W każdej instalacji grzewczej znajdują się elementy wykonane z różnych materiałów, nie tylko popularnych ostatnio tworzyw sztucznych. Grzejniki produkuje się zwykle ze stali lub aluminium, złączki z miedzi, a elementy kotła wykonane ze stali nierdzewnej.
Dodatkowo instalacja napełniana jest zazwyczaj wodą pochodzącą z wodociągu - wysoko zmineralizowaną. Mnogość minerałów występujących w wodzie w połączeniu z wieloma stopami metali prowadzi do reakcji chemicznych, których efektem są osady w naszej instalacji CO.
Większość zanieczyszczeń to trudnorozpuszczalne związki żelaza. Pojawiają się one w systemie rur i grzejników oraz w armaturze sanitarnej. Substancje te tworzą nalot przywierający do ścianek rur, niemożliwy do usunięcia domowymi metodami.
Najlepszym sposobem pozbycia się warstwy ograniczającej z instalacji jest jej wypłukanie przy użyciu specjalnych środków, takich jak BP3 Cleaner marki BRANN. Jest to produkt skuteczny w działaniu, a przy tym przyjazny środowisku. Dostępny jest w formie wygodnego w użyciu koncentratu.
źródło i zdjęcia: Grupa Brann