Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
Kotły Żywiec
Dymienie z kotła. Co robić? - radzi firma Kotły Żywiec
Instalacja kominowa stanowi najważniejszy element w prawidłowej pracy kotła. Powinna odpowiadać zaleceniom zawartym w dokumentacji techniczno ruchowej dołączonej do kotła.
Wilo Polska
Dobór układu zasilającego dom w wodę ze studni głębinowej
Dobieramy układ zasilający w wodę budynek jednorodzinny ze studni głębinowej 4", gdzie lustro wody znajduje się na głębokości 20 m od powierzchni terenu. Dom jest niepodpiwniczony, mieszka w nim 4-osobowa rodzina. Właściciel chce dodatkowo podlewać ogródek i myć samochód, studnia znajduje się 15 m od domu, najwyżej położony odbiornik znajduje się 6 m nad poziomem gruntu.
VENTS GROUP Sp. z o.o.
Jak funkcjonuje system wentylacyjny?
System wentylacji mechanicznej wymaga stworzenia układu kanałów wentylacyjnych wywiewnych – usuwających powietrze stare oraz nawiewnych – doprowadzających powietrze świeże.
Watersystem
Wykorzystanie wody deszczowej w gospodarstwie domowym
Woda deszczowa stanowi naturalne, ogólnodostępne źródło wody miękkiej, która po odpowiedniej obróbce może zostać wykorzystana w gospodarstwie domowym.
BDR Thermea Poland Sp. z o.o.
Ciepła woda - jaki kocioł wybrać? - radzi De Dietrich
Jaki kocioł wybrać do podgrzewania c.w.u. - zależy od potrzeb i możliwości. Nie jest bowiem tak, że jeden typ kotła jest zdecydowanie lepszy od drugiego.
BDR Thermea Poland Sp. z o.o.
Jak zadbać o kocioł po sezonie grzewczym? - radzi De Dietrich
Pełną sprawność i bezpieczeństwo urządzeń grzewczych zapewnimy tylko pod warunkiem regularnych przeglądów. Aby uniknąć pośpiechu i stresu związanego z koniecznością uruchomienia ogrzewania jesienią, warto przeprowadzić przegląd i konserwację kotła właśnie teraz, czyli po sezonie grzewczym.
Kospel
Jaki podgrzewacz wybrać z oferty Kospel: hydrauliczny czy elektroniczny?
Zastosowanie podgrzewaczy przepływowych jest najbardziej oszczędnym sposobem podgrzewania wody. Urządzenia te załączają się i pobierają energię elektryczną tylko w momencie poboru ciepłej wody, którą uzyskuje się natychmiast po jej odkręceniu.
Kospel
Jaka kotłownia w domu energooszczędnym?
Budownictwo energooszczędne charakteryzuje się małym zapotrzebowaniem na energię do celów grzewczych. Rodzi się zatem pytanie czy warto ponosić olbrzymie koszty inwestycyjne związane z instalacją pompy ciepła?
Elterm
Czy kocioł musi współpracować z regulatorem pokojowym?
Tak, zastosowanie regulatora pokojowego daje wymierne korzyści!
Ospel
Funkcjonalne rozmieszczenie sprzętów komputerowych i RTV w domu - tylko z Ospel
Trudno wyobrazić sobie współczesny dom bez całej gamy urządzeń elektronicznych. Statystyki pokazują wręcz, że w większości polskich gospodarstw domowych znajduje się przynajmniej jeden telewizor i komputer, a przy tym wiele innych sprzętów segmentu RTV. Aby móc wygodnie korzystać z każdego urządzenia konieczna jest nie tylko starannie zaplanowana instalacja, ale także funkcjonalnie rozmieszczony osprzęt elektryczny: gniazda wtykowe, antenowe i teleinformatyczne. Wszystkie niezbędne elementy znaleźć można w kolekcji SONATA firmy Ospel.
KORFF Isolmatic Sp. z o.o.
Jak rozwiązać problem pleśni i wilgoci na ścianach? radzi KORFF Isolmatic
Rozwiązanie z zasady jest proste: ściana zewnętrzna musi zostać ocieplona na tyle, aby temperatura na jej powierzchni nie powodowała kondensacji powietrza.
IRA – Inteligentne Rozwiązania Automatyki Sp. z o.o.
Co daje system sterowania roletami, żaluzjami, markizami? - radzi firma IRA
Integracja systemu rolet, żaluzji, markiz, vertikali, itp. z systemem sterującym oświetleniem, alarmem, stacją pogodową, zadba o optymalne wykorzystanie instalacji, dając Państwu poczucie luksusu i bezpieczeństwa. Przykładowo, rano na dźwięk budzika automatycznie odsłonią się vertikale w sypialni, rolety w kuchni i łazience, tylko w tych pomieszczeniach, które są o poranku przez Państwa używane. W pokojach dziecięcych system daje się tak zaprogramować, aby uruchomienie żaluzji nastąpiło o ustalonej porze pobudki dzieci i pozostałych domowników, niezależnie od czasu Państwa budzika. Inteligentny dom z takim systemem sterownia jest przyjazny mieszkańcom.
BDR Thermea Poland Sp. z o.o.
Jak powinna wyglądać kotłownia w domach jednorodzinnych? radzi De Dietrich
Kotłownia powinna spełniać określone wymogi, których przestrzeganie zapewni bezpieczeństwo domowników. Warunki te jasno określa Rozporządzenie z 12.04.2002, Dz. U Nr 75 z 2002 r. z uzupełnieniami oraz norma PN-B-02431.
aeroVac
Czy wąż giętki jest łatwy w noszeniu?
Węże giętkie stosowane w systemie aeroVac są bardzo lekkie i odporne na złamania lub zgniecenia. Są łatwe i wygodne w użytkowaniu. Nawet sprzątanie innych powierzchni niż podłoga przychodzi z łatwością w odległości do 15 metrów od gniazda ssawnego.
REKUPERATORY.PL
Co to jest wymiennik ciepła rekuperatora?
Wymiennik ciepła jest sercem rekuperatora. Od rodzaju i jakości wykonania wymiennika, zależy sprawność rekuperatora. Im większa sprawność, tym odzysk ciepła z rekuperacji większy. Im odzysk ciepła większy, tym oszczędności z ogrzewania budynku większe. Wyższa sprawność wymiennika ciepła = większy odzysk energii w systemie rekuperacji.