Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne

Poradnik dla użytkowników kotłów kondensacyjnych
Kotły kondensacyjne to obecnie jedno z najlepszych rozwiązań do ogrzania pomieszczeń oraz ciepłej wody użytkowej. Zmiana sposobu ogrzewania domu na nowoczesną instalację z kondensacyjnym kotłem gazowym niesie ze sobą wiele korzyści.

Jak najskuteczniej wykorzystywać klimatyzację?
Z klimatyzatora, jak z każdego innego urządzenia pobierającego energię elektryczną, należy nauczyć się korzystać w ekonomiczny sposób. Jeżeli chcemy jak najmniej odczuć koszty schładzania mieszkania podczas upałów, musimy wiedzieć, jak poprawnie ustawić pracę klimatyzacji.

Kocioł pulsacyjny Pulsator. Technologiczny przełom czy zbędny wydatek?
Stając przed wyborem źródła ciepła należy wziąć pod uwagę nie tylko cenę urządzenia oraz jego popularność, ale przede wszystkim oszczędności, jakie może przynieść nam jego użytkowanie w perspektywie kilku sezonów grzewczych. Liczne programy dotacyjne pozwalają przeznaczyć na modernizację kotłowni więcej środków niż zakładaliśmy, a co za tym idzie - pokusić się o urządzenie wyższej klasy, cechujące się lepszymi parametrami oraz dłuższą żywotnością.

Jak działa wentylacja grawitacyjna?
Najczęściej spotykanym rodzajem wentylacji w polskich domach jest wentylacja grawitacyjna. Jest to wentylacja pasywna, oparta o działanie sił przyrody – w głównej mierze efektu kominowego.

Dlaczego kontrolowana wentylacja z odzyskiem ciepła to przyszłość?
Średnio ponad 80% swojego życia spędzamy w budynkach. Wprowadzając kontrolowaną wentylację, można poprawić jakość powietrza i nie marnować bez sensu ciepła podczas wietrzenia pomieszczeń. Z doświadczonym projektantem można również uzyskać atrakcyjne dofinansowanie z programu CZYSTE POWIETRZE.

Pompa ciepła w domu jednorodzinnym po termomodernizacji
Koszty ogrzewania budynku zależą przede wszystkim od tego izolacyjności termicznej jego przegród zewnętrznych, czyli ścian, okien, dachu, podłogi na gruncie lub stropu nad nieogrzewanymi piwnicami. W drugiej kolejności wpływ ma rodzaj zastosowanej w domu wentylacji, chociaż zapewnienie komfortu cieplnego mieszkańcom polega właśnie na ogrzewaniu powietrza w pomieszczeniach.

Grzejniki rewersyjne REGULUS®-REVERS do ogrzewania i chłodzenia
Wraz z pojawieniem się pomp ciepła oraz grzejników rewersyjnych nastąpiło otwarcie dotąd zamkniętej możliwości pracy układu centralnego ogrzewania również jako układu centralnego chłodzenia.

Zawory termostatyczne Eclipse. Zrównoważona instalacja grzejnikowa
Równoważenie hydrauliczne systemów grzewczych wpływa na komfort użytkowania i w istotny sposób zmniejsza zużycie energii cieplnej. Jednym ze sposobów na uzyskanie takiego efektu jest zastosowanie termostatycznych zaworów grzejnikowych Eclipse. Tajemnica tkwi w technologii AFC.

Jak wybrać kocioł gazowy? Radzi Ekspert De Dietrich
Zmiana sposobu ogrzewania domu na nowoczesną instalację z kondensacyjnym kotłem gazowym niesie ze sobą wiele korzyści. Jedną z nich jest niewielka emisja szkodliwych substancji do atmosfery, co przekłada się na lepszą jakość powietrza. W ten sposób nie zatruwamy siebie i środowiska oraz dbamy nasze zdrowie. Zapytaliśmy Roberta Malaczka eksperta De Dietrich jak dobrać kocioł do mieszkania.

Jak zabezpieczyć trakty na posesji przed oblodzeniem?
Na ścieżkach i podjazdach z kostki brukowej może być ślisko, ale można temu zapobiec, jeśli pod nawierzchnią zainstaluje się system przeciwoblodzeniowy.

EKO-RATY dla każdego, kto marzy o fotowoltaice
Stosowanie rozwiązań opierających się na odnawialnych źródłach energii przyczynia się do ograniczania emisji szkodliwych substancji uwalnianych do atmosfery. Warto zatem rozważyć inwestycję w instalację fotowoltaiczną, która pozwala zaoszczędzić na rachunkach za energię elektryczną. Marka De Dietrich, chcąc umożliwić realizację wymarzonych EKO-inwestycji wprowadza narzędzie finansowania instalacji OZE o nazwie “EKO-RATY”.

Odkurzacze centralne - najlepsze rozwiązania
Systemy odkurzania centralnego stają się coraz bardziej powszechne i popularne. Z racji rosnącego zapotrzebowania w branży staramy się ciągle doskonalić naszą ofertę i wychodzić naprzeciw oczekiwaniom klienta. W tym celu wprowadzamy ciągłe nowości.

Jak współpracują pompy ciepła Buderus z panelami fotowoltaicznymi?
Buderus dba o komfort użytkownika oferując systemy dopasowane do jego indywidualnych potrzeb dbając jednocześnie o środowisko. Takie właśnie są powietrzne pompy ciepła, które mogą współpracować z panelami fotowoltaicznymi.

Nie planuj termomodernizacji bez rekuperacji!
W ostatnich latach można zaobserwować wzrost liczby budynków termomodernizowanych. Ze względu na stale rosnące ceny energii elektrycznej zaczęliśmy poszukiwać sposobów na poprawę efektywności energetycznej budynków, w których mieszkamy, po to, by najzwyczajniej w świecie zaoszczędzić na rachunkach.

Czy nawet nieznaczne zacienienie ma wpływ na wydajność paneli fotowoltaicznych?
Zastosowanie paneli fotowoltaicznych pozwala zaoszczędzić na rachunkach za prąd. Jednak podczas montażu instalacji należy zwrócić uwagę na ddpowiednie rozmieszczenie paneli fotowoltaicznych. Pełne słońce, zero cienia.