Brann Pompy ciepła
grupabrann.pl
PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie
Licznik odwiedzin: 66482
Porady od Brann
Pompa ciepła a instalacja grzejnikowa
Inwestorzy stojący przed wyborem źródła ciepła do nowych, ale także modernizowanych domów zastanawiają się często nad opcją pompy ciepła powietrze-woda. Przyjęło się, że urządzenia te sprawdzają się jedynie w przypadku instalacji podłogowych oraz grzejników niskotemperaturowych. Czy słusznie? Czy starszego typu instalacja grzejnikowa wyklucza efektywną pracę pompy? Jaki czynnik w połączeniu ze sprawdzoną technologią zagwarantuje jej efektywną pracę nawet przy -20°C?
Po co czyścić instalację CO?
W niezabezpieczonej chemicznie instalacji już po 2-3 sezonach grzewczych zauważyć można spadek wydajności ogrzewania. W instalacji podłogowej pojawiają się chłodne strefy, grzejniki zaczynają grzać mniej efektywnie, a podczas mrozów w naszym domu jest coraz chłodniej.
Folia grzewcza w łazience - czy to bezpieczne?
Klienci zainteresowani instalacją nowoczesnego systemu ogrzewania na podczerwień często mają wątpliwości, czy folia grzewcza może być źródłem ciepła także w kuchni i w łazience, gdzie kontakt z wilgocią i częsta eksploatacja to codzienność. Producent folii i mat grzewczych - firma BRANN wychodzi do nich z gotowym rozwiązaniem, gwarantującym bezpieczeństwo, efektywność oraz niskie koszty inwestycji i eksploatacji.
Środki przeciwzamrożeniowe w instalacji c.o. - czy warto?
W przypadku montażu zewnętrznego urządzeń grzewczych należy pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu instalacji przed zamarznięciem. Większość urządzeń ma co prawda wbudowane funkcje antyzamarzaniowe, jednak w przypadku braku zasilania w energię elektryczną lub gaz, taka funkcja nie ochroni urządzenia.
Chemia instalacyjna - czy warto ją stosować?
Wielu inwestorów na etapie planowania modernizacji lub pierwszego montażu instalacji CO uznaje środki ochrony instalacji za zbędny wydatek, podnoszący niepotrzebnie koszty inwestycji. Warto wiedzieć, czemu służą chemiczne środki ochrony instalacji, oraz czym grozi zaniedbanie tego tematu zarówno w przypadku instalacji modernizowanych, jak i nowych.
Czym różni się kocioł pulsacyjny od tradycyjnych kotłów?
Ostatnie lata przyspieszyły rozwój kotłów gazowych. Obecnie oferta rynkowa zdominowana jest przez kotły kondensacyjne a regulacje prawne ograniczają sprzedaż kotłów, które są nieefektywne energetycznie. Warto zwrócić uwagę, że mimo rozwoju technologii kondensacyjnej dostępne są stosunkowo tanie kotły oferowane jako kondensacyjne, mimo że stopień wykorzystania zjawiska kondensacji w tych urządzeniach jest bardzo ograniczony, a jakość ich wykonania nie jest najwyższa. Na takie kotły z reguły decydują się deweloperzy, ponieważ jest to wybór pozwalający na ograniczenie kosztów i spełnienie podstawowych wymogów.
Tanie, bezobsługowe i ekologicznie ogrzewanie - folie grzewcze Felix
Planujesz wymianę systemu grzewczego w mieszkaniu ogrzewanym piecem, w którym nie ma instalacji grzewczej? W tym przypadku najlepszym i najtańszym rozwiązaniem jest folia grzewcza Felix.
Folia grzewcza FELIX w parze z pompą do c.w.u. Edel
Coraz większym zaufaniem klientów cieszą się systemy ogrzewania powierzchniowego na podczerwień - a dokładnie folia grzewcza. Jednym z czołowych jej producentów jest FELIX. Co bardzo ważne - systemy z folią grzewczą dotowane są w Programie Czyste Powietrze.
Pulsacyjny kocioł gazowy Pulsator sposobem na Czyste Powietrze
Zbliża się nowy rok, a co za tym idzie kolejne edycje programów mających na celu poprawę jakości powietrza w Polsce. Rządowy program Czyste Powietrze, wspierany również przez wrocławską inicjatywę Kawka+, przewiduje likwidację czterech milionów kopciuchów do 2029 roku.
Jakie korzyści płyną ze stosowania folii grzewczej FELIX?
Czy połączenie korzystnego wpływu na zdrowie, niskich kosztów i ekologii w ogrzewnictwie jest możliwe? Odpowiedź jest prosta - tak, jeśli zastosujemy produkt łączący materiały najwyższej jakości i najnowocześniejszą technologię.
Jaka jest zasada działania kotła pulsacyjnego PULSATOR?
W kotle PULSATOR "tradycyjny" palnik gazowy został zastąpiony komorą spalania. W komorze dochodzi do zapłonu powtarzanego 115 razy na sekundę.
Najtańszy model komina dla kotła kondensacyjnego
Kupując kocioł w okazyjnej cenie nie zawsze mamy świadomość, że to nie koniec wydatków. Do podstawowych modeli zazwyczaj trzeba dokupić armaturę, prawdopodobnie dodatkowe sterowanie dla obiegów i system wydechowy. Na koniec jest jak zawsze - miało być tanio a cena rośnie i rośnie.