Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
Aquaphor Poland Sp. z o.o.
Aquaphor: Jakie są zalety zastosowania filtrów odwróconej osmozy?
Marcin Grabowski specjalista ds. systemów DWM Morion w firmie Aquaphor Poland Sp. z o.o. radzi: Filtry odwróconej osmozy są jak dotychczas najdoskonalszym sposobem filtracji dostępnym dla przeciętnego Kowalskiego do zastosowania w warunkach domowych.
UST-M Sp. z o.o.
Jak powinna wyglądać optymalna instalacja systemu odwróconej osmozy?
Z punktu widzenia skuteczności filtracji, a także łatwości obsługi i serwisowania, w większości przypadków najlepiej sprawdzi się system RO8. Woda w tym przypadku poddawana jest uzdatnieniu w 3 etapach – wstępnym, zasadniczym i końcowym.
UST-M Sp. z o.o.
Czerpiesz wodę z własnych ujęć? Zadbaj o jej jakość
Wakacyjna pogoda rozpieszcza nas póki co bardzo nieregularnie, na pewno jednak większość z nas zaplanowała już urlopy. Część osób spędzi je w domkach letniskowych położonych z dala od miejskiego zgiełku. Własny domek letniskowy to oczywiście ogromna radość, ale także wyzwanie - aby móc w nim wygodnie zamieszkać, trzeba dołożyć wielu starań. Dotyczyć one będą m.in. jakości wody, której będziemy używać, przebywając w takim domku.
CARADON POLSKA Sp. z o.o.
Jak dobrać grzejnik do łazienki?
Grzejnik łazienkowy musi spełnić kilka określonych funkcji. Podstawową jest odpowiednie ogrzanie pomieszczenia. Równie istotna pozostaje możliwość suszenia na nim ręczników oraz bielizny. Dla wielu inwestorów duże znaczenie mają również względy estetyczne i dobra prezencja urządzenia.
BDR Thermea Poland Sp. z o.o.
O co zapytać firmę instalacyjną przed montażem pomp ciepła?
Wybór odpowiedniego systemu ogrzewania domu nie należy do najłatwiejszych. Kiedy już zostanie podjęta decyzja, warto zadać wykonawcy kilka niezbędnych pytań. Pozwolą one rozwiać wszystkie wątpliwości i w pełni cieszyć się z wysokiego komfortu cieplnego.
Jaga Polska
Przepis na długie życie grzejników Jaga
W dobie masowej konsumpcji, gdy żywotność urządzeń ulega wyraźnemu skróceniu, Jaga chce, aby jej grzejniki były jak najtrwalsze. To celowe, proekologiczne działanie belgijskiego producenta. A przy tym firma stara się, aby klient nie znudził się jej grzejnikami.
Jaki podgrzewacz wybrać: hydrauliczny czy elektroniczny?
Zastosowanie podgrzewaczy przepływowych jest najbardziej oszczędnym sposobem podgrzewania wody. Urządzenia te załączają się i pobierają energię elektryczną tylko w momencie poboru ciepłej wody, którą uzyskuje się natychmiast po jej odkręceniu. Jedną z najważniejszych cech podgrzewaczy przepływowych jest to, że pozwalają na ciągły pobór ciepłej wody, nieograniczony pojemnością zbiornika. Nie każdy jednak wie, że są podgrzewacze bardziej i mniej oszczędne. Można mianowicie wybrać podgrzewacze z załączaniem hydraulicznym lub podgrzewacze sterowane elektronicznie.
Global Tech
Jak dobrać gruntowy wymiennik ciepła?
Dobierając wielkość gruntowego wymiennika ciepła do systemu wentylacyjnego jako parametr końcowy określamy temperaturową wydajność powietrza opuszczającego wymiennik. Dobrze zaprojektowany gruntowy wymiennik ciepła może zapewnić w upalne dni temperaturę nawiewanego powietrza do pomieszczeń na poziomie 20-24°C.
Pro-Vent Systemy Wentylacyjne
Co tak naprawdę hałasuje w systemie wentylacji? podpowiada PRO-VENT!
Aby ograniczyć hałas emitowany przez instalację wentylacyjną należy zacząć od dobrego i przemyślanego projektu, wykonując instalację o małych oporach przepływu. Wentylatory pracujące przy dużych sprężach emitują bowiem większy hałas, a dodatkowo pobierają więcej energii.
PCE Polska Sp. z o. o.
Jakie funkcje powinna spełniać rozdzielnica elektryczna?
Dominik Bukowski Konstruktor PCE Polska Sp. z o. o. radzi: Rozdzielnice elektryczne powinny gwarantować dobrą organizację pracy i bezpieczeństwo. W branży elektrotechnicznej jedną z większych grup produktów są zestawy gniazd i rozdzielnice. Nieodzowny element każdej budowy, remontu, rozdziału energii w halach, warsztatach czy nawet w domu. Na polskim rynku jest kilkunastu producentów, którzy oferują dość szeroką gamę tego asortymentu.
Elektra
Ogrzewanie podłogowe jako główna instalacja grzewcza
Arkadiusz Kaliszczuk - Przedstawiciel Handlowy ELEKTRA Sp.j. przekonuje do wyboru takiego sposobu ogrzewania pomieszczeń.
Paroc
Inteligentna izolacja energooszczędnego domu
Jak zbudować tani i jednocześnie wydajny dom na miarę swoich potrzeb? Charakterystyczne dla nowoczesnych domów, oprócz atrakcyjnej architektury, są doskonałe parametry cieplne. Coraz więcej architektów, producentów i wykonawców optuje za energooszczędnymi rozwiązaniami izolacyjnymi. Odpowiednio izolowane domy, wygodne, tanie w eksploatacji i przyjazne dla środowiska, oferują wiele korzyści dla ich mieszkańców.
Secura BC
Jak zaplanować ujęcie wody dla domu jednorodzinnego z własnej studni i jej uzdatnianie?
Na to pytanie odpowie Paweł Polak - Kierownik Działu Filtracji Przemysłowej Secura BC Sp. z o.o.
Komin-Flex
Jak działa nowoczesny system kominowy?
Współczesna technika grzewcza dąży do uzyskiwania możliwie największych sprawności urządzeń grzewczych. Z punku widzenia warunków pracy komina, wzrost sprawności urządzeń grzewczych skutkuje przede wszystkim obniżeniem temperatury spalin, a co za tym idzie zmianami charakterystyki pracy komina oraz nasilenia się zjawiska kondensacji pary wodnej zawartej w spalinach.