Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
Biomasa Partner Group
Biomasa Partner: Jaki kocioł wybrać - na ekogroszek czy na pellet?
Takie pytanie stawia sobie wielu właścicieli budynków. Poznaj wady zalety obu paliw z uwzględnieniem kryteriów ceny, kaloryczności, pochodnych spalania, wpływu procesu spalania na jakość powietrza oraz wygody użytkowania obu rodzajów kotłów.
BDR Thermea Poland Sp. z o.o.
De Dietrich: Czy warto zainwestować w kocioł kondensacyjny?
Kocioł kondensacyjny to znacznie większy wydatek niż kocioł tradycyjny. Czy jednak z punktu widzenia energooszczędności warto w niego zainwestować?
BDR Thermea Poland Sp. z o.o.
De Dietrich: Pompa ciepła i panele fotowoltaiczne - rozwiązanie szyte na miarę
Połączenie dwóch różnych technologii w celu ogrzania domu, uzyskania ciepłej wody oraz energii elektrycznej wiąże się z samymi korzyściami dla domowników. Kluczowe dla wydajnego działania całego systemu jest jednak odpowiednie dobranie poszczególnych urządzeń. Jeśli te warunki zostaną spełnione, użytkowanie domu będzie nie tylko znacznie tańsze, ale i ekologiczne.
Kominki Dovre
Jak dbać o szyby kominka?
Pierwszym, podstawowym warunkiem, który trzeba spełnić, żeby mieć czyste szyby jest palenie suchym drewnem; maksymalna wilgotność nie powinna przekraczać 20%. Po mocnym rozpaleniu powstaje zjawisko pirolizy, wskutek którego cząsteczki osiadające na szybie są od niej odrywane i dopalane w palenisku.
INTER-PLAST
Jak nie dopuścić do zalania łazienki i jak usunąć skutki zalania?
Często zalanie łazienki nie sprowadza się do niegroźnej kałuży, którą łatwo posprzątać. W przypadku większych awarii wodnych wiąże się z przykrymi konsekwencjami, w tym stratami finansowymi. Nieprzyjemny zapach, zalany sufit podwieszany, uszkodzone płytki, żółte plamy na suficie – z tym wszystkim będziemy musieli się zmierzyć, jeżeli nie zadbamy o instalacje wodną w łazience. Jak zapobiec zalaniu łazienki i co zrobić, gdy już do tego dojdzie?
INTER-PLAST
Czy tapeta w łazience to dobry pomysł?
Płytki ceramiczne, gresowe czy mozaika to obecnie najbardziej popularne materiały wykończeniowe do łazienki. Rozwijająca się technika pozwoliła dodać nieco więcej innowacyjności i kreatywności, tworząc tapety idealnie przystosowane do pomieszczeń narażonych na wilgoć i zmiany temperatury.
Immergas
Na czym polega obsługa kotła z nowoczesnym panelem sterowania?
Obecnie praca kotła sterowana jest przez elektroniczne urządzenia mikroprocesorowe. Urządzenia sterujące pracą kotła mogą być przy uruchomieniu kotła ustawione przez serwisanta, zgodnie z życzeniem użytkownika.
REKUPERATORY.PL
Czy rekuperację robi się przed tynkami wewnętrznymi?
Taką piękną stronę macie, a informacji, której szukam nigdzie nie znalazłem! Nie ma to jak oberwać z rana od Czytelnika!
Zielone Oczyszczalnie
Jak działa oczyszczalnia biologiczna?
Oczyszczalnia biologiczna oparta jest na technologii niskoobciążonego osadu czynnego i zanurzonego złoża biologicznego. Praca jej polega na rozkładzie substancji organicznych zawartych w ściekach przez osadzone na złożu bakterie tlenowe i inne mikroorganizmy.
Paroc
Paroc: Kiedy kanały HVAC izolować matą?
Dla poprawnego działania systemów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych w budynkach niezbędne jest zastosowanie odpowiedniej izolacji termicznej. Odpowiedniej, to znaczy poprawnie dobranej, zwymiarowanej i zamontowanej. Razem z ekspertem Paroc podpowiadamy, jak bezbłędnie wykonać izolację kanałów HVAC przy pomocy elastycznych mat z wełny kamiennej.
Ferro S.A.
Jak wykonać cyrkulację ciepłej wody użytkowej?
Pompa cyrkukacyjna to potoczna nazwa pompy, która wymusza obieg ciepłej wody użytkowej. Samo urządzenie jest istotne ze względu na wydajność jak i na oszczędność energii, ale również ważne jest odpowiednie sterowanie. Ciepła woda do mycia rąk i kąpieli to luksus, który zależy od wielu czynników.
Paroc
Paroc: Jak wykonać izolację dachu płaskiego w systemie dwuwarstwowym?
Dachy płaskie. Konstrukcje dość trudne, ze względu na uwarunkowania polskiego klimatu. Eksperci Paroc podpowiadają, jak zaplanować prace wykonawcze tak, by uniknąć mostków termicznych oraz zabezpieczyć konstrukcję przed destruktywnym działaniem wilgoci.
Immergas
W jaki sposób dobrać optymalną moc kotła?
Obecnie stosowane technologie budowlane nakierowane są na ograniczenie strat ciepła budynków. Powoduje to, że zapotrzebowanie na moc dla potrzeb centralnego ogrzewania jest stosunkowo niewielkie, w przeciwieństwie jednak do potrzeb związanych z podgrzewaniem wody.
Kiedy i jak należy instalować pompę?
Na początku spójrzmy na wymiary. Nowa pompa powinna posiadać takie same wymiary montażowe, długość korpusu hydraulicznego oraz średnicę przyłącza (gwintowaną lub kołnierzową). Ułatwi i przyspieszy to prace instalacyjne. Nie zawsze dostępna jest również wystarczająca ilość miejsca, aby wprowadzić zmiany na rurociągu. Taka sytuacja może mieć miejsce np. w pompach zainstalowanych w rozdzielaczach ogrzewania podłogowego lub innego rodzaju grupach pompowych o zdefiniowanych wymiarach.