Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
BDR Thermea Poland Sp. z o.o.
Pompy ciepła a ogrzewanie podłogowe - radzi firma Sofath
Ten typ ogrzewania daje nie tylko komfort cieplny jego użytkownikom, lecz również jest przyjazny dla zdrowia mieszkańców i nie nadwyręża domowego budżetu. Mowa oczywiście o ogrzewaniu podłogowym, które najlepiej współpracuje z pompami ciepła. Dlaczego tak się dzieje i kiedy warto zdecydować się na to rozwiązanie?
Purmo Group Poland
Jak dobrać grzejnik?
Grzejnik jest jednym z najważniejszych elementów instalacji centralnego ogrzewania, ponieważ uczestniczy bezpośrednio w przekazywaniu ciepła do pomieszczenia. Wynika stąd konieczność jego właściwego doboru, zapewniającego utrzymanie odpowiedniej temperatury w pomieszczeniu które będzie ogrzewał.
ZMK SAS Spółka z o. o.
Jak uchronić kocioł przed korozją niskotemperaturową?
W celu ochrony kotła przed zbyt niską temperaturą wody grzewczej zalecany jest montaż kotła za pośrednictwem zaworu trój- lub czterodrogowego. Rozwiązanie to jest szczególnie wskazane w przypadku budynków dobrze zaizolowanych.
Błyskawica
Z jakich materiałów należy wykonać instalację odgromową? radzi firma BŁYSKAWICA
Osprzęt odgromowy stosuje się na wszystkich obiektach budowlanych, tj. domkach jednorodzinnych, budynkach przemysłowych, a także kościołach i innych budynkach użyteczności publicznej.
PRO-SERVICE
Jak zbudować system wielopunktowy do zabezpieczenia garaży radzi PRO-SERVICE
System może być złożony z jednej (lub kilku) jednostek centralnych modularPAG® i detektorów uniTOX.CO G/E (detekcja CO) lub DUOmaster CO/LPG (detekcja CO i LPG). Do jednej centrali można podłączyć 500 i więcej detektorów (o zasilaniu 12V) połączonych w magistralę RS-485 (do 30 detektorów na magistrali).
aeroVac
Czy instalacja centralnego odkurzania się nie zapcha?
Prawidłowo wykonana instalacja centralnego odkurzacza, nie ma prawa się zapchać. Jest ona zabezpieczona przed zassaniem przedmiotów, które mogłyby utkwić w jej wnętrzu.
Global Tech
Jak stworzyć optymalne warunki dla instalacji wentylacyjnej?
Należy przede wszystkim wykonać budynek bardzo dobrze ocieplony i szczelny. Wysoka szczelność budynku jest niezwykle ważna dla niskiej jego energochłonności, zaprojektować układ wentylacji z centralą MISTRAL GEO EC + wymiennik płytowy PROVENT-GEO, w celu uzyskania optymalnego klimatu projektować nominalną wymianę powietrza nawet do 1,5 krotności objętości domu.
Ekobudex
Montaż komór drenażowych przedstawia firma Ekobudex
Montaż komór drenażowych SC i pokryw jest bardzo prosty i szybki, odbywa się metodą nakładkową bez użycia elementów łączeniowych. Pofałdowania powierzchni komór zachodzą na siebie pozwalając na wykonanie w prosty sposób niezawodnego połączenia. Istnieje możliwość skracania komór na placu budowy i dostosowania systemu do istniejących warunków lokalizacyjnych.
BDR Thermea Poland Sp. z o.o.
Dobieramy pompę ciepła do domu - radzi firma Sofath
Stojąc przed wyborem odpowiedniego systemu grzewczego warto wziąć pod uwagę własne potrzeby, oczekiwania oraz uwarunkowania budynku. Jak się okazuje, jednym z najlepszych rozwiązań jest instalacja pomp ciepła, które z powodzeniem sprawdzą się w domach nowo powstałych jak i modernizowanych.
Fakro
Klasy okien dachowych
Okna dachowe wizualnie są do siebie zbliżone jednak różnią się między sobą pod wieloma względami. Nie tylko parametry termoizolacyjności, czy akustyki decydują o ich różnicach. Bardzo ważną kwestią jest konstrukcja okna, różnego rodzaju systemy bezpieczeństwa i termoizolacji, rodzaj zastosowanego pakietu szybowego czy dodatkowe wyposażenie. Właśnie te elementy decydują o komforcie użytkowania okien dachowych na poddaszu. W celu łatwiejszej identyfikacji, okna dachowe FAKRO zostały podzielone na trzy klasy: STANDARD, PROFI i LUX.
Fakro
Jak zabezpieczyć instalację solarną przed przegrzewaniem?
Standardowe zabezpieczenia chroniące przed przegrzewaniem się kolektorów w sytuacji długoterminowego braku odbioru ciepłej wody.
ZMK SAS Spółka z o. o.
Czyszczenie kotła SAS MI
W celu oszczędnego zużycia paliwa oraz uzyskania deklarowanej mocy i sprawności cieplnej kotła niezbędne jest utrzymanie w należytej czystości komory spalania i kanałów konwekcyjnych.
Elterm
Jakie zadanie spełniają grupy bezpieczeństwa?
Grupy bezpieczeństwa są to urządzenia służące do powieszenia naczynia przeponowego, posiadające elementy zabezpieczające przed wzrostem ciśnienia w układzie, czyli: manometr, zawór bezpieczeństwa oraz odpowietrznik (tylko grupa c.o.).
Fakro
Budowa i zasada działania kolektora słonecznego
Padające na kolektor promienie słoneczne podnoszą jego temperaturę. Po osiągnięciu przez kolektor odpowiednio wysokiej temperatury uruchomiony zostaje przepływ płynu w instalacji. Krążący płyn (najczęściej niezamarzający roztwór glikolu propylenowego) odbiera ciepło z kolektora i transportuje je do podgrzewacza, w którym ciepło oddawane jest wodzie użytkowej. W przypadku braku dostatecznej ilości promieniowania słonecznego, woda w podgrzewaczu musi zostać dogrzana dodatkowym źródłem ciepła (np. kotłem gazowym, grzałką elektryczną).
Jak szybko i bez zbędnych formalności zmienić dostawcę prądu?
Przedsiębiorca, który chce zoptymalizować swoje koszty, powinien uważnie przyjrzeć się rachunkom za energię elektryczną. Może się okazać, że są one bardzo wysokie i warto byłoby zmienić dostawcę prądu. Zwykle przedsiębiorcy boją się zmiany dostawcy, bowiem wydaje się im, że jest to proces czasochłonny i długotrwały. Tymczasem małe lub średnie przedsiębiorstwo, którego koszty energii elektrycznej przekraczają 500 złotych miesięcznie może zaoszczędzić nawet około 1000 zł w skali roku.