Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne

Fronius Solar.web: inteligentne zarządzanie energią i monitorowanie instalacji PV
Monitorowanie jest niezbędną funkcją instalacji PV. Wykracza ono daleko poza rejestrowanie uzysków z produkcji. Fronius Solar.web prezentuje przepływy energii w przejrzysty sposób i umożliwia dokonywanie aktualizacji, analiz i konserwacji na odległość.

STIEBEL ELTRON radzi: załóż rekuperację! Miej święty i świeży (s)pokój
Wentylacja i rekuperacja STIEBEL ELTRON

Dlaczego tlen szkodzi instalacji grzewczej?
W instalacjach typu zamkniętego panuje zawsze pewne ciśnienie wstępne wody (1–2 bary), zatem cały obieg musi być szczelny. Jednak utrzymanie absolutnej szczelności podczas eksploatacji jest praktycznie niemożliwe i zawsze gdzieś pojawiają się mikroprzecieki powodujące powolny ubytek wody.

Czy rekuperacja się opłaca?
Czy wentylacja zawsze musi oznaczać utratę ciepła, reakcję alergiczną i zwiększenie wilgotności w pomieszczeniu? Teraz nie musimy już wybierać między oszczędzaniem, ciepłem i świeżym powietrzem. Rozwiązaniem łączącym wszystkie te cechy jest urządzenie z systemem rekuperacji.

Grupa pompowo-mieszająca PROFF PLUS w instalacjach grzewczych
Grupa pompowo-mieszająca PROFF PLUS to nowy standard energooszczędnych rozwiązań do zintegrowanych systemów grzewczych. Pompa ma płynną regulację prędkości obrotowej, charakteryzującą się nowym współczynnikiem efektywności energetycznej. Moduł elektroniczny sterowania wyposażony jest w zielony przycisk, ułatwiający prosty wybór funkcji. Takie rozwiązanie systemowe gwarantuje uzyskanie optymalnej temperatury czynnika grzewczego w instalacji podłogowej.

Jak zabezpieczyć instalację fotowoltaiczną przed piorunami?
Właściwie zaprojektowana instalacja fotowoltaiczna zamontowana i sprawdzona przez eksperta działa praktycznie bezobsługowo. Taka inwestycja działa przez wiele lat i pozwala użytkownikowi zaoszczędzić na rachunkach za prąd. Ważne jest, aby zadbać o coroczny przegląd serwisowy urządzeń.

Optymalny mikroklimat wnętrza, czyli klimatyzatory pokojowe
Klimatyzacja to niewątpliwie zbawienne rozwiązanie, zwłaszcza w okresie upalnego lata z temperaturą na zewnątrz znacznie przekraczającą 30°C przez większą część dnia. Coraz częściej korzystamy więc z klimatyzacji i nie tylko w naszych mieszkaniach, ale także przebywając w biurze, jadąc samochodem, w pracy, robiąc zakupy, czy będąc ze znajomymi w kawiarni. Ale czy korzystamy z niej mądrze? Czy zawsze klimatyzacja korzystnie wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie?

Jak zapewnić sprawność pracy instalacji odprowadzającej spaliny?
W ostatnich latach w sposób istotny zmieniły się kryteria wyboru instalacji grzewczej. Coraz większą wagę zwracamy nie tylko na bezpośredni koszt samej instalacji ale na rodzaj paliwa i późniejsze jego zużycie.

Oświetlenie sterowane bezprzewodowo
Komfortowy dom, w którym żyje się wygodnie, bezpiecznie i oszczędnie jest marzeniem nas wszystkich. Inteligentne budynki wyręczają lub znacząco ułatwiają domownikom sterowanie różnymi urządzeniami i funkcjami. Jeśli jednak na etapie budowy domu lub dużego remontu nie została podjęta decyzja o instalacji "systemu domu inteligentnego" to nic straconego. Firma OSPEL S.A. we współpracy z firmą F&F wprowadziła na rynek bezprzewodowe elementy sterowania oparte na transmisji radiowej.

Czy ogrzewanie podłogowe może współpracować z kotłem na paliwo stałe?
Ogrzewanie podłogowe może być zasilane również z kotła na paliwo stałe, pod warunkiem zamontowania w obiegu kotłowym wymiennika ciepła.

Wybieramy falownik do instalacji fotowoltaicznej
Falownik można przyrównać do serca oraz centralnego układu nerwowego instalacji fotowoltaicznej. Dlatego tak istotny jest jego odpowiedni wybór, który może zadecydować o technicznym i finansowym powodzeniu całej inwestycji. Cena nie jest tu najważniejszym kryterium, a na jakie parametry należy zwrócić uwagę, dowiemy się z poniższego artykułu.

Dlaczego robot sprzątający nie zastąpi odkurzacza centralnego?
Odkurzacz centralny, jak i robot sprzątający mają swoje wady i zalety. Na pewno do zalet robota należy jego rozmiar i funkcjonalność. Oznacza to, że na robota możemy zdecydować się w każdym momencie.

Czy pompa ciepła sprawdzi się o każdej porze roku?
Planując inwestycję w nowoczesne źródła energii warto wybrać takie rozwiązanie, które zapewni komfort w każdych warunkach. Lato dopiero się rozpoczęło, a doskwierający upał potrafi każdego wyprowadzić z równowagi, dlatego wydajne chłodzenie to świetne rozwiązanie dla każdego typu budynku. Teraz, aby cieszyć się przyjemnym, chłodnym powietrzem w słoneczne dni nie trzeba kupować dodatkowego urządzenia, ponieważ pompa ciepła poradzi sobie z tym wyzwaniem.

Odkurzacz centralny - jak uniknąć błędów przy projektowaniu?
Instalacja systemu centralnego odkurzania jest instalacją stosunkowo łatwą do zaprojektowania i do ułożenia.

Monoblokowe pompy ciepła HPA-O Premium do nowych i modernizowanych domów
HPA-O Premium to seria monoblokowych, wysokowydajnych pomp ciepła do ogrzewania i chłodzenia oraz przygotowywania ciepłej wody w nowych, jak i modernizowanych budynkach, do montażu lub na zewnątrz. Produkowane w Niemczech urządzenia spełniają wysokie normy i wymagania jakościowe. Zaprojektowano je z myślą o klientach indywidualnych oraz instalatorach, dla których wprowadzono liczne ułatwienia montażowe.