaizolowanych) oraz dobór urządzenia o większej komorze paleniskowej (w przeświadczeniu "wydłużenia" stałopalności).
UST-M Sp. z o.o.
Jak działa system centralnego odkurzania?
Sprzątanie za pomocą systemu centralnego odkurzania staje się zabawą. Odkurzanie nie musi kojarzyć się z hałasem i ciężkim odkurzaczem.
Nibco
Jakie są najczęstsze błędy montażowe instalacji PVC-U/PVC-C?
Instalacje prowadzone w sposób nadtynkowy najczęściej są bezawaryjne. W większości przypadków architektura pomieszczeń wymaga częstych zmian kierunków, tworząc tym samym samokompensacje.
BDR Thermea Poland Sp. z o.o.
Kiedy warto zdecydować się na powietrzną pompę ciepła?
Wybór energooszczędnych systemów wykorzystujących odnawialne źródła energii to przede wszystkim niskie koszty eksploatacyjne. Dodatkowym atutem są nie tylko aspekty ekologiczne, czyli fakt, że urządzenia te nie emitują szkodliwych zanieczyszczeń, lecz również wygoda obsługi, prostota i ich cicha praca. Jednym z takich rozwiązań są powietrzne pompy ciepła, które funkcjonują jako samodzielny system grzewczy lub mogą stanowić uzupełnienie już istniejącego.
Eko-Bio Oczyszczalnie Sp. z o.o. Sp.k.
Jakie wymagania musi spełniać działka, aby można było na niej zbudować przydomową oczyszczalnię ścieków?
Maciej Gruszka EKO-BIO Sp.j. radzi: Planując budowę oczyszczalni ścieków, musimy pamiętać o możliwych ograniczeniach. Mogą one znacznie skomplikować, bądź wręcz uniemożliwić inwestycję. Najistotniejsza jest wielkość działki.
Jak zapewnić ciepłą wodę dla całej rodziny?
Jacek Krzeszowiak właściciel firmy Noel radzi: To proste. Montując instalację grzewczą w domu, źródła ciepła, pamiętajmy o urządzeniu jakim jest zbiornik buforowy z wężownicą do ciepłej wody, który oprócz gromadzenia ciepła ze źródeł ciepła (kominka z płaszczem wodnym, pompy ciepła, kotła na paliwo stałe, kolektorów słonecznych), przekazywania energii cieplnej do ogrzewania podłogowego, do grzejników lub do ogrzewania ściennego, również będzie ogrzewało nam bieżącą wodę.
Robert Bosch Sp. z o.o. Bosch Home Comfort|Kotły
Jakie są zalety gazowych kotłów kondensacyjnych?
Edmund Słupek Product Manager Bosch Termotechnika radzi: Przewaga kondensacyjnych gazowych kotłów grzewczych marki Junkers nad urządzeniami spalającymi inne rodzaje paliw wynika nie tylko z niskich kosztów eksploatacyjnych. Istnieją również inne ważne czynniki powodujące, że użytkownicy wybierają właśnie te urządzenia.
BDR Thermea Poland Sp. z o.o.
Za jakie funkcje warto dopłacić kupując kocioł gazowy kondensacyjny?
Waldemar Matuszyński Menadżer Produktu De Dietrich Technika Grzewcza radzi: Rosnące ceny nośników energii skłaniają przyszłych właścicieli domów do przemyśleń na temat przyszłej eksploatacji, w szczególnym odniesieniu do kosztów ogrzewania i wytwarzania c.w.u.
Jakie są wymagania dla kotłowni z kotłem na paliwo stałe?
Magdalena Najgeburska-Dziubeła Przedsiębiorstwo Wielobranżowe DEFRO radzi: Wymagania, jakie powinna spełniać kotłownia, w której będzie zainstalowany kocioł na paliwa stałe reguluje Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12 marca 2009 roku dotyczące warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.