Zapraszamy do obejrzenia naszych filmów, w których eksperci Wilo omawiają zagadnienia z dziedziny techniki grzewczej, zaopatrzenia w wodę oraz odprowadzania wody brudne i ścieków. W ten wygodny sposób można być na bieżąco z rozwiązaniami problematycznych zagadnień, z przepisami i nowościami produktowymi do różnych aplikacji.
Rozpocznij wideoszkolenia z pompą!
Zestawy pompowe do zaopatrzenia w wodę pitną
Jak utrzymać stabilne ciśnienie w instalacji?
Wspólnie z grupą ekspertów Wilo przygotowaliśmy 10 minutowy blok szkoleniowy poświęcony zasadom pracy i regulacji systemów podnoszenia ciśnienia stosowanych zarówno dla instalacji bytowo-gospodarczych, jak również systemów ochrony przeciwpożarowej.
W ciągu kilku minut postaramy się Państwu przybliżyć zasadnicze różnice między pracą układów kaskadowych a systemów zbudowanych z pomp wyposażonych w płynną regulację prędkości obrotowej.
Przedstawimy, dlaczego pompy elektroniczne wpływają na zwiększenie komfortu i bezpieczeństwa pracy z zachowaniem precyzji, stabilizacji ciśnienia zarówno po stronie tłocznej oraz podczas regulacji zmian warunków napływu po stronie ssawnej.
W materiale tym zwróciliśmy również uwagę na głośność pracy pompowni wodociągowej i możliwość redukowania hałasu generowanego podczas pracy pomp.
Jak zagwarantować dostawę wody do punktów czerpalnych?
Zapewnienie dostarczenia wody do punktów czerpalnych realizowane jest zazwyczaj przez Zestawy Hydroforowe Wilo podnoszące ciśnienie dyspozycyjne w sieci wodociągowej w przypadku niedoboru względem zapotrzebowania na wodę po stronie instalacyjnej.
Duży zakres wahań ciśnienia dopływu do instalacji wodociągowej może powodować dyskomfort i uderzenia ciśnienie generowane przez stałoobrotowe pompy wysokociśnieniowe. Dlatego też Wilo od lat ofertuje pompy z płynną regulacją prędkości obrotowej do instalacji wody bytowej charakteryzującej się dużymi zmianami rozbiorów w ciągu doby.
Pozwala to na usunięcie reduktorów ciśnienia oraz zbiorników ciśnieniowych po stronie ssawnej układu pompowego jak również zapewnić gwarancję stabilizacji ciśnienia po stronie tłocznej.
Systemy podnoszenia ciśnienia Wilo wyposażone w pompy HELIX VE, wyposażone zostały w nadrzędne przetwornice częstotliwości pozwalające na bardzo szeroki zakres regulacji prędkości obrotowej, a tym samym idealnie dopasowanie się do zmian ciśnienia po stronie ssawnej oraz zmian zapotrzebowania na wodę po stronie instalacyjnej.
Takie funkcje, jak test zerowego przepływu, zapewniają pełną stabilizację pracy i redukcję skoków ciśnienia przy niewielkich przepływach co pozwala na dodatkowy wzrost komfortu działania całej instalacji.
Specjalnym rozwiązaniem dedykowanym do budynków modernizowanych oraz nowych o wysokich wymaganiach dotyczących głośności pracy urządzeń technicznych, jest typoszereg pomp cichobieżnych Wilo MVISE.
Rozwiązanie wysokociśnieniowej pompy zbudowanej w konstrukcji pomp bezdławnicowych pozwoliło na usunięcie głośnego elementu, jakim jest wentylator i na zapewnienie niezwykle cichej pracy zestawu pompowego.
Zestawy pompowe do zaopatrzenia w wodę instalacji ochrony przeciwpożarowej
Jak zapewnić bezpieczeństwo i komfort zaopatrzenia w wodę gaśniczą?
Przygotowaliśmy dla Państwa 12 minutowy blok szkoleniowy, poświęcony tematyce ochrony przeciwpożarowej w budynkach wysokich: mieszkalnych, administracyjnych oraz usługowych.
Prowadzący Gniewosz, Olgierd i Bartosz opowiedzą o systemach ochrony gaśniczej oraz o pompowniach przeciwpożarowych wpływających bezpośrednio na jakość i bezpieczeństwo ich pracy.
Postaraliśmy się ująć najważniejsze informacje pozwalające na odpowiednią eksploatację pompowni p.poż, zarówno tych zasilanych bezpośrednio z sieci wodociągowej jak i pośrednio z wykorzystaniem zbiorników retencyjnych.
Znajdą tu Państwo informację, jak zapewnić gwarancję wypływu wody z węża strażackiego w sytuacji rzeczywistego pojawienia się rozbiorów wody na cele hydrantowe.
Prowadzący skupią się na niezbędnych informacjach wpływających na poprawność pracy pompowni przeciwpożarowych, w szczególności: sposoby uniknięcia kawitacji oraz zapewnienia minimalnego napływu w przypadku pracy pomp ze zbiornikiem wstępnym o różnym poziomie położenia lustra wody względem hydrauliki pomp.
Kolega Gniewosz przedstawi stworzony przez Wilo zestaw zabezpieczenia przed niekontrolowanym wypływem oraz budowę i zastosowanie układów pomiarowych pozwalających na przeprowadzenie okresowej kontroli pracy pomp pożarowych.
Ochrona przeciwpożarowa - instalacje tryskaczowe
Instalacje tryskaczowe są całkowicie bezobsługowym, automatycznie załączającym się systemem gaszenia pożaru. Dlatego też stopniowo zyskują popularność szczególnie w budownictwie komercyjnym; budynkach wielokondygnacyjnych, parkingach podziemnych czy miejscach publicznych.
Standardy projektowania oraz urządzenia gaśnicze stosowane w instalacjach tryskaczowych różnią się od siebie w zależności od kraju, jednak oferta Wilo Polska wzbogacona została o typoszereg pomp głębinowych Wilo-EMU K, KM, D zaprojektowanych zgodnie ze standardem VdS oraz certyfikowanych przez Centrum Naukowo-Badawcze Ochrony Przeciwpożarowej.
Zapraszamy do obejrzenia filmu instruktarzowego oraz współpracy z naszymi inżynierami przy projektowaniu pompowni przeciwpożarowych.
Źródło i zdjęcia: Wilo Polska