Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Pompy ciepła

Powietrzna pompa ciepła, która jest niedroga, wydajna i bezawaryjna

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut

Powietrzna pompa ciepła Airmax2 to kolejny dowód na to, że Galmet tworzy rzeczy mądre. Na jakie potrzeby użytkownika odpowiada? Czy jest gwarancją konkretnych oszczędności? I czy rzeczywiście to urządzenie do potęgi?

Airmax2 - pompa ciepła do kwadratu

Na początek wystarczy wspomnieć, że pompa powietrzna Airmax2 może oferować współczynnik efektywności bliski 5 i najwyższą, z dostępnych, klasę energetyczną A++. Gama powietrznych pomp ciepła Airmax2 obejmuje jednostki do małych domów i obiektów komercyjnych o mocach od 6 do aż 30 kW.

Przeznaczone do zasilania nowoczesnych instalacji niskotemperaturowych oraz modernizacji już istniejących instalacji wyposażonych np. w grzejniki. Nikt nie będzie miał więc kłopotu z precyzyjnym dobraniem optymalnego urządzenia do potrzeb grzewczych.

Jakość pompy ciepła ma ogromne znaczenie

Airmax2 wyróżnia się najlepszym stosunkiem jakości urządzenia do jego ceny, a także najkorzystniejszym odniesieniem całościowych kosztów inwestycji do późniejszych kosztów ogrzewania c.o. i c.w.u. na przestrzeni wielu lat eksploatacji systemu.

Największe zyski będą odczuwane w dużych obiektach, gdzie uzyskiwane oszczędności, w stosunku do mniej ekonomicznych źródeł ogrzewania (np. kotła olejowego), są proporcjonalnie większe, a przez to inwestor może liczyć na szybszy zwrot inwestycji.

Airmax2 to wynik połączenia wielu lat doświadczeń polskich inżynierów i stosowania najwyższej jakości podzespołów. Niezawodna sprężarka typu scroll i elektroniczny zawór rozprężny gwarantują pracę pompy z maksymalną wydajnością.

Dzięki zastosowaniu modulowanych wentylatorów ze zoptymalizowanymi łopatkami i elektronicznej pompy obiegowej, Airmax2 oferuje cichą i bezawaryjną pracę przez wiele lat. Automatyczny system odszraniania i warstwa hydrofobowa zapewniają efektywną pracę parownika nawet w najniższych temperaturach.

Duży może więcej! Pompa ciepła Airmax2 30GT

Najmocniejsza z powietrznych pompa ciepła Airmax2 to model 30GT o mocy nominalnej ok. 30 kW, który pozwala obsługiwać obiekty do 400 m2 (przy założeniu standardowego zapotrzebowania na ciepło 50 W/m2 i zużycia 200 l/dobę).

Takie założenie obejmuje jednak głównie budynki mieszkalne. W przypadku obiektów użyteczności publicznej czy przemysłowych powierzchnia może być większa, ponieważ zapotrzebowanie ciepła mogą być tam niższe. Jeszcze większe możliwości otrzymujemy łącząc pompy ciepła Airmax2 w układy (kaskady) - kilku/kilkunastu urządzeń.

Zwiększona wydajność modeli 16-30GT jest zasługą nowoczesnych sprężarek spiralnych z technologią EVI, pozwalających na utrzymanie mocy grzewczej przy zwiększaniu się temperatury zasilania. Urządzenia, w których temperatury wody na wyjściu z pompy ciepła, wynosi nawet 60°C doskonale sprawdzą się w modernizowanych instalacjach grzewczych z układami grzejnikowymi, chociaż wiadomo, że najlepsze efekty zawsze uzyskamy łącząc pompę ciepła z instalacją podłogową.

Wysoki COP pomp ciepła Airmax2 dużej mocy

Pompy ciepła Airmax2 dużej mocy charakteryzują się wysokim COP: do 4,7 przy A7W35 oraz wyższym COP (niż jednostki mniejszej mocy) przy punkcie pracy A7W55, czyli generalnie przy wyższych temperaturach zasilania.

Pompy ciepła Airmax2 pracujące w układzie kaskadowym mogą zapewnić ciepłą wodę dla osiedli mieszkaniowych, szkół, budynków użyteczności publicznej etc.
Cztery pompy ciepła Airmax2 pracujące w układzie kaskadowym mogą zapewnić ciepłą wodę dla osiedli mieszkaniowych, szkół, budynków użyteczności publicznej etc.

Wszystkie jednostki zostały przebadane w niezależnym laboratorium według normy EN14511 (badanie wydajności i COP) oraz EN14825 (badanie SCOP) i osiągnęły doskonałe wyniki potwierdzone certyfikatem. Urządzenia uzyskały wysoką klasę efektywności energetycznej do A++.

Zaawansowany sterownik ecoTRONIC200 w pompach ciepła Airmax2

Zastosowany w pompach ciepła Airmax2 zaawansowany sterownik ecoTRONIC200 posiada zestaw precyzyjnie opracowanych algorytmów sterowania całym systemem grzewczym. Ten wielofunkcyjny sterownik z kolorowym wyświetlaczem dotykowym oferuje gotowe schematy zarządzania. Gwarantuje możliwość sterowania dodatkowymi obiegami, pompami i mieszaczem.

Zapewnia możliwość realizacji funkcji Antylegionella w zainstalowanym w systemie zasobniku. Na bieżąco prezentuje wszystkie aktualne temperatury. Funkcja harmonogramu pracy pozwala na zaprogramowanie godzinowej pracy pompy ciepła i pompy cyrkulacyjnej.

Dzięki czujnikowi zewnętrznemu, który dostarczany jest z pompą ciepła, system pogodowy dopasowuje parametry pracy pompy ciepła do warunków atmosferycznych (krzywa grzewcza). Stały monitoring pracy, zmiana ustawień, wydajność - wszystko dostępne jest z poziomu przeglądarki internetowej lub aplikacji z dowolnego miejsca na świecie.

Pompy ciepła Airmax2 w układzie kaskadowym. Na dachu budynku widać panele PV
Trzy pompy ciepła Airmax2 w układzie kaskadowym. Na dachu budynku dodatkowo zamontowane są panele PV

Bogate wyposażenie standardowe każdej pompy ciepła Airmax2 stanowi:

  • moduł internetowy pozwalający na sterowanie pracą pompy zdalnie
  • elektroniczna pompa obiegowa o niskim zużyciu energii, dopasowującą się do warunków pracy w instalacji
  • system pogodowy, który dopasowuje parametry pracy pompy do warunków atmosferycznych
  • elektroniczny zawór rozprężny maksymalizujący wydajność
  • niezawodna sprężarka typu Scroll z EVI w modelach 16-30 GT

Hybrydowy System Grzewczy - pompa ciepła w zestawie z rekuperatorem

Opisane korzyści można powiększyć implementując pompę ciepła do Hybrydowego Systemu Grzewczego. Jest to forma zestawu, który można elastycznie konfigurować z jednym dodatkowym lub kilkoma innymi źródłami ciepła.

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!

Coraz większą popularność zyskują zestawy hybrydowe łączące pompy ciepła i rekuperatory. Rozwiązania takie zapewniają, oprócz ogrzewania domu i ciepłej wody, także chłodzenie budynku. Połączonym systemem pompy ciepła Airmax2 i rekuperatora Zephyr zarządza jeden sterownik.

Wsparcie specjalistów Galmet w doborze pompy ciepła

Partnerzy oraz klienci Galmet zawsze mogą liczyć na pomoc specjalistów Krajowego Centrum Doradztwa Techniki Grzewczej. Wsparcie w doborze, konfiguracji i dopasowaniu urządzeń grzewczych do konkretnego budynku można uzyskać pod numerem telefonu +48 77 403 45 60 lub adresem e-mail: pompyciepla@galmet.com.pl.

źródło i zdjęcia: Galmet

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska lipiec - sierpień 2021

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum