Grupa Budujemy Dom:
Magazyn ONLINE
Miesięcznik Budujemy Dom ONLINE
Wykup dostęp od 1 zł

Jak skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej?

Słaba jakość powietrza w Polsce to cały czas poważny problem, dlatego trzeba wprowadzać szerego rozwiązań, które zachęcą do wymiany starych instalacji grzewczych. Od 2019 roku podatnicy mogą w ramach ulgi termomodernizacyjnej odliczyć od podstawy podatku wydatki poniesione na realizację przedsięwzięcia termomodernizacyjnego, gdzie maksymalna kwota odliczeń wynosi do 53 tys. zł.

Jak skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej?
BDR Thermea Poland Sp. z o.o. Pompy ciepła do CO i CWU
www.dedietrich.pl
BDR Thermea Poland Sp. z o.o. Pompy ciepła do CO i CWU
Dane kontaktowe:
71 71 27 400, 801 080 881
Północna 15-19, 54-105 Wrocław
Zobacz firmę w innym dziale: Kotły gazowe i olejowe Pompy ciepła

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Ulga termomodernizacyjna za rok 2019

Ulga ta przysługuje właścicielom lub współwłaścicielom budynku mieszkalnego jednorodzinnego. Odliczenia dokonuje się w zeznaniu za rok podatkowy, w którym poniesiono wydatek.

Kwota odliczenia, która nie znalazła pokrycia w dochodzie podatnika za rok podatkowy, podlega odliczeniu w kolejnych latach, nie dłużej jednak niż przez 6 lat, licząc od końca roku podatkowego, w którym poniesiono pierwszy wydatek.

Z ulgi termomodernizacyjnej nie skorzystamy w przypadku budynku będącego w budowie.

Jakie inwestycje obejmuje ulga termomodernizacyjna?

  • zmiany, które zmniejszą zapotrzebowanie na energię,
  • zmniejszenie strat energii pierwotnej w lokalnych sieciach ciepłowniczych oraz zasilających je lokalnych źródłach ciepła,
  • wykonanie przyłącza technicznego do scentralizowanego źródła ciepła, w związku z likwidacją lokalnego źródła ciepła,
  • całkowita lub częściowa zamiana źródeł energii na źródła odnawialne lub zastosowanie wysokosprawnej kogeneracji.

Ekologiczne kotły kondensacyjne i pompy ciepła

Nowoczesne urządzenia grzewcze takie jak kondensacyjne kotły gazowe i pompy ciepła świetnie wpisują się w założenia ulgi, ponieważ są oszczędne, ekologiczne i wydajne. Nie emitują szkodliwych substancji zanieczyszczających powietrze.

Kondensacyjny kondensacyjny kocioł gazowy Evodens AMC od marki De Dietrich spełnia wszystkie warunki ulgi. Dostępny jest on w wersji jedno- i dwufunkcyjnej. Wyróżnia się niską emisją zanieczyszczeń, roczną sprawnością eksploatacyjną wynoszącą aż do 109% oraz średnioroczną efektywnością energetyczną aż do 97%.

Wyposażono go także w konsolę sterowniczą DIEMATIC Evolution z intuicyjnym dostępem do wszystkich ustawień urządzenia oraz czujnik zewnętrzny.

Z kolei pompy ciepła są całkowicie ekologicznymi urządzeniami. Wykorzystują energię odnawialną z powietrza lub z gruntu.

Zaletą powietrznych jest możliwość montażu w dowolnej lokalizacji, gdzie istnieje już system grzewczy. Spiszą się zarówno w modernizacji, jak i domach nowobudowanych.

Powietrzna pompa Alezio S V200 marki De Dietrich jest wydajna przez cały rok, ponieważ ma także funkcję chłodzenia. Zaletą jest również możliwość ustawienia jednostki wewnętrznej bezpośrednio przy ścianie lub w narożniku.

źródło i zdjęcia: De Dietrich