Oświetlenie sterowane bezprzewodowo

Komfortowy dom, w którym żyje się wygodnie, bezpiecznie i oszczędnie jest marzeniem nas wszystkich. Inteligentne budynki wyręczają lub znacząco ułatwiają domownikom sterowanie różnymi urządzeniami i funkcjami. Jeśli jednak na etapie budowy domu lub dużego remontu nie została podjęta decyzja o instalacji "systemu domu inteligentnego" to nic straconego. Firma OSPEL S.A. we współpracy z firmą F&F wprowadziła na rynek bezprzewodowe elementy sterowania oparte na transmisji radiowej.

Oświetlenie sterowane bezprzewodowo
Ospel Osprzęt elektroinstalacyjny
Dane kontaktowe:
32 673 71 06, 32 673 71 10
Główna 128 42-436 Pilica, Wierbka

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Tak prosta modernizacja istniejącej instalacji pozwala na rozbudowanie funkcji sterowania:

  • oświetleniem
  • roletami
  • bramami

Łączniki do sterowania bezprzewodowego to rozwinięcie flagowej serii osprzętu Sonata, która jest bardzo elegancka, prosta i będzie pasowała do każdego wnętrza.

Twój dom może być wygodniejszy już teraz!

Instalacja radiowego systemu sterowania jest szybka, prosta i całkowicie bezinwazyjna. Nie ma konieczności kucia ścian, układania kabli, nie ma nawet potrzeby wykuwania puszki instalacyjnej. Proponowane przez firmę Ospel zestawy łączników bezprzewodowych Sonata składają się z dwóch elementów:

  • nadajnika (w formie łącznika natynkowego)
  • modułu wykonawczego (montowanego w puszce podtynkowej lub przy odbiorniku)

System zasilany jest baterią wmontowaną w łącznik, a jej przewidywana żywotność to 3 lata bezawaryjnej i stabilnej pracy. System jest modułowy i może być uzupełniany o kolejne funkcje. Sterowanie nawadnianiem, wentylacją czy cyrkulacją ciepłej wody użytkowej to tylko kilka przykładów z olbrzymiej gamy zastosowań, których ilość ogranicza jedynie pomysłowość użytkownika.

Nadajnik w formie łącznika natynkowego
Nadajnik w formie łącznika natynkowego
Moduł wykonawczy
Moduł wykonawczy

Sterowanie oświetleniem

Oświetlenie dopasowane do potrzeb chwili, nie dość, że wygodniej to jeszcze bezpieczniej i oszczędniej. Podstawową i najczęściej wybieraną funkcją systemu bezprzewodowego jest zwiększenie ilości punktów sterowania oświetleniem. Zainstalowanie dodatkowych łączników przy łóżku w sypialni lub na dogodnej wysokości w pokoju dziecka, poprawi funkcjonalność i ułatwi nam życie.

Wykorzystując w pełni możliwości systemu, możemy zaprogramować go tak, aby pracował w trybie łącznika czasowego. Dzięki temu w holach, korytarzach czy na schodach będzie bezpieczniej i wygodniej. Rozwiązanie doskonale sprawdzi się również do oświetlenia zewnętrznego.

Zestaw w podwójnej ramce szklanej Sonaty z łącznikiem bezprzewodowym
Zestaw w podwójnej ramce szklanej Sonaty z łącznikiem bezprzewodowym

Sterowanie roletami

Łącznik roletowy przy drzwiach - a może przy oknie?

Czasami dopiero w trakcie użytkowania pomieszczeń jesteśmy w stanie ustalić, gdzie jest optymalne miejsce dla punktu sterowania. Chcemy z łatwością dostosować ilość wpadających promieni słonecznych w ciągu dnia, a wychodząc z domu szybko zabezpieczyć wszystkie okna opuszczając rolety jednym przyciskiem.

Dzięki wykorzystaniu technologii komunikacji radiowej do sterowania roletami, nadajniki możemy przenosić w dowolnym czasie eksploatacji budynku. Jego moduł wykonawczy przeznaczony jest do sterowania zarówno roletami jak i innymi urządzeniami napędzanymi silnikiem elektrycznym.

Łączniki z ramką Sonata do systemów bezprzewodowych
Łączniki z ramką Sonata do systemów bezprzewodowych

Sterowanie bramami

Goście zawsze mile widziani.

Moduły wykonawcze idealnie nadają się do urządzeń pracy takich jak bramy wjazdowe. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy otworzyć bramę z dowolnego pomieszczenia mającego okno z widokiem na wjazd do posesji.

Łączniki (nadajniki) bezprzewodowe do serii Sonata współpracują również z systemami Exta Free firmy Zamel oraz F&Wave firmy F&F, firmami które od dłuższego czasu postrzegane są jako niekwestionowani liderzy dostarczający na rynek radiowe systemy inteligentnego domu.

Przydatne linki: