PokażUkryj kategorie
Zobacz oferty produktowe firm
Pompy, zestawy hydroforowe

Własne ujęcie wody z niezawodną pompą głębinową Wilo-Sub TWU 4

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut

Wyobraź sobie dom - na skraju lasu, z dala od miejskiego zgiełku, z pięknym widokiem z tarasu, z którego jak okiem sięgnąć nie widać bloków, fabryk czy samochodów stojących w korkach i dymiących spalinami. Piękne marzenie!

Niezawodna pompa głębinowa Wilo-Sub TWU 4 do własnego ujęcia wody

A teraz wyobraź sobie, ile trzeba zapłacić za przyłączenie tego marzenia do sieci wodno-kanalizacyjnej. Entuzjazm opadł? Niepotrzebnie! Kwestię ścieków załatwi przydomowa oczyszczalnia. W dodatku sprawi, że wyciągnięta ze studni woda nie spłynie do kanalizacji, ale podleje przydomowy ogród.

Woda z własnej studni

No właśnie - studnia. To z niej właśnie czerpać będziemy wodę. A żeby woda ta była czysta i żeby szybko jej nie zabrakło warto zainwestować w studnię głębinową. Dzięki własnej studni głębinowej można nie tylko uniezależnić się od drogiej wody z wodociągu miejskiego i dostępnej tylko w ograniczonym zakresie wody deszczowej.

W dużym stopniu uniezależniamy się dzięki niej od przypadków suszy czy stepowienia okolicy. Dostajemy poza tym produkt wysokiej jakości - wodę czerpaną z poziomów wodonośnych przykrytych grubymi warstwami nieprzepuszczalnymi gruntu.

Ta, pochodząca z głębin woda jest mniej narażona na przedostawanie się do niej zanieczyszczeń. Głębokość wiercenia to, w zależności od położenia warstwy wodonośnej, kilkanaście do kilkudziesięciu metrów. Po wykonaniu odwiertu konieczne jest wydobycie wody na zewnątrz i doprowadzenie jej do punktów czerpalnych.

Niezastąpione pompy głębinowe

I tu niezastąpione są pompy głębinowe. Pompa taka jest oczywiście elektryczna. Istotna uwaga - tylko zastosowanie pompy sprawdzonego producenta da nam taki komfort i bezpieczeństwo. To gwarancja ciągłości pracy, a w przypadku (mało prawdopodobnej) awarii - napraw w autoryzowanych serwisach w całej Polsce.

Oferta pomp głębinowych z typoszeregu Wilo-Sub TWU

Szybkie i wygodne wymiarowanie pompy głębinowej z typoszeregu Wilo-Sub TWU kalkulatorem dostępnym na stronie www.doborpomp.pl

To po prostu gwarancja jakości, co ważne jest szczególnie w przypadku zastosowania pomp zainstalowanych na stałe w odwiercie.

Przykładem niech będą tu pompy głębinowe Wilo-Sub TWU 4. Cechy szczególne je wyróżniające to przede wszystkim cechy praktyczne, gwarantujące użytkownikom jak najbardziej komfortową i ekonomiczną pracę tych urządzeń w życiu codziennym.

Zalety pompy głębinowej Wilo-Sub TWU 4

 • Bezpieczeństwo pracy dzięki zintegrowanemu zabezpieczeniu przed przepływem zwrotnym.
 • Wytrzymałość na pracę z wodą o zawartości piasku 50 g/m³.
 • Długotrwała żywotność dzięki silnikowi wodno-glikolowemu.
 • Brak tendencji do zapychania.
 • Części mające kontakt z wodą wykonane z materiałów odpornych na korozję.
 • Niskie zużycie energii dzięki wirnikom pływającym.
 • Lekka waga, wygodniejsze wprowadzanie i wyjmowanie z odwiertu.

Co zyskujemy wydając pieniądze na markową pompę głębinową?

No cóż, zyskujemy przede wszystkim pieniądze. Dobry i trwały produkt służy bezawaryjnie przez lata. Jest zaawansowany technologicznie - dzięki zoptymalizowanej hydraulice i wydajnym silnikom elektrycznym skonstruowanym pod kątem zastosowań głębinowych ponosimy niższe koszty eksploatacji.

Zapewnioną mamy wysoką roczną efektywność pracy pompy, a pływające wirniki oraz zintegrowany zawór zwrotny gwarantują wysoką niezawodność działania.

Zastosowanie pomp głębinowych Wilo-Sub TWU 4

Pompy głębinowe Wilo-Sub TWU 4 znajdują zastosowanie w instalacjach zaopatrzenia w wodę pochodzącą ze studni głębinowych i cystern. Można dzięki nim dostarczać wodę do domów i ogrodów (deszczownie i nawadnianie).

Mogą służyć do podwyższania ciśnienia, obniżania poziomu wody czy tłoczenia wody bez składników długowłóknistych i ściernych (maks. zawartość piasku 50 g/m³).

Co ważne, ze względu na swoje parametry można je stosować także w odwiertach geotermalnych. Gwarantem niezawodności pomp Wilo-Sub TWU 4 jest ich konstrukcja, użyte do budowy materiały oraz precyzja wykonania.

Wielostopniowa pompa głębinowa 4” ma promieniowe lub półosiowe wirniki o budowie segmentowej i wbudowane zabezpieczenie przed przepływem zwrotnym. Wszystkie części mające kontakt z wodą, jak np. korpus pompy czy korpus silnika, są wykonane z materiałów odpornych na korozję.

Cztery etapy doboru pompy głębinowej

Aby urządzenie działało sprawnie, przynosząc właścicielowi zamierzone korzyści, musi być dobrze dobrane. Nie będziemy przecież podlewać rabatek armatką wodną czy gasić pożaru konewką. Tak jest i w przypadku pomp głębinowych.

Podczas doboru pompy głębinowej do domu i np. nawadniania ogrodu należy postępować według ściśle określonego schematu gwarantującego określenie właściwej wielkości pompy oraz dobranie odpowiedniego wyposażenia układu pompowego, co zagwarantuje jego poprawną późniejszą pracę.

 • Etap pierwszy to określenie parametrów źródła wody. Zaczynamy od średnicy odwiertu - średnica pomp TWU 4 to jedynie 98 mm, dzięki czemu idealnie pasują do rur osłonowych 110 mm. Tak dobrana średnica to idealna równowaga między kosztem odwiertu, kosztem pompy oraz jej wydajnością. Kolejny parametr to głębokość do lustra wody - określenie poziomu lustra dynamicznego, czyli głębokości, do której lustro wody opada podczas poboru. Znając ją wiemy, na jakiej głębokości umieszczona zostanie pompa.
 • Etap drugi to określenie parametrów instalacji. Aby właściwie dobrać urządzenie musimy wiedzieć, jakie będzie maksymalne zapotrzebowanie na wodę. Powinniśmy określić minimalną wymaganą wysokość ciśnienia, na którą wpływają odległość studni od domu, wysokość budynku, głębokość lustra wody, średnica rurociągu oraz rodzaj użytej armatury.
 • Etap trzeci to dobór pompy głębinowej. Kierując się danymi z dwóch pierwszych etapów wybieramy pompę o odpowiedniej średnicy silnika (musi zmieścić się do odwiertu, a nie może być za mała, aby jej chłodzenie było efektywne), spełniającą jednocześnie wymagane wartości przepływu oraz ciśnienia.
 • Etap czwarty to wybór zbiornika magazynującego wodę oraz urządzeń zapewniających automatyczną pracę systemu. Skomplikowane? Jedynie na pierwszy rzut oka. Dobry fachowiec poradzi sobie z właściwym określeniem powyższych parametrów i właściwym doborem urządzeń równie łatwo, jak my ze sznurowaniem butów. W zasadzie to nawet łatwiejsze - nikt jeszcze nie wymyślił aplikacji wiążącej obuwie, za to Wilo udostępnia swoim Klientom specjalny program pomagający bezbłędnie dobrać pompę do potrzeb Użytkownika.

źródło i zdjęcia: Wilo Polska

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2022

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2022

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2022

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska wrzesień 2022

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2022

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2022

Dom Energooszczędny Vademecum