PokażUkryj kategorie
Zobacz oferty produktowe firm
Pompy ciepła

Powietrzna pompa ciepła, która jest niedroga, wydajna i bezawaryjna

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut

Powietrzna pompa ciepła Airmax2 to kolejny dowód na to, że Galmet tworzy rzeczy mądre. Na jakie potrzeby użytkownika odpowiada? Czy jest gwarancją konkretnych oszczędności? I czy rzeczywiście to urządzenie do potęgi?

Airmax2 - pompa ciepła do kwadratu

Na początek wystarczy wspomnieć, że pompa powietrzna Airmax2 może oferować współczynnik efektywności bliski 5 i najwyższą, z dostępnych, klasę energetyczną A++. Gama powietrznych pomp ciepła Airmax2 obejmuje jednostki do małych domów i obiektów komercyjnych o mocach od 6 do aż 30 kW.

Przeznaczone do zasilania nowoczesnych instalacji niskotemperaturowych oraz modernizacji już istniejących instalacji wyposażonych np. w grzejniki. Nikt nie będzie miał więc kłopotu z precyzyjnym dobraniem optymalnego urządzenia do potrzeb grzewczych.

Jakość pompy ciepła ma ogromne znaczenie

Airmax2 wyróżnia się najlepszym stosunkiem jakości urządzenia do jego ceny, a także najkorzystniejszym odniesieniem całościowych kosztów inwestycji do późniejszych kosztów ogrzewania c.o. i c.w.u. na przestrzeni wielu lat eksploatacji systemu.

Największe zyski będą odczuwane w dużych obiektach, gdzie uzyskiwane oszczędności, w stosunku do mniej ekonomicznych źródeł ogrzewania (np. kotła olejowego), są proporcjonalnie większe, a przez to inwestor może liczyć na szybszy zwrot inwestycji.

Airmax2 to wynik połączenia wielu lat doświadczeń polskich inżynierów i stosowania najwyższej jakości podzespołów. Niezawodna sprężarka typu scroll i elektroniczny zawór rozprężny gwarantują pracę pompy z maksymalną wydajnością.

Dzięki zastosowaniu modulowanych wentylatorów ze zoptymalizowanymi łopatkami i elektronicznej pompy obiegowej, Airmax2 oferuje cichą i bezawaryjną pracę przez wiele lat. Automatyczny system odszraniania i warstwa hydrofobowa zapewniają efektywną pracę parownika nawet w najniższych temperaturach.

Duży może więcej! Pompa ciepła Airmax2 30GT

Najmocniejsza z powietrznych pompa ciepła Airmax2 to model 30GT o mocy nominalnej ok. 30 kW, który pozwala obsługiwać obiekty do 400 m2 (przy założeniu standardowego zapotrzebowania na ciepło 50 W/m2 i zużycia 200 l/dobę).

Takie założenie obejmuje jednak głównie budynki mieszkalne. W przypadku obiektów użyteczności publicznej czy przemysłowych powierzchnia może być większa, ponieważ zapotrzebowanie ciepła mogą być tam niższe. Jeszcze większe możliwości otrzymujemy łącząc pompy ciepła Airmax2 w układy (kaskady) - kilku/kilkunastu urządzeń.

Zwiększona wydajność modeli 16-30GT jest zasługą nowoczesnych sprężarek spiralnych z technologią EVI, pozwalających na utrzymanie mocy grzewczej przy zwiększaniu się temperatury zasilania. Urządzenia, w których temperatury wody na wyjściu z pompy ciepła, wynosi nawet 60°C doskonale sprawdzą się w modernizowanych instalacjach grzewczych z układami grzejnikowymi, chociaż wiadomo, że najlepsze efekty zawsze uzyskamy łącząc pompę ciepła z instalacją podłogową.

Wysoki COP pomp ciepła Airmax2 dużej mocy

Pompy ciepła Airmax2 dużej mocy charakteryzują się wysokim COP: do 4,7 przy A7W35 oraz wyższym COP (niż jednostki mniejszej mocy) przy punkcie pracy A7W55, czyli generalnie przy wyższych temperaturach zasilania.

Pompy ciepła Airmax2 pracujące w układzie kaskadowym mogą zapewnić ciepłą wodę dla osiedli mieszkaniowych, szkół, budynków użyteczności publicznej etc.
Cztery pompy ciepła Airmax2 pracujące w układzie kaskadowym mogą zapewnić ciepłą wodę dla osiedli mieszkaniowych, szkół, budynków użyteczności publicznej etc.

Wszystkie jednostki zostały przebadane w niezależnym laboratorium według normy EN14511 (badanie wydajności i COP) oraz EN14825 (badanie SCOP) i osiągnęły doskonałe wyniki potwierdzone certyfikatem. Urządzenia uzyskały wysoką klasę efektywności energetycznej do A++.

Zaawansowany sterownik ecoTRONIC200 w pompach ciepła Airmax2

Zastosowany w pompach ciepła Airmax2 zaawansowany sterownik ecoTRONIC200 posiada zestaw precyzyjnie opracowanych algorytmów sterowania całym systemem grzewczym. Ten wielofunkcyjny sterownik z kolorowym wyświetlaczem dotykowym oferuje gotowe schematy zarządzania. Gwarantuje możliwość sterowania dodatkowymi obiegami, pompami i mieszaczem.

Zapewnia możliwość realizacji funkcji Antylegionella w zainstalowanym w systemie zasobniku. Na bieżąco prezentuje wszystkie aktualne temperatury. Funkcja harmonogramu pracy pozwala na zaprogramowanie godzinowej pracy pompy ciepła i pompy cyrkulacyjnej.

Dzięki czujnikowi zewnętrznemu, który dostarczany jest z pompą ciepła, system pogodowy dopasowuje parametry pracy pompy ciepła do warunków atmosferycznych (krzywa grzewcza). Stały monitoring pracy, zmiana ustawień, wydajność - wszystko dostępne jest z poziomu przeglądarki internetowej lub aplikacji z dowolnego miejsca na świecie.

Pompy ciepła Airmax2 w układzie kaskadowym. Na dachu budynku widać panele PV
Trzy pompy ciepła Airmax2 w układzie kaskadowym. Na dachu budynku dodatkowo zamontowane są panele PV

Bogate wyposażenie standardowe każdej pompy ciepła Airmax2 stanowi:

  • moduł internetowy pozwalający na sterowanie pracą pompy zdalnie
  • elektroniczna pompa obiegowa o niskim zużyciu energii, dopasowującą się do warunków pracy w instalacji
  • system pogodowy, który dopasowuje parametry pracy pompy do warunków atmosferycznych
  • elektroniczny zawór rozprężny maksymalizujący wydajność
  • niezawodna sprężarka typu Scroll z EVI w modelach 16-30 GT

Hybrydowy System Grzewczy - pompa ciepła w zestawie z rekuperatorem

Opisane korzyści można powiększyć implementując pompę ciepła do Hybrydowego Systemu Grzewczego. Jest to forma zestawu, który można elastycznie konfigurować z jednym dodatkowym lub kilkoma innymi źródłami ciepła.

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!

Coraz większą popularność zyskują zestawy hybrydowe łączące pompy ciepła i rekuperatory. Rozwiązania takie zapewniają, oprócz ogrzewania domu i ciepłej wody, także chłodzenie budynku. Połączonym systemem pompy ciepła Airmax2 i rekuperatora Zephyr zarządza jeden sterownik.

Wsparcie specjalistów Galmet w doborze pompy ciepła

Partnerzy oraz klienci Galmet zawsze mogą liczyć na pomoc specjalistów Krajowego Centrum Doradztwa Techniki Grzewczej. Wsparcie w doborze, konfiguracji i dopasowaniu urządzeń grzewczych do konkretnego budynku można uzyskać pod numerem telefonu +48 77 403 45 60 lub adresem e-mail: pompyciepla@galmet.com.pl.

źródło i zdjęcia: Galmet

Budujemy Dom maj 2022

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze maj 2022

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2022

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska czerwiec 2022

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum