Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Kotły gazowe i olejowe

Pulsacyjny kocioł gazowy Pulsator sposobem na Czyste Powietrze

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2019-12-03

Zbliża się nowy rok, a co za tym idzie kolejne edycje programów mających na celu poprawę jakości powietrza w Polsce. Rządowy program Czyste Powietrze, wspierany również przez wrocławską inicjatywę Kawka+, przewiduje likwidację czterech milionów kopciuchów do 2029 roku.

Gazowy kocioł pulsacyjny PULSATOR i program Czyste Powietrze

Niezdecydowanych dotąd na wymianę kotła przekonać powinny atrakcyjne warunki finansowe ich zakupu oraz pomoc w formalnościach, którą oferuje coraz większa liczba instytucji. Jednym z urządzeń spełniających wszelkie wymogi programu jest gazowy kocioł pulsacyjny Pulsator francuskiej marki Auer. Kocioł z opatentowanym rozwiązaniem pulsacyjnego spalania gazu jest najbardziej ekologicznym rozwiązaniem w swojej klasie cenowej.

115 mikrowybuchów na sekundę drogą do oszczędności

Pulsator to wysokiej klasy gazowy kocioł kondensacyjny, który - z racji swojej konstrukcji - ma wiele zalet nieosiągalnych dla tradycyjnych kotłów gazowych wyposażonych w palnik. Działanie kotła oparte jest o pulsacyjne spalanie gazu - w komorze spalania zachodzi 115 mikrowybuchów na sekundę, dzięki czemu oszczędności w zużyciu gazu sięgają nawet 15% w stosunku do innych kotłów kondensacyjnych.

Co ważne dla każdego użytkownika - proces spalania zapewnia w efekcie niemal doskonałe przetworzenie energii. To jest główne źródło oszczędności dla użytkownika. Dodatkowo użytkownik zaoszczędzi na kosztach instalacji i systemie odprowadzenia spalin.

Kocioł pulsacyjny jest więc poważną alternatywą wśród gazowych kotłów kondensacyjnych. Urządzenie to znajduje zastosowanie w małych domach jednorodzinnych, budownictwie wielorodzinnym, obiektach użyteczności publicznej i obiektach przemysłowych.

Co jest źródłem oszczędności w technologii pulsacyjnego spalania gazu?

Kocioł pulsacyjny to w istocie silnik pulsacyjny ze spiralnym systemem wydechowym, zamknięty w wymienniku ciepła o dużej pojemności wodnej i zapewniający niemal doskonałe przeniesienie energii do instalacji grzewczej. To właśnie jest główny czynnik wpływający na obniżenie kosztów użytkowania kotła. Jego wyjątkowa konstrukcja znacznie redukuje koszty instalacji i systemu odprowadzenia spalin.

Dzięki pulsacyjnemu systemowi spalania gazu, kocioł nie ma ograniczeń wynikających z możliwości modulacyjnych palnika. Moc dostępna jest w zakresie już od 1kW. Nie ma również ryzyka przewymiarowania kotła w instalacji grzewczej. Pulsator nie wymaga regulacji i czyszczenia, co gwarantuje stałą sprawność mimo upływu czasu i utrzymuje zużycie gazu na niezmiennie niskim poziomie.

Kocioł Pulsator - proste w obsłudze i skuteczne źródło ciepła?

Co istotne, kocioł Pulsator standardowo wyposażony jest w sterowanie dla trzech niezależnych obiegów grzewczych. Bardzo prosta konstrukcja i doskonała jakość użytych materiałów (Inox 316l) zapewniają funkcjonowanie kotła przez dłuższy okres niż w przypadku kotłów z palnikiem. Kocioł pulsacyjny jako jedyny posiada aprobatę techniczną na zastosowanie przewodów wydechowych z PCV-U. Rozwiązanie to pozwala znacznie ograniczyć koszty instalacji.

Wyłącznym dystrybutorem kotłów pulsacyjnych na terenie Polski jest firma Ciepło-Tech Sp. J.

źródło i zdjęcia: Ciepło-Tech Sp. J.

Budujemy Dom czerwiec 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska kwiecień 2020

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum